NBIII: Döntetlen a Honvéd II ellen

2022. aug. 03.  -  NB III.
Kétgólos előnyünk volt hazai pályán, végül egy pontot tartottunk itthon.

NBIII., Közép csoport, 2. forduló: PAKSI FC II. - Budapest Honvéd-MFA II. 2 - 2 (1 - 0)

Kezdők: Kovács F., Gregor (Keringer 57’), Dibusz, Horváth (Heisler 79’), Pesti (Ribár 79’), Görög (Ádám 71’), Szélpál, Lorentz, Zoltán (Szabó 71’), Kovács N., Volter

Cserék: Simon, Ádám, Osztermájer, Ribár, Keringer, Heisler, Szabó

Vezetőedző: Kindl István

A Honvéd kerete

Kezdők: Dúzs, Polyák, Zsigmond, Tarcson (Pintér 63’), Krajcsovics (László 86’), Németh, Kárász, Feledy (Kulbachuk 57’), Menyhárt (Kozma 63’), Átrok (Pukhtieiev 63’), Kocsis

Cserék: Schrankó, Pintér, Nagy, Pukhtieiev, Kozma, László, Benkő, Njamculovic, Kulbachuk, Fábiánkovits

Vezetőedző: Szamosi Tamás

Gólszerzők: Görög 45’, Zoltán 48’, ill. Németh 51’, Átrok 56’

Puhatolózó játékkal teltek az első percek, a mérkőzés elején labdabirtoklási fölényben volt a vendég csapat, ami a tizedik percben egyenlítődött ki. Ezt követően inkább mi voltunk a dominánsnak, még ha a két tizenhatos közt is folyt a játék, változó előjellel. Hol mi próbálkoztunk, hol a Honvéd, és igazából a kreativitás hiányzott a tizenhatos vonalán túl. Mezőnyfölényünket sok szögletünk támasztotta alá, amik után illett volna a kaput is veszélyeztetni. A félidő végén Görög szerzett gyönyörű gólt, végigszáguldott a bal szélen, és a jobbal a felső sarokba tekerte a labdát. Szép góllal szereztünk tehát vezetést. A második félidőt hasonlóan jó szellemiséggel kezdtük. Zoltán szintén egy kiváló egyéni akciót követően egy nagy góllal 2-0-ra alakította az eredményt. Ekkor úgy nézett ki, kezünkben van a mérkőzés, a Honvéd nem jelentett veszélyt a kapunkra. Érthetetlen módon azonban jött egy ötperces hidegzárlat. A bal oldalunkon kétszer nem tudtuk hatástalanítani a labdát, előbb egy jogos büntető után szépítettek a vendégek, majd egy középre tett labda után már egalizáltak is a piros-feketék. Csapatunkat megviselte, hogy kétgólos előnyről döntetlenre alakult a mérkőzés. A játék képe alapján - még ha előnyünk is volt - összességében reális pontosztozkodásra került sor.

„Mindenekelőtt minden játékosnak, stábtagnak hatalmas elismerés, hogy ebben a rettentő hőségben, délben sportolni tudtak. Nem tudom eldönteni, hogy félig üres, vagy teli az a bizonyos pohár. A találkozó előtt - az ellenfelek ismeretében - lehet, elfogadtam volna az első két forduló után a két pontot. A lejátszott két mérkőzés után azonban már van bennem hiányérzet, könnyen összejöhetett volna több pont is az első két fordulóból. Ennek ellenére elégedett vagyok keretünk hozzáállásával, játékával, viszont a kiegyensúlyozatlanságunk miatt gondban vagyunk, ha változtatnunk kell meccs közben. Akadt pár hiányposztunk, tehetséges fiataljaink vannak, de pontos helyüket még keresnünk kell” - így értékelt az összecsapást követően vezetőedzőnk, Kindl István.