OTP Bank Liga 2022/2023, 13. forduló - 2022.10.29. - 19:30

PAKSI FC - Vasas FC 0 - 1 (0 - 1)

Helyszín: Paks, PAKSI FC Stadion

Nézőszám: 1891

Játékvezetők: Pintér Csaba (játékvezető), Zierkelbach Péter (tartalékjátékvezető), Tóth II. Vencel (asszisztens), Huszár Balázs (asszisztens)

Kezdők: Nagy G. - Kinyik, Szélpál, Kádár, Szabó J. (Debreceni 46') - Papp (Gyurkits 46'), Balogh - Bőle, Haraszti (Hahn 60'), Szabó B. (Sajbán 46') - Varga

Cserék: Rácz, Gévay, Hanh, Sajbán, Gyurkits, Windecker, Volter, Szekszárdi, Debreceni

Vezetőedző: Waltner Róbert

A Vasas összeállítása

Kezdők: Jova, Szivacski, Hidi, Holender (Cipf 46'), Berecz, Márkvárt (Baráth 88'), Vida (Hidi M. 78'), Iyinbor, Silye, Radó (Hinora 78'), Novothny (Feczesin 88')

Cserék: Uram, Dombó, Géresi, Ihrig-Farkas, Feczesin, Hidi, Hinora, Ódor, Baráth, Cipf, Zimonyi

Vezetőedző: Kondás Elemér

Gólszerzők: Novothny 2'

1. perc: A Vasas kezdte a mérkőzést.

2. perc: Gól. Novothny érkezett középen pontosan, nem bírtunk vele, és a kapunkba lőtt…

PAKSI FC - Vasas FC 0 - 1

4. perc: Haraszti ívelt veszélyesen a túloldalra egy szabadrúgást a jobb oldalról, ami Szabó J. tett volna vissza, ám próbálkozását sajnos blokkolták.

7. perc: Bőle emelt lágyan középre a jobb oldalról, amit Varga szelídített meg, és fordult volna kapura, de sajnos akkor már elválasztották a labdától.

13. perc: Bőle fejelt szorongatott helyzetből a kapu mellé egy balról érkező labdát.

17. perc: Szabó J. keveredett át a jobb oldalra, és lőtt éles szögből a tizenhatoson belülről. A kapuba igyekvő labdát, az utolsó pillanatban blokkolták.

20. perc: Haraszti lőtt középre veszélyesen egy szabadrúgást enyhén a bal oldalról, a tizenegyesponton Kinyik csúsztatott, de Jova sajnos vetődve védeni tudott.

25. perc: Varga csúsztatott tovább egy indítást a jobb oldalon, amire Bőle sprintelt, megkerülős cselébe az utolsó pillanatban azonban beleléptek.

26. perc: Papp lőhetett tisztán a pálya tengelyéből, jó 24 méterről, egy vendég fej blokkolt.

30. perc: Haraszti beadását jobbról, 14 méterről Bőle csúsztatta kapura, de a labda túlságosan lelassult és középre tartott, így azt Jova fogni tudta.

33. perc: Bőle gyűjtötte be a mérkőzés első sárga lapját.

35. perc: Papp jobb oldali beadásár Szabó B. érkezett középen, ám fejese közben elsodorták, így nem tudta kapura irányítani a labdát.

38. perc: Szabó B. próbálkozott veszélyesen 15 méterről, a felső léc alá tartó labda az utolsó védőn pattant fölé.

40. perc: Silye kapott sárga lapos figyelmeztetést Kinyik csúnya lekönyökléséért.

43. perc: Haraszti tekert pontosan középre egy labdát a jobb oldalról, amit Varga fejelt a felső kapufára.

Véget ért az első félidő. PAKSI FC - Vasas FC 0 - 1 Gyerünk, srácok!

Mindkét csapat cserélt a szünetben: A Vasasnál Holender helyett Cipf, nálunk Papp, Szabó B. és Szabó J. helyett Gyurkits, Sajbán és Debreceni folytatta.

46. perc: Csapatunk kezdte a második játékrészt.

53. perc: Szélpál lőtt a tizenhatos vonalától, Jova sajnos jól olvasta a játékot, így felkészülve várta a labdát, amit aztán fogni is tudott.

55. perc: Novothny fejelt a kapunk mellé egy veszélyes, jobb oldali beadást.

58. perc: Haraszti kapott sárga lapos figyelmeztetést.

60. perc: Cseréltünk: Harasztit Hahn váltotta.

62. perc: Egy elkésett belépőért Kinyik is besárgult.

73. perc: Varga került nagy helyzetbe, de végül nem tudta a gólvonalon átjuttatni a labdát. Ahh...

75. perc: Balogh veszélyes jobb oldali beadásáról középen Varga centikkel maradt le.

78. perc: Vendég cserék: Radó és Vida helyett Hinora és Hidi M. folytatta.

85. perc: Balogh szerzett labdát a jobb oldalon, de lapos beadására sajnos középen senki nem érkezett pontosan.

88. perc: Vasas-csere: Novothny helyett Feczesin és Márkvárt helyett Baráth kapott lehetőséget.

Véget ért a mérkőzés. PAKSI FC - Vasas FC 0 - 1