MOL Magyar Kupa 2022/2023, 3. forduló - 2022.09.18. - 13:00

PMFC - PAKSI FC 0 - 1 (0 - 0)

Helyszín: Pécs, PMFC Stadion

Nézőszám: -

Játékvezetők: Derdák Marcell (játékvezető), Gaál Ákos (tartalékjátékvezető), Huszár Balázs (asszisztens), Rózsa Dávid (asszisztens)

A Pécs összeállítása

Kezdők: Kovács, Katona, Tóth-Gábor, Takács (Gera 70'), Kesztyűs, Hegedüs (Kónya 83'), Svadyuk, Hadaró (Marques 83'), Nikitscher, Kocsis (Harsányi 70'), Szeles

Cserék: Nagy, Kónya, Hersányi, Kövesdi, Gera, Marques, Mayer

Vezetőedző: Weitner Ádám

Kezdők: Nagy G., Kinyik, Hahn (Tamás 86'), Balogh, Osváth, Papp (Bőle 32'), Windecker, Varga, Lenzsér, Szabó B. (Gyurkits 70'), Szélpál

Cserék: Rácz, Gévay, Tamás, Bőle, Vas, Gyurkits, Volter, Pesti, Szekszárdi, Debreceni

Vezetőedző: Waltner Róbert

Gólszerzők: Varga 63' (bü.)

Képek: Kurdi József / pmfc.hu

4. perc: Hahn - Balogh szép összjáték a pálya tengelyében, ám a bal szélre Szabó B.-nek címzett labdába már sajnos beleértek a hazaiak. Ígéretes támadást építettünk, ám veszélyeztetni nem sikerült belőle.

9. perc: Szélpál mentett nagyon a kapunk előterében egy jobbról érkező, veszélyes beadást követően.

11. perc: A pécsi Szelesé a mérkőzés első sárga lapja, Osváthnak pakolt oda csúnyán.

11. perc: Varga és Hahn veszélyeztetett rögtön egymásután a tizenhatoson belülről, de szorongatott helyzetből. Kovács nagyot védett, így nem tudtunk vezetést szerezni, nagyon közel voltunk hozzá.

14. perc: Kinyik is „besárgult” egy kelleténél erősebb belépőért.

19. perc: Balogh tekert veszélyesen a hazai kapu elé egy szabadrúgást, ám Kovács sajnos egy centivel előbb ért oda, mint Varga fejjel, így be tudta gyűjteni a labdát.

24. perc: Osváth nyesett lányan középre a bal oldalról, majd Windecker fejelt, de sajnos kissé mögé érkezett a labda, így nem tudta kellően helyezni.

28. perc: Hahn veszélyes jobb oldali beadását követően Kovács jött ki rosszul a kapujából, így az üres maradt, előbb Papp, majd Szélpál próbálkozott, de mindkét kísérlet elakadt a gólvonal előtt tömörülő hazai lábakban. Ah…

30. perc: Kesztyűs kapott sárga lapos figyelmeztetést, miután a meginduló Osváthot buktatta.

32. perc: Kényszerű cserét kellett eszközölnünk: Papp nem tudta tovább vállalni a játékot, Bőle helyette a pályán.

34. perc: Bőle ugrott ki a jobb oldalon, majd tekert középre Hahn-hoz, a labda enyhén csatárunk mögé érkezett, amit még levenni letudott, ám kapura már sajnos nem tudott vele fordulni.

36. perc: Szabó B. kapott egy jó labdát enyhén a bal oldalon, lapos lövése nem sokkal kerülte el a hazai kaput. Bálint szorongatott helyzetből volt kénytelen próbálkozni.

41. perc: Balogh tekert középre egy szabadrúgást a bal oldalról, Varga fejese nem sokkal ment a kapu fölé. Ah…

Véget ért az első félidő. PMFC - PAKSI FC 0 - 0 Gyerünk, srácok!

46. perc: A Pécs kezdte a második játékrészt.

48. perc: Osváth veszélyes bal oldali beadását a túloldalon érkező Hahn elől az utolsó pillanatban fejelték el a hazai védők.

49. perc: Szabó B. tekert 15 méterről hajszálnyira a kapu mellé. Ah…, nagy lehetőség volt.

54. perc: Bőle lőtt szorongatott helyzetből a tizenhatos sarkától nem sokkal a kapu mellé.

60. perc: Szélpál mentett hatalmasat egy hazai kontra végén, védőnk ziccertől mentette meg csapatunkat, nagyon kellett, szép volt!

62. perc: Vargát gáncsolták, nem engedték a labdához férni a tizenhatoson belül, amiért a játékvezető - teljesen jogosan - büntetőt ítélt.

63. perc: Góóól! Csatárunk magabiztosan értékesítette a tizenegyest.

PMFC - PAKSI FC 0 - 1

64. perc: Hahn kapott sárga lapos figyelmeztetést, miután sípszót követően elrúgta a labdát.

70. perc: Pécsi csere: Kocsis és Takács helyett Harsányi és Gera folytatta. Én mi is változtatunk: Szabó B.-t Gyurkits váltotta.

73. perc: Osváth lőtt középről, de jó 32 méterről nem sokkal a kapu mellé. Egyedül volt egy kipattanóra, meg kellett próbálni.

74. perc: Osváth is „besárgult”.

80. perc: Tóth-Gábor fejelt messze a kapunk fölé egy bal oldali beadást üresen. Köszönjük!

83. perc: Kesztyűs kapott sárga lapos figyelmeztetést, Hahn elleni belépője uitán.

84. perc: Két pécsi csere: Hegedüs és Hadaró helyett Kónya és Marques folytatta.

86. perc: Újra módosítottunk: Hahnt Tamás váltotta.

89. perc: Katona kapott sárga lapos figyelmeztetést.

Véget ért a mérkőzés. PMFC - PAKSI FC 0 - 1 Szép volt, fiúk!