Több mint két év után nyertünk újra Mezőkövesden.

OTP Bank Liga 2022/2023, 9. forduló - 2022.09.30. - 20:00

Mezőkövesd Zsóry FC - PAKSI FC 1 - 2 (1 - 0)

Helyszín: Mezőkövesd, Mezőkövesd Városi Stadion

Nézőszám: -

Játékvezetők: Antal Péter (játékvezető), Pillók Ádám (tartalékjátékvezető), Szalai Balázs (asszisztens), Becséri Gergely (asszisztens)

A 'kövesd összeállítása

Kezdők: Piscitelli, Lukic, Bobál D. (Kállai K. 90'), Drazic, Besirovic, Karnitski, Molnár, Pillár, Cseri (Bobál G. 72'), Vajda, Qaka (Babunski 72')

Cserék: Ryabenko, Tordai, Nagy, Babunski, Bobál G., Lakvekheliani, Rabatin, Brtan, Schmiedl, Kállai K., Kállai Z., Selmani

Vezetőedző: Kuttor Attila

Csapatunk kerete

Kezdők: Nagy G., Kinyik (Debreceni 55'), Hahn, Balogh, Bőle, Osváth, Kádár, Windecker, Varga, Lenzsér (Szélpál 77'), Szabó B.

Cserék: Rácz, Gévay, Tamás, Haraszti, Papp, Volter, Szabó J., Szekszárdi, Szélpál, Debreceni

Vezetőedző: Waltner Róbert

Gólszerzők: Drazic 2', ill. Varga 56', Bőle 64'

Percről percre

1. perc: A Mezőkövesd kezdte a mérkőzést.

2 .perc: Gól. Cseri cselezte magát középre a bal oldalról, majd Drazic talált a kapunkba, miután elaludtunk a kezdésnél…

Mezőkövesd Zsóry FC - PAKSI FC 1 - 0

8. perc: Egy gyors kontrát követően Szabó B. lőhetett a tizenhatos vonalától, amit a hazai kapusa hárított, a kipattantót Bőle tette vissza éles szögből, de oda is odaért a ’kövesdi portás. Hatalmas helyzetek maradtak ki. Gyerünk, srácok!

15. perc: Balogh lőtt középmagasan kapura egy szabadrúgást jó 30 méterről, sajnos az utolsó pillanatban elakadt a labda egy hazai lábban.

17. perc: Balogh veszélyes szögletét középen Varga fejelte nem sokkal a kapu mellé.

25. perc: Kiváló Szabó B. – Bőle összjáték a pálya tengelyében, majd utóbbi fordult kapura a tizenhatos vonalától, próbálkozása nem sokkal ment a kapu mellé. Ah…

26. perc: Kádár kapta a mérkőzés első sárga lapját.

28. perc: Balogh kis szögletét Bőle tekerte középre, ahol Windecker érkezett, de sajnos nem tudta a kapuba fejelni a labdát. Nem sokon múlt az egyenlítés.

30. perc: Pillár kapott sárga lapos figyelmeztetést egy elkésett belépőért. Másodpercekkel később Osváth is „besárgult” lerántásért.

33. perc: Cseri is sárga lapot kapott, miután a jobb szélen megúszó Bőlét rántotta le.

42. perc: Hahn lőtt nem sokkal a kapu mellé középről, jó 24 méterről. Meg lehetett próbálni.

43. perc: Qaka kapott sárga lapot.

Véget ért az első félidő. Mezőkövesd Zsóry FC - PAKSI FC 1 - 0 Gyerünk, srácok!

46. perc: Csapatunk kezdte a második játékrészt.

50. perc: Szabó B. mentett hatalmasat egy veszélyes hazai kontrát követően. Játékosunk hatalmas sprintet mutatott be, majd a végén jó ütemben, csúszott be, ezzel pedig ziccert akadályozott meg. Nagyon kellett!

51. perc: Piscitelli kapott sárga lapos figyelmeztetést időhúzásért.

53. perc: Vajda is „besárgult”, miután hátulról buktatta a pálya tengelyében meginduló Bőlét.

55. perc: Osváth tekert a tizenhatos sarkától nem sokkal a kapu fölé.

55. perc: Első cserénk: Kinyik helyett Debreceni folytatta.

56. perc: Góóól! Szabó B. húzta meg kiválóan a bal oldalon, majd tűpontos beadását középen Varga fejelte a kapuba. Gyönyörű volt!

Mezőkövesd Zsóry FC - PAKSI FC 1 - 1

64. perc: Góóól! Debreceni bal oldali beadását Balogh fésülte tovább, majd a túloldalon Böle vágta a kapuba. Ez az!

Mezőkövesd Zsóry FC - PAKSI FC 1 - 2

67. perc: Balogh távoli próbálkozás középről ment el nemsokkal a kapu felett. Veszélyes próbálkozás volt!

70. perc: Bőle jobb oldali beadását középen Szabó B. lőtte tisztán kapura, sajnos a hazaiak kapusa azonban hatalmas bravúrral hárítani tudott.

72. perc: Kettős csere a hazaiaknál: Cseri és Qaka helyet Bobál G. és Babunski lépett a pályára.

77. perc: Újra cseréltünk: Lenzsér helyett Szélpál folytatta.

80. perc: Kádár mentett nagyon egy veszélyes bal oldali hazai beadást követően. Nagyon kellett!

90. perc: Varga kapott sárga lapos figyelmeztetést.

90. perc: Cseréltek a hazaiak: Bobál D. helyett Kállai K. folytatta.

Véget ért a mérkőzés! Mezőkövesd Zsóry FC - PAKSI FC 1 - 2 Szép volt, srácok!