OTP Bank Liga 2022/2023, 14. forduló - 2022.11.06. - 18:00

PAKSI FC - Budapest Honvéd 5 - 0 (2 - 0)

Helyszín: Paks, PAKSI FC Stadion

Nézőszám: 1711

Játékvezetők: Berke Balázs (játékvezető), Káprály Mihály (tartalékjátékvezető), Becséri Gergely (asszisztens), Szécsényi István (asszisztens)

Kezdők: Nagy G. - Osváth, Szélpál, Kádár, Szabó J. - Papp, Balogh (Volter 78') - Sajbán (Debreceni 60'), Szabó B. (Gyurkits 60'), Bőle (Hahn 46') - Varga B.

Cserék: Rácz, Kinyik, Gévay, Tamás, Hahn, Gyurkits, Volter, Szekszárdi, Debreceni

Vezetőedző: Waltner Róbert

A Honvéd összeállítása

Kezdők: Tujvel, Klemenz, Mitrovic (Jonsson 67'), Zsótér, Doka, Prenga, Lukic (Keresztes 67'), Capan (Gomis 46'), Kerezsin, Szabó, Kocsis (Traoré 78')

Cserék: Szappanos, Dúzs, Plakushchenko, Traoré, Ennin, Jonsson, Cirkovic, Bocskay, Gomis, Keresztes, Brandon

Vezetőedző: Dean Klafuric

Gólszerzők: Papp 19', Szélpál 40', Szabó B. 52', Varga 55', 69'

1. perc: A Honvéd kezdte a mérkőzést.

5. perc: Szabó B. húzta meg a bal oldalon, majd adta középre, ahol Balogh érkezett, ám sajnos a visszaértő vendég védők tisztázni tudtak előle.

5. perc: A szöglet után Balogh csavarta a kapu torkába a labdát, az érkező Szabó J. centikkel maradt le.

8. perc: Bőle ívelt be egy labdát a jobb oldalról, a túloldalon Sajbán lopakodott, nem ért el odáig… Ah…

11. perc: Szabó J. húzta meg a bal oldalon, majd tette középre, ahol Sajbán érkezett, de a labda sajnos egy kicsit mélyre sikeredett.

12. perc: Osváth mentett az utolsó pillanatban egy vendég ziccert. Önfeláldozóan vetődött be, és blokkolt.

16. perc: Egy veszélyes vendég kontra után Lukic került ziccerbe, de Nagy G. hatalmasat védett. Szép volt, nagyon kellett!

19. perc: Góóól! Papp lőtt a kapuba egy jobbról érkező labdát. Ez az, szép játék volt!

PAKSI FC - Budapest Honvéd 1 - 0

21. perc: Osváth fejelt nem sokkal a kapu mellé. Ahh…

23. perc: A vendégeinktől, Szabóé a mérkőzés első sárga lapja.

26. perc: Klemenz bújt ki védőnk közül egy pontos szabadrúgást követően 10 méterre a kapunktól, és fejelt tisztán, de Nagy G. ismét nagyon védett a gólvonalunkon.

29. perc: Szabó J. tort be lendületesen és egy szép cselt követően a bal oldalról a tizenhatoson belülre, lapos középreadását azonban nem tudtuk a kapuba tessékelni. Ahh..., nagy lehetőség volt.

37. perc: Szabó J. higgadtsága kellett egy veszélyes Honvéd-akció végén, a bal oldalon kerültek mögénk, és érkezett veszélyesen a kapunk elé a labda.

40. perc: Góóól! Balogh pontos szögletét a röviden Szabó J. csúsztatta tovább, amire Szélpál érkezett pontosan, és a kapuba bólintott!

PAKSI FC - Budapest Honvéd 2 - 0

Véget ért az első félidő. Így tovább, srácok!

Mindkét csapat változtatott a szünetben: A Honvédnál Capan helyett Gomis, nálunk Bőle helyett Hahn folytatta.

46. perc: Csapatunk kezdte a második játékrészt.

49. perc: Hahn „sárgult” be.

52. perc: Góóól! Szabó B. szerzett labdát Prengától, majd egyedül vihette a kapura, nem hibázott. Ez az!

PAKSI FC - Budapest Honvéd 3 - 0

55. perc: Góóól! Varga emelte át a vendég hálóőrt. Nagyszerű a játék!

PAKSI FC - Budapest Honvéd 4 - 0

60. perc: Módosítottunk: Sajbán helyett Debreceni és Szabó B. helyett Gyurkits lépett a pályára.

68. perc: Újabb vendég csere: Mitrovic helyett Jonsson és Lukic helyett Keresztes folytatta.

69. perc: Góóól! Varga fejelt a kapuba egy tűpontos szöglet után.

PAKSI FC - Budapest Honvéd 5 - 0

70. perc: Klemenz kapott sárga lapos figyelmeztetést.

71. perc: Cseréltünk: Szabó J. helyett Tamás lépett a pályára.

71. perc: Varga fejelt középen kapura egy jobbról érkező labdát, ám az túlságosan lelassult, így Tujvel fogni tudta.

73. perc: Gomis is „besárgult”.

77. perc: Debreceni indult meg a pálya tengelyében, majd Baloghal kényszerítőzött, lövését 12 méterről Tujvel vetődve fogni tudta. Ahh…, fiatal játékosunk közel állt a gólhoz.

78. perc: Csere mindkét oldalon: a Honvédnál Kocsis helyett Traoré, nálunk Balogh helyett Volter lépett a pályára.

78. perc: Doka és Volter is sárga lapos figyelmeztetést kapott.

87. perc: Szélpál kapott sárga lapos figyelmeztetést egy elkésett belépőért.

Véget ért a mérkőzés. PAKSI FC - Budapest Honvéd 5 - 0 Szép volt, fiúk!