UP: Egy szép győzelem és egy kiváló döntetlen

U17: „B” csoport, 5. forduló: PAKSI FC - DVTK 4 - 3 (1 - 1)

Kezdők: Herman, Perger, Mácsik, Berényi, Karaszi, Rogács, Marosi, Bica, Répási, Binder, Marsai

Cserék: Bakodi, Szilágyi, Kardos, Somorjai, Horváth

Góljainkat Répási 21’, 72’ és Marosi 59’, 78’ szerezték.

„Egy jó erőkből álló csapatot fogadtunk. Taktikánkat a labdaszerzésekből gyors ellentámadásokra építettük. Egy büntetőrúgást követően mégis a vendégek szerezték meg a vezetést. Bátrabban kezdeményeztünk, és Répási révén egyenlítettünk. A második félidő elején ismét a vendégek jutottak előnyhöz. Nagyobb iramot diktálva Marosi révén előbb kiegyenlítettünk, majd egy átlövésből Répási megszerezte a vezetést. Tovább támadtunk, és egy szögletrúgást követően Marosi bólintott a DVTK kapujába. A vendégek még a hajrában lőttek egy gólt, de a győzelmünk már nem forgott veszélyben. Egy jól felkészített akadémiai csapatot sikerült legyőznünk. Csapat szinten egységesek voltunk, a párharcokból jobban jöttünk ki és a helyzeteinket jól használtuk ki” - így Kollarics Zsolt edzőnk.

Jó teljesítményt nyújtottak: Herman, Binder, Karaszi, Répási, Marosi, Rogács

A játéknap összes eredménye és a tabella IDE kattintva érhető el.

U16: „B” csoport, 7. forduló: PAKSI FC - DVSC 0 - 2 (0 - 0)

Kezdők: Bakodi, Babos, László, Pupp, Máté, Győrfi, Tóth, Ignácz, Szabó, Palóka, Hekfusz D.

Cserék: Hekfusz R., Köllő, Gáspár

„El kell ismerni, mezőnyben jobban játszott a Debrecen. Fölényük ugyanakkor meddő volt, így érezhető volt, egy gól döntő befolyással bír a mérkőzésen. Sajnos ellenfelünk szerezte meg a vezetést… A végén kitámadtunk, és egy újabb egyéni hiba után megkaptuk a második találatot is. Koncentrációban sokat kell javulnunk, hogy az ilyen találkozók alkalmával ne szenvedjünk vereséget” - értékelt Haraszti Zoltán vezetőedzőnk.

U15: Kiemelt csoport, 16. forduló: PAKSI FC - Budapest Honvéd - MFA 1 - 1 (0 - 0)

Kezdők: Wiesner, Kovács, Májik, Jáksó, Tanos, Marcsa, Soós, Verbulecz, Balogh, Huber, Dörömböző

Cserék: Orbán-Zaják, Szabó, Haskó, Tojzán, Ulbert

Gólunkat Májik 60’ szerezte.

„Ahogy az előző hetekben, ezen a héten is sok nehézséggel küzdöttünk, hiszen a keretből tíz játékosra nem számíthattam betegségek és sérülések miatt, így több U14-es játékos kapott játéklehetőséget a mérkőzésen. Az első félidőben a vendégcsapat birtokolta többet a labdát, de a mezőnyfölényük ellenére helyzetet nem tudtak kidolgozni. Jól zártuk le a területeket, és az átmeneteket jól oldottuk meg. A második játékrész elején két nagy lehetőségünk volt a gólszerzésre, az elsőnél a kapufát találtuk el, a másodiknál az ellenfél kapusa hárított. A félidő derekán büntetőből sikerült megszerezni a vezetést. A gól után is a kiemelt akadémiai csapat irányította a játékot, de továbbra is fegyelmezetten védekeztünk. A hajrában egy lövés utáni kipattanó labdát jobban reagált le a Honvéd játékosa, és ezzel sikerült egyenlítenie vendégünknek. Összességében nagyon fegyelmezetten és szervezetten játszottunk. Tisztában voltunk vele, hogy a mérkőzésen a Kispest fogja többet birtokolni a labdát, de a játék többi fázisát mi oldottuk meg jobban. A játék képe alapján a döntetlen igazságos, de nekünk volt több nagy lehetőségünk a gólszerzésre. Gratulálok a fiúknak” - elemzett Wiesner József vezetőedzőnk.