Magabiztos, jó játékkal tartottuk itthon a fontos három pontot! Szép volt, srácok!

OTP Bank Liga 2021/2022, 23. forduló - 2022.03.05. - 14:30

PAKSI FC - Mezőkövesd Zsóry FC 4 - 0 (1 - 0)

Helyszín: Paks, PAKSI FC Stadion

Nézőszám: 1378

Játékvezetők: Andó-Szabó Sándor (játékvezető), Pintér Csaba (tartalékjátékvezető), Tóth II. Vencel (asszisztens), Becséri Gergely (asszisztens)

Kezdők: Nagy G. - Szabó J., Gévay, Lenzsér - Medgyes, Balogh (Kesztyűs 79'), Szabó B. (Sajbán 70'), Papp (Windecker 16'), Osváth - Ádám (Böde 79'), Haraszti

Cserék: Rácz, Sajbán, Böde, Szekszárdi, Kocsis, Kesztyűs, Kovács, Windecker, Nagy R., Pethő

Hiányzók: Szélpál (sérült), Kinyik (sérült), Tamás (sérült)

Vezetőedző: Bognár György

A Mezőkövesd összeállítása

Kezdők: Tordai, Lukic, Cseke, Besirovic (Vutov 79'), Babati (Calcan 53'), Karnitski (Qaka 53'), Pillár, Granecny, Farkas, Cseri (Kis 53'), Jurina (Drazic 79')

Cserék: Antal, Calcan, Drazic, Vadnai, Katanec, Vutov, Bilali, Kis, Qaka

Vezetőedző: Supka Attila

Gólszerzők: Ádám (bü.) 45+3', 50', Szabó B. 68', Szabó J. 85'

1. perc: A Mezőkövesd kezdte a mérkőzést.

2. perc: Medgyes húzta meg a bal oldalon, majd Haraszti és Balogh kényszerítőzött, Medgyes adta be végül a szép játék után, de középen sajnos Ádámot megelőzték.

3. perc: Osváth kiváló jobb oldali beadását a túloldalon Haraszti fejelte nem sokkal a kapu mellé.

5. perc: Nagy G. jött ki jól a kapujából egy veszélyes vendég szögletér, és öklözte a tizenhatosunkon kívülre.

8. perc: Haraszti tekert veszélyesen középre egy szabadrúgást a jobb oldalról, a kapu elé Ádám érkezett, és csúsztatott a kapu mellé. Ahh…

12. perc: Szabó B. cselezett a pálya tengelyében és lopta középen a távolságot, 18 méterről próbálkozott volna, de sajnos blokkolták.

12. perc: A bal oldalon folyattuk a labdát, majd Papp lőtt a tizenhatos vonalától, amiba még Ádám is beleért, de a kapu középébe tartó labdát Tordai fogni tudta.

16. perc: Papp maradt a földön egy ütközés után, és nem tudta folytatni a játékot. Középpályásunkat hordágyon kellett levinni a játéktérről. Windecker folytatta helyett. Jobbulást, Krisa!

19. perc: Balogh lépett ki középen egy magas labdáért, de sajnos túlságosan kisodródott, így éles szögből eleresztett lövését Tordai fogni tudta.

20. perc: Ádám vett le egy indítást, majd Balogh tette a bal oldalon igyekvő Harasztinak, aki a tizenhatos sarkától csavart nem sokkal a kapu mellé. Ahh…, szép volt!

22. perc: Egy veszélyes vendég szögletet Lukic fejelt 3 méterről a kapunk fölé. Köszönjük!

26. perc: Lenzsér ívelte a kapu elé a labdát a  jobb oldalról, Tordai viszont sajnos megelőzte Ádámot, így begyűjtötte a labdát.

28. perc: Jurina kapott sárga lapos figyelmeztetést, miután hátulról buktatta Osváthot.

29. perc: Szabó B. vitte az alapvonalig a labdát, majd középre emelte, ahol Windecker érkezett, sajnos középpályásunkat azonban megelőzték, így nem tudott a kapuba fejelni.

33. perc: Haraszti tekert kapura egy szabadrúgást a bal oldalról, Tordai csak kiöklözni tudta a labdát, a sarokrúgás pedig már nem sikerült veszélyesre.

43. perc: Lukic kapott sokadik szabálytalansága után végre egy sárga lapot.

44. perc: Gévay fejelt kapura egy pontos szögletet, sajnos a középre tartól labdát Tordai fogni tudta.

45+1. perc: Ádámot buktatták a tizenhatoson belül, ami természetesen büntetőt ért.

45+3. perc: Góóól! Ádám magabiztosan értékesítette a tizenegyest. Ez az!

Véget ért az első félidő. PAKS FC - Mezőkövesd Zsóry FC 1 - 0

46. perc: Csapatunk kezdte a második játékrészt.

50. perc: Góóól! Egy gyönyörűen lejátszott támadás végén Haraszti és Medgyes után Ádám elé ékezett ziccerbe a labda, aki a hálóba vágta azt.

PAKSI FC - Mezőkövesd Zsóry FC 2 - 0

52. perc: Osváth lőtt éles szögből, Tordai csak öklözni tudott.

53. perc: Hármat is cseréltek a vendégek: Cseri, Babati és Karnitski helyett Kis, Calcan és Qaka folytatta.

59. perc: Haraszti lépett ki a bal oldalon, majd laposan középen Ádámot kereste, de sajnos a passzba már közbeléptek a vendégek.

60. perc: Szabó B. tette laposan a jobbról középre a labdát, azonban sajnos ott mindenkinek hosszúra sikeredett.

67. perc: Haraszti-Osváth játék a jobb oldalon, szélsőnk beadását azonban Tordai gyűjtötte be a levegőből.

68. perc: Góóól! Szabó B. indult meg a pálya tengelyében, majd balra osztotta Harasztinak, aki vissza neki, és fiatal tehetségünk 15 méterről a kapuba lőtt. Gyönyörű játék volt!

PAKSI FC - Mezőkövesd Zsóry FC 3 - 0

70. perc: Cseréltünk: Szabó B. helyett Sajbán lépett a pályára.

71. perc: Gévay kapott sárga lapos figyelmeztetést.

71. perc: Granecny is „besárgult”.

74. perc: Haraszti húzta meg a jobb oldalon, majd éles szögből és szorongatott helyzetből nem sokkal lőtt a kapu fölé. Szép volt!

77. perc: Balogh harcolt nagyon a jobb oldalon, majd laposan Szabó J. tette középre a labdát, de Tordai lefülelte azt Ádám elől.

79. perc: Mindkét csapat cserélt: A vendégeknél: Besirovic és Jurina le, és Vutov és Drazic fel. Nálunk Ádámot Böde és Baloghot Kesztyűs váltotta.

80. perc: Vutov rögtön sárga lappal is kezdte, miután lerántotta Medgyest.

85. perc: Góóól! Sajbán pásszát Szabó J. tett a kapuba.

PAKSI FC - Mezőkövesd Zsóry FC 4 - 0

Véget ért a mérkőzés! Gyönyörű volt, fiúk!