Huszonkettedszer a Vasas ellen

2022. aug. 04.  -  NB I.
Több mint négy év után találkozunk újra az angyalföldi alakulattal.

A 2022/23-as szezon második fordulójában az Illovszky Rudolf Stadionban van jelenésünk. Péntek este a Vasashoz látogatunk, akikkel utoljára 2018 májusában mérkőztünk meg NBI-es találkozó keretében. Kezdés: 20:00

Ha az egymás elleni mérlegre tekintünk, egyértelmű paksi fölény mutatkozik. Tizennégy győzelmünkre egy döntetlen és hat vereség jut csupán. Gólarányunk 40:25 ide, ez átlagosan 3.1 találatot jelent mérkőzésenként.

Aktuális ellenfelünk utoljára 2017. augusztus 26-én tudott legyőzni bennünket a 2017/18-as évad első Vasas - Paks randevúján. A 3-1-re elvesztett összecsapást Budapesten rendezték, amire aztán városunkban Szabó János duplájával és Lenzsér Bence találatával szintén 3-1-gyel vágtunk vissza. Az utolsó mérkőzésünket a Vasas ideiglenes otthonában, a Szusza Ferenc Stadionban játszottuk, ahol Hahn János góljával hoztuk haza a három pontot. Zsinórban így a harmadik győzelmünk jöhet össze, aminél csak egyszer volt több a fővárosi piros-kékekkel szemben, 2012 és 2016 között egymás után négy ilyen párosítást tudtunk sikerrel abszolválni.

Innen jön tehát a folytatás, és remélhetőleg zöld-fehér győzelemmel. Hajrá, Paks! A magyar csapat.

Múltidéző

Legelőször szintén Vasas - Paks mérkőzést rendeztek egymás elleni történelmünk során. 2006 novemberében Zováth János hetvennegyedik percben szerzett góljával győztünk a premieren. A paksi visszavágó már eseménydúsabbra sikeredett. Miután vendégeinktől Pintér Zoltán a tizennyolcadik és a huszonkettedik perc között dupla sárgával kipirosozta magát, beindult a gólgyártás. A szünet előtt Buzás Attila és Heffler Tibor talált a Vasas kapujába. A második játékrészben Horváth Ferenc növelte tovább az előnyünk, majd Nagy Tamás szépített, de Belényesi Miklós megszerezte negyedik találatunk is. A 4-2-es végeredményt Kincses Péter állította be.

A következő két szezonban mindig a hazai alakulat örülhetett. Előbb az angyalföldi 3-2-ért itthon 3-0-val vágtunk vissza, majd az 5-0-ra 3-0-s választ adtunk, ekkor már 2009-et írtunk.

A 2009/10-es kiírás első meccsét, hazai pályán elvitte a Vasas, Pakson pedig megszületetett a mind máig egyetlen döntetlen a két gárda egymás elleni versengésében. Hrepka Ádám a szünet előtt szerzett vezetést vendégeinknek, amire Tököli Attila válaszolt a második félidő elején. Divic Petar hatvankilencedik percben szerzett találatával újra Vasas-előny mutatkozott, ám hét perccel később Kiss Tamás egalizált, 2-2 lett a vége.

A következő szezonban mindkét találkozó végén mi örülhettünk. Angyalföldön Kiss Tamás, Heffler Tibor és Böde Dániel góljai kellettek a három ponthoz úgy, hogy kétszer is vezettek a hazaiak. Idehaza Böde Dániel mesterhármasával mi hoztuk a hármas átlagot, ám vendégeink egyszer sem tudták bevenni kapunkat.

A 2011/12-es szezon első összecsapása egy karcsú 1-0-val a Vasasé lett, de a visszavágón már 2-1 után mi örülhettünk. Ezt követően három év szünet jött ellenfelünk első osztályú pályafutásában, a 2015/16-os kiírásban már háromszor találkoztak egymással a csapatok, mindhármat behúztuk. Az Illovszky Rudolf Stadionban 1-2-re, majd Pakson előbb 3-0-ra aztán 2-0-ra győztünk. Hét gólunkat Koltai Tamás, Bartha László (2), Lenzsér Bence, Kulcsár Dávid, Bertus Lajos és Hahn János szerezték. A következő szezonban Angyalföld-Paks-Angyalföld volt a helyszínelosztás.

Az első 1-0-s vereséget 1-0-val adtuk vissza városunkban, majd a piros-kékek otthonában Lenzsér Bence, Bartha László és Hahn János is betalálat úgy, hogy a hazai oldalról nem érkezett válasz, 0-3 után hoztuk haza a három pontot.