Tartalékcsapatunk a PEAC otthonában aratott újra győzelmet.

NBIII., Közép csoport, 15. forduló: PTE-PEAC - PAKSI FC II. 0 - 2 (0 - 0)

Kezdők: Pölöskei, Than, Temesvári (Szabó 71’), Archie, Makai (Gelencsér G. 58’), Gelencsér B. (Miltner 71’), Bohata (Győri 83’), Udvardi (Kása 58’), Forró, Varga, Nagy

Cserék: Győri, Schweitzer, Szabó, Bischoff, Kása, Horváth, Gelencsér, Miltner, Takács, Sárközi

Kezdők: Simon, Gregor, Osztermájer (Pesti 46’), Pupp, Horváth (Heisler 83’), Görög (Ribár 88’), Skripek (Szabó 46’), Szécsi, Lakatos-Lengyel (Máté 90’), Volter, Szekszárdi

Cserék: Cseri, Kovács, Ribár, Heisler, Máté, Szabó A., Pesti

Vezetőedző: Kindl István

Gólszerzők: Volter 52’, Pesti 80’

Nagy küzdelem zajlott egy kifejezetten rossz talajú mérkőzésen. Próbáltuk felépíteni a játékunkat, támadásokat kezdeményezni, de ezt a gyep minősége sokszor meghiúsította. Nehéz dolgunk volt a találkozó első harmadában, továbbá egy veszélyesen kontrázó ellenféllel találtuk szembe magunkat. A hazaiak az első huszonöt percben három ziccert alakítottak ki, közben mi is támadtunk, de a bravúrt Simon Barna kapusunk hozta. Hosszú hetek után végre úgy ért bennünket a szünet, hogy nem voltunk hátrányban. A második játékrészre már jobban kidomborodott fiataljaink erőnléti fölénye. Egy gyönyörű támadás után Pesti nagyszerűen szöktette Voltert, aki klasszis támadóra jellemző gólt szerzett, ezzel vezetést harcoltunk ki. Innentől kezdve még inkább magabiztosak lettünk, Volter nagyszerű szabadrúgását a hazai hálóőr csak kiütni tudta, arra azonban Pesti csapott le, és juttatta a labdát a kapuba, 0-2. A második negyvenöt percet végig uraltuk, pedig az amúgy is fiatal együttesünk a cserék után még tovább fiataladott. Pesti és Szabó agresszív és jó játékával még inkább a hazaiak fölé tudtunk nőni.

„Türelmesnek kell maradnunk, nagyon fiatal játékosokkal játszunk hétről hétre, akik még tanulgatják a felnőtt futballt. Minden forduló alkalmával szembesülünk a problémáinkkal, de így legalább látjuk, miben kell fejlődni, ami azonban nem megy egyik napról a másikra. Úgy hiszem, jó úton járunk, hiszen a felnőtt bajnokságok egyik legfiatalabb átlagéletkorú csapatával vívunk körről körre. Az akaratunkkal nem volt gond, és ezúttal végre az igazi szenvedély is megvolt, aminek eddig híján voltunk. Érződött a srácokon, győzni fognak, gratulálok az értékes győzelemhez” - így értékelt az összecsapást követően vezetőedzőnk, Kindl István.

Jó teljesítményt nyújtottak: Simon, Szekszárdi, Lakatos-Lengyel, Horváth, Gregor, Szécsi, Volter, Pesti, Szabó A.