NBIII: Sokáig úgy nézett ki, újabb siker születhet

2022. ápr. 17.  -  NB III.
Tartalék-, fiatal csapatunk bő másfél hónap után szenvedett vereséget.

NBIII., Közép csoport, 31. forduló: PAKSI FC - HR-Rent Kozármisleny 0 - 3 (0 - 0)

Kezdők: Simon, Gregor, Volter, Süvöltös, Pesti (Skripek 81’), Lakatos-Lengyel (Ribár 46’), Lajkó (Zoltán 65’), Budai (Osztermájer 83’), Szekszárdi, Görög, Kovács (Gyurkits 46’)

Cserék: Bencze, Ribár, Gyurkits, Skripek, Osztermájer, Zoltán

Vezetőedző: Kindl István

A Kozármisleny kerete

Kezdők: Gajág, Kirchner, Szabó (Vajda 70’), Tóth Z. (Tóth P. 81’), Nagy, Kozics (Horváth 81’), Berdó (Konya 70’), Horváth, Turi (Loch 81’), Somogyi, Hampuk

Cserék: Paveka, Beke, Vajda, Loch, Horvát, Tóth P., Kiszely, Kónya, Wittrédi

Vezetőedző: Aczél Zoltán

Gólszerzők: Szabó 50’, Kirchner 59’, Hampuk 69’

Csapatunk nagyon jól kezdte a mérkőzést, rögtön az első percekben egy százszázalékos ziccert sikerült kialakítani. Vendégeink kapusára vezethettük a labdát, Volter azonban sajnos a felső lécet találta el. Domináltunk, mi alakítottuk tehát ki az első helyzeteket, kis idővel később azonban változott a játék képe, a Kozármisleny átvette az irányítást, és lehetőségeket alakítottak ki. Az első félidő egy jó iramú, ki-ki mérkőzést hozott, a játék hullámzó volt, hol mi, hol ellenfelünk került fölénybe. A szünetben ugyan változtattunk, de a második játékrészt is jól kezdtük. Rögtön ismét ajtó-ablak ziccert alakítottunk ki, és egy véleményes, tizenhatoson belüli szabálytalanságot is megúsztak a vendégek. Ekkor úgy nézett ki, ezt a rangadót is a javunkra tudjuk eldönteni. Az ötvenedik percben, egy tévesen megítélt bedobás után azonban eldőlt a mérkőzés, ugyanis a partjelző számunkra jelzett, de végül nem mi jöhettünk. A ’mislenyiek résen voltak, gyorsan kihagyhatatlan helyzetbe hozták elöl ragadt támadójukat. Ez a gól döntőnek bizonyult. Tíz perccel később helyezkedési hibát vétettünk, 0-2. Hosszú percek teltek el, mire rendeztük a sorainkat, adódott lehetőség a kozmetikázásra is, végül az kimaradt. 0-1 után megérdemelten nyertek 0-3-ra vendégeink.

„Nehéz megemészteni, hogy elvesztettük ezt a találkozót, viszont reálisnak kell maradtunk. Az elmúlt hetekben elhittük magunkról, hogy verhetetlenek vagyunk, ez azonban a valóságban nem így van. Ha hétmeccsenként becsúszik egy vereség, emelt fővel fejezhetjük be a szezont. Mindenkinek a hozzáállásával elégedett voltam, a szívüket, lelküket kitették a srácok a pályára. Sajnos fiatal csapatunk a véleményes vendég vezetés után elvesztette a tartását, ez pedig megérdemelt kozármislenyi győzelemhez vezetett” - így értékelt az összecsapást követően vezetőedzőnk, Kindl István.

Jó teljesítményt nyújtottak: Szekszárdi, Volter, Pesti