Nagyot küzdöttünk, ezüstérmesek lettünk a kupában.

MOL Magyar Kupa 2021/2022, döntő - 2022.05.11. - 19:30

Ferencvárosi TC - PAKSI FC (1 - 0)

Helyszín: Budapest, Puskás Aréna

Nézőszám: -

Játékvezetők: Bognár Tamás (játékvezető), Berke Balázs (tartalékjátékvezető), Buzás Balázs (asszisztens), Kóbor Péter (asszisztens)

Az FTC összeállítása

Kezdők: Dibusz, Mmaee S., Esiti, Zachariassen, Botka (Vécsei 81'), Pászka (Civic 76'), Blazic, Auzqui (Wingo 76'), Marcos (Loncar 59'), Boli, Lajdouni

Cserék: Bogdán, Besic, Zubkov, Bassey, Civic, Sigér, Vécsei, Marin, Wingo, Dvali, Loncar, Gavric

Vezetőedző: Sztanyiszlav Csercseszov

Kezdők: Nagy G., Szélpál, Balogh (Sajbán 46'), Haraszti (Böde 66'), Ádám, Kovács (Nagy R. 80'), Windecker, Medgyes, Lenzsér, Szabó B. (Tamás 66'), Szabó J. (Osváth 83')

Cserék: Rácz, Kinyik, Gévay, Tamás, Sajbán, Osváth, Vas, Böde, Kocsis, Gyurkits, Kesztyűs, Nagy R.

Vezetőedző: Bognár György

Gólszerzők: Zachariassen 16', Boli 82', 87'

1. perc: A Fradi kezdte a mérkőzést.

2. perc: Haraszti-Ádám szép összejáték a bal oldalon, de a partjelző sajnos lest intett.

5. perc: Ugyanez a duó és játék ezúttal a jobb oldalon, csak most az utolsó előtti passzba csúszott hiba. 6. perc: Haraszti ugrott ki Nagy G. indításából, majd 15 méterről lőtt, próbálkozását sajnos blokkolták.

7. perc: Haraszti szögletét Windecker próbálta kapura fejelni, sajnos egy kicsit elvétette.

7. perc: Medgyes húzta meg a bal oldalon, ám mikor a tizenhatoson belülre ért volna elesett, de végig fogták, a síp azonban érthetetlen módon néma maradt…

9. perc: Nagy G. jött ki egymás után kétszer is jól a kapujából, és hatástalanított két Fradi kilépést.

16. perc: Gól. Sajnos jól kényszerítőzött a Fradi a bal oldalon, és jutottak ezzel a tizenhatosunkon belülre, végül Zachariassen lőtt a kapunkba.

Ferencvárosi TC - PAKSI FC 1 - 0 Gyerünk, srácok, semmi gond!

19. perc: Medgyes húzta meg a bal oldalon, beadásáról középen Ádám centikkel maradt le.

19. perc: Szabó B. maradt tisztán 18 méteren, és lőtt, próbálkozását sajnos blokkolták a Fradi védói. Ahh..., ezek most nagy lehetőségek voltak!

26. perc: Haraszti bal oldalról elvégzett szabadrúgását a röviden Szabó J. lépte át, de nem tudtunk meglepni vele Dibuszt, aki sajnos begyűjtötte aztán a labdát.

27. perc: Marcos fejelt a kapunk mellé egy balról érkező labdát.

33. perc: Jól húzogattunk a jobb oldalon, végül sajnos Lenzsér beadása túl mélyre sikeredett.

35. perc: Auzqui lőtte telibe a felső kapufánkat jó 22 méterről.

41. perc: Boli ugrott ki a jobb oldalon, de végül csak az oldalhálónkat találta el. Köszönjük!

43. perc: Előbb Szabó B. a bal oldalon, majd Lenzsér a jobb oldalon tört be a tizenhatoson belülre zseniálisan, de az utolsó passz, sajnos egyszer sem jött össze. Ahh…, nagy lehetőségek voltak!

45. perc: Szélpál helyezkedett nagyon jól, és akadályozott meg egy FTC-ziccert. Kellett, szép volt!

45+1. perc: Windecker mentett nagyon egy Fradi-kontra utolsó passzában.

Véget ért az első félidő. Ferencvárosi TC - PAKSI FC 1 - 0 Gyerünk, srácok, van még egy félidő!

Cseréltünk a szünetben: Balogh helyett Sajbán folytatta.

46. perc: Csapatunk kezdte a második játékrészt.

48. perc: Kovács jobb oldali beadását Ádám fejelte középen, de szorongatott helyzetben nem tudta kapura irányítani a labdát.

50. perc: Marcos lépett ki tisztán a jobb oldalon, majd a tizenhatosunkon belülről lőtt, Nagy G. azonban hatalmasat védett. Szép volt!

55. perc: Sajbán húzta meg a jobb oldalon egy megkerülős cselt követően, beadása sajnos középen mindenkinek magas lett.

56. perc: Sajbán ezúttal a bal oldalon húzta meg, éles szögből leadott lövése azonban a kapu előtt suhant el.

56. perc: Kovács a túloldalról befelé cselezett, majd lőtt, a középre tartó labdát sajnos Dibusz fogni tudta.

58. perc: Boli lőtt messze a kapunk mellé, miután a tizenhatos vonalunkon kapura fordult.

59. perc: Cserélt a Fradi: Marcos helyett Loncar lépett a pályára.

60. perc: Windecker kapott sárga lapos figyelmeztetést.

62. perc: Loncar tekert a kapunk mellé a tizenhatosunk sarkától.

63. perc: Szabó J. hatástalanított egy veszélyesen a kapunk elé érkező szabadrúgást a bal oldalról.

65. perc: Lenzsér is „besárgult”.

66.perc: Kettőt cseréltünk: Szabó B. és Haraszti helyett Böde és Tamás kapott lehetőséget.

67. perc: ... kapott sárga lapos figyelmeztetést egy elkésett belépőért Medgyes ellen.

69. perc: Kovács lőtt kapu mellé kapásból egy bal oldali beadást, miután az mindenkin átszállt.

70. perc: Böde ugratta ki pontosan Sajbán a tizenhatoson belül, de sajnos lövésig nem jutottunk el, mert Dibusz kirontott a kapujából. Ahh…, nagy lehetőség volt.

75. perc: Botka késett el csúnyán, a sárgát is megkapta.

76. perc: Kettős csere a Fradinál: Auzqui és Pászka helyett Wingo és Civic érkezett.

80. perc: Változtattunk: Kovácsot Nagy R. váltotta.

81. perc: Fradi-csere: Botka helyett Vécsei folytatta.

83. perc: Gól. Boli fordult le a tíz méterre a kapunktól, és lőtt a hálünkba…

Ferencvárosi TC - PAKSI FC 2 - 0 :(

84. perc: Cseréltünk: Szabó J.-t Osváth váltotta.

87. perc: Gól. Boli lőtt 16 méterről a kapunkba.

Ferencvárosi TC - PAKSI FC 3 - 0

90. perc: Nagy R. lőtt 18 méterről a kapu fölé.

90+2. perc: Ádám késett el egy belépővel, srága lapot kapott.

Véget ért a mérkőzés. Szép volt, fiúk! Nagyot küzdöttünk!