Zsinórban a negyedik győzelmét aratta második számú csapatunk.

NBIII., Közép csoport, 28. forduló: Rákosmente FC - PAKSI FC II 1 - 2 (1 - 0)

Kezdők: Nyirtai, Ország, Darabont, Nyilas, Fellegi (Barta 82’), Ott (Tóth 82’), Vattai, Lovász (Kulánda 71’), Lettner, Kovács, Tarjáni

Cserék: Keserű, Olasz, Agóts, Győrfi, Kulánda, Barta, Tóth, Mascsák

Kezdők: Simon, Kinyik, Gévay, Volter, Nagy R., Ribár (Zoltán 62’), Lakatos-Lengyel, Kesztyűs, Szekszárdi (Skripek 84’), Görög (Gregor 75’), Kovács (Pesti 62’)

Cserék: Bencze, Gregor, Pesti, Skripek, Zoltán, Osztermájer

Vezetőedző: Kindl István

Gólszerző: Darabont 39’, ill. Kesztyűs 50’, Pesti 86’

Az első félidő a hazaiak fölényét hozta, sőt, lehetőségeik is inkább nekik adódtak, mi pontrúgások után veszélyeztettünk. A Rákosmente épp egy szabadrúgásunk utáni kontrából szerzett vezetést. A szünetre így sajnos megérdemelten Ők mehettek előnnyel, az első negyvenöt perc a hazaiak elképzelése szerint alakult. Agresszíven, párharcokat keresve futballoztak. A második félidő elején Nagy R. ugratta ki Kesztyűst, és egy szép akció után egalizáltunk. Ezt követően mindkét oldalon akadtak további lehetőségek, a budapesti csapat azonban fáradni látszott. Fiatal játékosaink pedig a mi oldalunkon plusz lendületet jelentettek, melynek köszönhetően a találkozót végül megnyertük. Rafael indult meg a jobb szélen, beadását Pesti a kapuba továbbította, 1-2-vel tehát elhoztuk mindhárom egységet a Rákosmentétől.

„Az első félidőben kényelmesen, lassan futballoztunk, így megérdemelten szereztek vezetést a hazaiak. A második játékrészre sikerült egy másik szemléletű csapattal a pályára lépnünk, és felpörgettük a játékunk. Ennek köszönhetően pedig sikerült három pontot szereznünk. Külön öröm, hogy győztes találatunkat két fiatal tehetségünk összjátéka eredményezte” - értékelte a mérkőzést vezetőedzőnk, Kindl István

Jó teljesítményt nyújtottak: Kesztyűs, Nagy R., Lakatos-Lengyel, Pesti, Zoltán