OTP Bank Liga 2022/2023, 8. forduló - 2022.09.10. - 15:30

PAKSI FC - DVSC 1 - 0 (1 - 0)

Helyszín: Paks, PAKSI FC Stadion

Nézőszám: 1691

Játékvezetők: Farkas Ádám (játékvezető), Bognár Tamás (tartalékjátékvezető), Kóbor Péter (asszisztens), Szert Balázs (asszisztens)

Kezdők: Rácz, Kinyik, Hahn (Bőle 86'), Balogh (Gyurkits 81'), Osváth, Kádár (Szélpál 86'), Papp, Windecker, Varga, Lenzsér, Nagy R. (Szabó B. 52')

Cserék: Simon, Gévay, Tamás, Bőle, Vas, Gyurkits, Volter, Szabó B., Szekszárdi, Szélpál

Vezetőedző: Waltner Róbert

A DVSC összeállítása

Kezdők: Hrabina, Deslandes, Dzsudzsák, Ferenczi, Romanchuk, Babunski (Olawale 68'), Bévárdi, Varga (Lagator 29"), Baráth, Szécsi, Kyziridis (Sós 81")

Cserék: Balbarau, Neofytidis, Diaz, Sós, Baranyai, Farkas, Major, Gomes, Lagator, Olawale

Megbízott vezetőedző: Dombi Tibor

Gólszerzők: Balogh 19'

1. perc: A DVSC kezdte a mérkőzést.

2. perc: Varga lépett ki a pálya tengelyében, lövésekor a tizenhatoson belül azonban már utolérték, így blokkolni tudták, sőt, a partjelző jelezte, csatárunk sajnos lesről indult.

3. perc: A kapunk torkából mentettünk egy veszélyesen középre érkező vendég szabadrúgást. Az ismétlést Dzsudzsák tekerte veszélyesen vissza a bal oldalról, ám ketten is lemaradtak róla középen. Köszönjük!

4. perc: Osváth bal oldali beadására középen Varga, Hahn és Papp ment, sajnos egyikük sem tudott beleérni.

4. perc: Kyziridis kapott sárga lapos figyelmeztetést.

9. perc: Balogh jobb oldali beadását a túloldalon Lenzsér fejelte kapura, a vendégek hálóőrének nagyon kellett nyújtóznia, hogy elérje a kapu alsó sarkába igyekvő labdát… Ahh…, nagy helyzet volt.

15. perc: Varga lépett ki középen és kapott egy enyhén magas labdát, így azt fejjel Nagy R.-nek készítette le lövésre, aki a tizenhatos sarkától nem sokkal tekert a kapu mellé. Szép volt!

19. perc: Góóól! Nagy R. kapott egy kiváló keresztlabdát, majd ugyanúgy tette középre, ahol Balogh érkezett, és a kapuba fejelt. Ez az!

PAKSI FC - DVSC 1 - 0

29. perc: Cserélt a DVSC: Varga helyett Lagator folytatta a vendégeknél.

41. perc: Kinyik kapott sárga lapos figyelmeztetést, egy elkésett belépőért.

45+1. perc: Kinyik nagy bedobását a röviden Papp csúsztatta tovább, ám aztán sajnos jött további érkező.

Véget ért az első félidő. Gyerünk, srácok!

46. perc: Csapatunk kezdte a második játékrészt.

49 perc: Babunski fejelt a kapunk mellé tisztán egy bal oldali beadást.

52. perc: Nagy R.-t kellett sajnos hordágyon lehozni a pályáról egy ütközést követően, Szabó B. váltotta.

54. perc: Lenzsér kapott sárga lapos figyelmeztetést egy elkésett belépőért.

55. perc: Rácz védett nagyot egy kapunk előtt kavarodást követően, majd a szöglet után Dzsudzsák lőtt a jobb oldalról, azt is hárította. Szép volt!

56. perc: Egy vendég szöglet után Varga kezére pattant a labda a tizenhatoson belül, amiért elsőre sárga lapot kapott, illetve a DVSC büntetőt, de jött a VAR, és törölt mindent.

66. perc: Egy gyönyörű kontra után Balogh lövés 16 méterről csattant a felső kapufán. Ah…

68. perc: Vendég csere: Babunski helyett Olawale lépett a pályára.

78. perc: Kádár is „besárgult” reklamálásért.

78. perc: Olawale fejelt messze a kapunk fölé egy szögletet.

80. perc: Visszarántásért Osváth is sárga lapos figyelmeztetést kapott.

81. perc: Mindkét csapat változtatott: Nálunk Baloghot Gyurkits, a DVSC-nél Kyziridist Sós váltotta.

85. perc: Rácz jött ki pontosan a kapujából, és állta útját egy veszélyes debreceni játéknak. Szép volt, nagyon kellett!

87. perc: Kettős csere nálunk: Kádár és Hahn helyett Szélpál és Bőle lépett a pályára.

90+3. perc: Gyurkits tekert középre veszélyesen egy bal oldali beadást, ahol Varga érkezett, de sajnos a kapu fölé fejelt.

Véget ért a mérkőzés. PAKSI FC - DVSC 1 - 0 Szép volt, fiúk!