OTP Bank Liga 2022/2023, 16. forduló - 2022.11.12. - 16:00

PAKSI FC - Újpest FC 3 - 1 (1 - 0)

Helyszín: Paks, PAKSI FC Stadion

Nézőszám: 2132

Játékvezetők: Berke Balázs (játékvezető), Káprály Mihály (tartalékjátékvezető), Becséri Gergely (asszisztens), Szécsényi István (asszisztens)

Kezdők: Nagy G. (Simon 90') - Kinyik, Szélpál (Hahn 31'), Kádár, Szabó J. - Papp, Balogh - Sajbán, Bőle (Pesti 90'), Szabó B. (Tamás 76') - Varga B.

Cserék: Rácz, Simon, Gévay, Tamás, Hahn, Vas, Pesti, Volter, Szekszárdi

Vezetőedző: Waltner Róbert

Az Újpest összeállítása

Kezdők: Nicolic, Kastrati, Mack, Csongvai, Szabó B., Goure, Katona, Jakobi, Pauljevic (Ambrose 59'), Csoboth (Ljujic 83'), Borello (Simon 53')

Cserék: Pajovic, Fehér, Simon, Ljujic, Kuusk, Varga, Radosevic, Ambrose, Jevtoski

Vezetőedző: Milos Kruscic

Gólszerzők: Papp 44', Hahn 48', Varga 77', ill. Ambrose 68'

1. perc: Az Újpest kezdte a mérkőzést.

6. perc: Jól építettük a támadásunk, majd a jobb oldalon az előre húzódó Kinyik cselezte be magát a tizenhatoson belülre, de sajnos lőni már nem maradt ideje.

7. perc: Bőle kapta a mérkőzés első sárga lapját, egy elkésett belépőért.

8. perc: Sajbán - Balogh - Varga lett volna a gyors támadás útja a bal oldalon, ám az utolsó passzba hiba csúszott.

12. perc: Jakobi fejelt messze a kapunk fölé egy veszélyesen érkező sarokrúgást.

15. perc: Kinyik tisztázott egy jobbról, veszélyesen érkező labdát.

17. perc: Bőle próbálkozott a jobb oldalról egy tekeréssel, az újpesti hálóőrnek bizony nagyot kellett nyújtóznia, hogy szögletre tolja a labdát. Sajnos a sarokrúgás nem sikerült veszélyesre.

26. perc: Szélpál mentett hatalmasat, miután Nagy G. jött ki rosszul a kapujából, és nyitva maradt a porta, a labda pedig Csobothnál volt a bal oldalon jó 25 méterre a kapunktól.

27. perc: Kastrati kapott sárga lapos figyelmeztetést.

30. perc: Katona indult meg nagy lendülettel a pálya tengelyében, majd jó 25 méterről lőtt, Nagy G. azonban vetődve hárítani tudta a próbálkozást.

31. perc: Kényszerű csere nálunk: Szélpált Hahn váltotta.

44. perc: Góóól! Egy szépen felépített támadás végén Bőle tekerte középre a labdát a jobb oldalról, ahol Papp érkezett, és a kapuba fejelt. Ez az!

45+1. perc: Mack kapott sárga lapos figyelmeztetést.

Véget ért az első félidő. PAKSI FC - Újpest FC 1 - 0 Gyerünk, srácok!

46. perc: Csapatunk kezdte a második játékrészt.

47. perc: Varga fejelt centikkel a kapu fölé egy balról érkező labdát, aminek első körben az újpesti kapus szaladt alá.

48. perc: Góóól! Hahn kapott egy pontos labdát a tizenhatoson belül a jobb oldalról, majd könyörtelenül a kapuba lőtt! Ez az!

PAKSI FC - Újpest FC 2 - 0

53.perc: Vendég csere: Borello helyett Simon folytatta.

59. perc: Kényszerű csere a vendégeknél is: Pauljevic helyett Ambrose lépett a pályára.

63. perc: Nagy G. gyűjtött be egy veszélyesen a kapunk elé érkező szögletet.

64. perc: Bőle húzta meg a jobb oldalon, majd tette középre, ahol Varga érkezett, de szorongatott helyzetből nem tudta a kapuba irányítani a labdát. Ahh…, nagy lehetőség volt.

68. perc: Gól. Ambrose fejelt a kapunkba egy szöglet után.

PAKSI FC - Újpest FC 2 - 1

71. perc: Jakobi tekert jó 25 méterről, a labda pedig a felső kapufánkon csattant.

72. perc: Hahn cselezte tisztára magát az alapvonalon, majd éles szögből lőtt nem sokkal a kapu mellé. Ah….

74. perc: Szabó B. kapott sárga lapos figyelmeztetést.

76. perc: Cseréltünk: Szabó B.-t Tamás váltotta.

77. perc: Góóól! Bőle mesteri beadására középen Varga érkezett. Ez az!

PAKSI FC - Újpest FC 3 - 1

81. perc: Katona is „besárgult”.

82. perc: Nagy G. védett hatalmasat egy jobbról érkező lövés után.

83. perc: Módosítottak a vendégek: Csoboth helyett Ljujic folytatta.

84. perc: Csongvai lőtt messze a kapunk fölé egy szabadrúgást 22 méterről.

90. perc: Kettőt cseréltünk: Nagy G. és Bőle helyett Simon és Pesti lépett a pályára.

Véget ért a mérkőzés. PAKSI FC - Újpest FC 3 - 1 Szép volt, fiúk!