Utunk a döntőig

2022. máj. 10.  -  NB I.
Klubtörténelem a javából!

Csapatunk május 11-én a MOL Magyar Kupa döntőjében érdekelt, ahol az ellenfelünk a rekordgyőztes és rekordbajnok Ferencváros lesz. Klubunk a honi labdarúgás második számú sorozatában még sosem jutott ilyen messzire, már az elődöntő is klubtörténelem volt, nem beszélve a mostani fináléról. Lássuk, hogy vezetett utunk a Puskás Arénáig!

Ez történt eddig

Az első körben az NBI-es csapatok még nem kerülhettek össze egymással. Először szeptember 18-án a megye I-es Gyömrőnél vendégeskedtünk, ahol 0-3-as félidőt követően végül 1-9-re nyertünk, és jutottunk a harminckettő közé.

A második kanyarban - ahol akár már első osztályú gárdát is kaphattunk volna - az NBII-es III. Kerületi TVE jött szembe velünk. A megmérettetést eredetileg október 27-én rendezték volna, de esetünkben és a ’kerületnél is adódó meccstorlódási problémák miatt egy héttel elhalasztották a találkozót. Budapesten aztán bő negyedórát követően eldöntöttük a továbbjutást, hiszen a tizenkilencedik percben már 0-4-et mutatott az eredményjelző, melyre félórával a kezdő sípszót követően még egyet rátettünk. Az első félidőben aztán nem esett több gól, így egy ötössel mehettünk a szünetre. A második játékrészben már nem tudtuk bevenni a ’kerület kapuját, maradt hát a 0-5 végeredménynek is.

Két fordulót követően a szintén másodosztályú Csákvár ellen folytattuk a menetelést. A Fejér megyei alakulat otthonában Haraszti Zsolt duplázott, és lőtt ezzel bennünket tovább a negyeddöntőbe.

Az elődöntőért Kazincbarcikára kellett utaznunk, ahol a harmadosztályú gárda, nem vitás, megnehezítette dolgunkat, de végül Szabó János hetvennegyedik percben szerzett góljával egy lépésre kerültünk a döntőtől.

A fináléhoz a címvédőn kellett átlépnünk, tehát az Újpesttel álltunk szemben. A mérkőzést Pakson rendezték, és azon túl, hogy ez volt az idei szezonban az első és utolsó hazai kupameccsünk, a találkozó további pikantériáját az adta, hogy a párharc előtt alig kilenc nappal a budapesti lila-fehérek az OTP Bank Ligában is arénánkban vendégeskedtek. A bajnoki 1-3-mal végződött, ám a kupaelődöntőben rettentő koncentrált, kemény és lendületes játékot vettünk elő, így esélyt sem adva a liláknak. Simának kinéző - de annál nagyobb akaratot igénylő - 3-0-val vívtuk ki helyünk klubtörténetünk első kupadöntőjében.

A Fradi útja

Az FTC a MOL Magyar Kupában természetesen ugyancsak összesen a hatodik mérkőzésére készül. Az első körben a Hatvant búcsúztatták idegenben 0-9-cel, majd Tökölön jutottak tovább 0-7-tel, mely után az immáron NBII-es bajnok Vasashoz látogattak, és arattak szintén 0-2-es győzelmet. Az elődöntőért a Honvédot győzték le 0-1-re, végül pedig az ETO-n keresztül, 1-4-gyel kvalifikálták magukat a döntőbe.

Ellenfelünk a 2021/22-es bajnoki kiírás vége előtt négy fordulóval már biztossá tette harmincharmadik elsőségét, ami mellett huszonhárom kupasikere is van. Reméljük, ez utóbbit idén nem gyarapítja majd tovább. Egy biztos, a lecke fel van adva, de ahogy azt idén is bizonyítottuk már, egyáltalán nem lehetetlen!

Érdekesség, hogy a döntős ellenfelünkkel, akárcsak az elődöntőssel, pár nappal a kupameccs előtt szintén megmérkőztünk a bajnokságban, Pakson az utolsó pillanatban 1-2-re kikaptunk, de akár ez még jó előjel is lehet, emlékezzünk csak a fentebb említett Újpest elleni összecsapásainkra…