OTP Bank Liga 2022/2023, 3. forduló - 2022.08.14. - 20:00

Budapest Honvéd - PAKSI FC 3 - 3 (2 - 0)

Helyszín: Budapest, Bozsik Aréna

Nézőszám: -

Játékvezetők: Karakó Ferenc (játékvezető), Csonka Bence (tartalékjátékvezető), Vígh-Tarsonyi Gergő (asszisztens), Aradi József (asszisztens)

A Kispest összeállítása

Kezdők: Szappanos, Plakushchenko, Zsótér, Ennin (Mitrovic 78'), Tamás, Prenga, Lukic (Kerezsi 67'), Cirkovic, Gomis (Bocskay 60'), Szabó A., Kocsis D. (Vidar 67' (Traoré 78'))

Cserék: Tujvel, Dúzs, Klemenz, Mitrovic, Doka, Traoré, Lovric, Vidar, Bocskay, Kerezsi, Keresztes, Pukhtieiev

Vezetőedző: Thomas Courts

Csapatunk kerete

Kezdők: Rácz, Balogh (Sajbán 46'), Bőle (Papp 46'), Haraszti (Böde 80'), Vas (Osváth 46'), Kádár, Windecker, Varga, Lenzsér, Szabó B. (Nagy R. 76'), Szabó J.

Cserék: Simon, Kinyik, Gévay, Sajbán, Osváth, Böde, Gyurkits, Kovács, Papp, Nagy R.

Vezetőedző: Waltner Róbert

Gólszerzők: Lukic (bü.) 14' (bü.) 20', Kerezsi 73' ill. Varga 54', 57', (bü.) 95'

Percről percre

1. perc: Csapatunk kezdte a mérkőzést.

4. perc: Szabó J. hatástalanított két jobb oldali, kispesti megúszást is kiválóan.

8. perc: Kocsis D. indult meg a jobb oldalon, de Szabó J. újfent jól védekezett, nem jutott át rajta.

9. perc: Szabó B. eresztett el egy próbálkozást középről, jó 17 méterről, a középre tartó labdát Szappanos csak a kapu fölé tudta paskolni.

10. perc: A veszélyesen középre érkező szögletet Varga - szorongatott helyzetből - fejelte nem sokkal a kapu mellé, nagy helyzet volt.

13. perc: Vas buktatott a tizenhatoson belül, a játékvezető pedig befújta a büntetőt.

14. perc: Gól. Lukic értékesítette a tizenegyest

Budapest Honvéd - PAKSI FC 1 - 0 Gyerünk, srácok!

15. perc: Szabó B. késett el Kocsis D.-ről, belépője sárga lapot ért.

19. perc: Tizenhatoson belüli kezezésért újabb büntetőt ítéltek a hazaiak számára.

20. perc: Gól. Lukic ezt a tizenegyest is értékesítette...

Budapest Honvéd - PAKSI FC 2 - 0

26. perc: Szabó B. - Haraszti - Bőle remek összjáték a pálya tengelyében, a lövés sajnos azonban végül a kapu mellé szállt. Szép volt, gyerünk!

30. perc: Haraszti ugratta ki Szabó B.-t a bal oldalon, aki a kifutó Szappanos elől már csak estében tudta megrúgni a labdát, ami így sajnos nem csorgott el a gólvonalig.

32. perc: Szabó B. próbálkozott egy kapáslövéssel 15 méterről, az ígéretes lövésbe önfeledtül vetődtek bele a hazai védők, nem jutott el a kapuig.

41. perc: Szép játék után Szabó J.-hez került a labda a jobb oldalon, pontos beadását középen Haraszti fésülte nem sokkal a kapu mellé. Ah…, gyönyörű volt, csak sajnos nem a kapubank kötött ki a labda.

45+2. perc: Haraszti indított útjára veszélyesen egy szabadrúgást jó 27 méterről, középről. Sajnos a sorfal útját állta a labdának.

Véget ért az első félidő. Gyerünk, srácok!

Hármat is módosítottunk a szünetben: Vas, Bőle és Balogh helyett Osváth, Papp és Sajbán folytatta.

46. perc: A Honvéd kezdte a második játékrészt.

46. perc: Nagy ziccer maradt ki…, Sajbán lépett ki teljesen üresen a jobb oldalon, majd középre tette az érkező Vargának, aki közelről Szappanosba lőtte a labdát. Ah…

54. perc: Góóól! Haraszti tekert tűpontosan középre egy szabadrúgást, amire Varga érkezett pontosan, Ez az! Gyerünk tovább, gyerekek!

Budapest Honvéd - PAKSI FC 2 - 1

57. perc: Góóól! Ismét Haraszti végzett el több mint kiválóan egy szabadrúgást a jobb oldalról. Varga érkezett, és a hálóba bólintott. Gyönyörű volt!

Budapest Honvéd - PAKSI FC 2 - 2

60. perc: Cseréltek a hazaiak: Gomist Bocskay váltotta.

67. perc: Kettős csere a Honvédnál: Kocsis D. és Lukic helyett Vidar és Kerezsi folytatta.

72. perc: Ennin került ziccerbe egy lecsorgó labda után, de 14 méterről csúnyán a kapunk fölé vágta a labdát. Köszönjük!

73. perc: Gól. Kerezsi talált a kapunkba egy szöglet után a tizenhatos vonalunkról.

Budapest Honvéd - PAKSI FC 3 - 2

75. perc: Plakushchenko lépett csúnyán oda Osváthnak, piros lap lett a jutalma. Emberelőnyben zárjuk tehát a meccset.

76. perc: Cseréltünk: Szabó B. helyett Nagy R. lépett pályára.

78. perc: Kettős kispesti csere: Ennin és Vidar helyett Mitrovic és Traoré lépett a pályára.

80. perc: Nálunk Harasztit Böde váltotta.

8ö. perc: Osváth is „besárgult”.

90+1. perc: Traoré is sárga lapot kapott.

90+4. perc: Lerántásért Lenzsér is sárga lapos figyelmeztetésbe részesült.

90+5. perc: Sajbánt rántották le a tizenhatoson belül, a játékvezető pedig befújta a büntetőt.

90+5. perc: Góóól! Varga könyörtelenül bevágta a tizenegyest.

Véget ért a mérkőzés. Budapest Honvéd - PAKSI FC 3 - 3