A tizenhatodik mérkőzésünk következik a KTE ellen

2023. febr. 03.  -  NB I.
Több mint nyolc év után játszunk újra idehaza NBI-es bajnokit a kecskeméti lila-fehérekkel.

Összesen a tizenhatodik egymás elleni viadalunk jön, a statisztika pedig hét győzelmet, négy döntetlent és négy vereséget mutat szemszögünkből. Gólarány 22:19 ide, ami mérkőzésenként 2.7 találatot számlál.

Jegyinformációk IDE kattintva érhetőek el.

A pályaválasztást illetően a nyolcadik paksi összecsapás következik a Kecskeméttel szemben. Négy győzelmünkre eddig egy döntetlen és két vereség jut hazai környezetben. Utoljára 2014. október 4-én láttuk vendégül a KTE-t, akkor sajnos éppen elvitték a három pontot otthonunkból a 2-3-ra végződő találkozót követően. Pakson egyébként egy mérkőzést kivéve minden alkalommal minimum két gólt rúgtunk a Bács-Kiskun vármegyei liláknak. 2011 júliusában hármat is, mondjuk akkor annyi kellett is a győzelemhez. 2013 májusában nem tudtuk bevenni a vendég kaput, nem csoda, pont nélkül maradtunk.

Jelen évadban az első találkozásunk nem a legjobban sikerült. Az első félidő 0-0-val zárult Kecskeméten, a második játékrészben a hazaiak háromszor is eredményesek tudtak lenni, a túloldalon mi viszont csak eggyel tudtunk válaszolni...

2015. április 25-ét írtunk, mikor utoljára a Kecskeméttel néztünk szembe az NBI-ben. Azt a találkozót is a lilák otthonában rendezték, ahol szinte a teljes második félidőt emberhátrányban játszottuk Kesztyűs Barna piros lapját követően. Ennek ellenére a hatvanadik játékminutumban Balázs Zsolt révén megszereztük a vezetést, öt perccel később azonban Kitl Miklós egalizálni tudott a hazaiaktól. Több találat viszont már nem esett, így 1-1-gyel zárult a párharc. A 2014/15-ös sorozat paksi odavágóján sajnos mindig csak szaladtunk az eredmény után, végül 2-3-at mutatott a kijelző a kilencven percet követően.

Figyelemre méltó, hogy Lenzsér BenceSzabó JánosHaraszti Zsolt és Hahn János már hét és fél éve is a keretünket alkották, mikor utoljára a Kecskemét ellen futballoztunk. Innen jön a folytatás, gyerünk, srácok, szerezzük meg a nyolcadik győzelmünket a KTE ellen.

Múltidéző

Első randevúnkra is Kecskeméten került sor 2008. július 28-án. Tököli Attila már a harmadik percben vezetést szerzett, amire a hazaiaktól Csordás Csaba válaszolt tizenegyesből. Tököli azonban a mérkőzés utolsó pillanatában is lecsapott, beállítva ezzel az 1-2-es, számunkra kedvező végeredményt. A paksi visszavágón újra Tököli kezdte a gólgyártást, amira Yannick Mbengono válaszolt, sőt, Csordás Csaba ismét tizenegyest értékesített. A második játékrészt emberelőnyben játszhattuk, Báló Tamás a nyolcvanhatodik percben egalizált, de a győztes gólt már nem sikerült megszereznünk, 2-2 lett a vége.

A 2009/10-es évadban szinte lemásoltuk az első mérkőzéseinket. Előbb három pontot gyűjtöttünk, majd egyet a KTE ellen. Különbség volt, hogy ezúttal idehaza kezdtünk 2-1-gyel, majd Kecskeméten értünk el 1-1-et. Városunkban Tököli Attila és Böde Dániel volt eredményes, míg idegenben Vayer Gábor talált a kapuba.

A következő két szezonban mind a négy kiírás alkalmával mi örülhettünk a lilák ellen. 0-1, 2-0, 3-2 és 0-1 lett az eredménysor, 7:2-es gólarányt produkálva. Ez idő alatt Montvai Tibor és Bartha László kétszer, illetve Hrepka ÁdámBöde Dániel és Éger László egyszer volt eredményes aktuális ellenfelünk ellen.

A 2012/13-as kiírást egy kecskeméti 1-1-gyel indítottuk. Vaskó Tamás öngólja után már az első negyedórában nálunk volt az előny, és úgy nézett ki, a találkozó végéig meg is tartjuk azt, ám Pekár László a kilencvenedik játékminutumban egyenlíteni tudott. A paksi visszavágó 0-1-gyel a liláké lett, érdekesség, hogy góljukat Bertus Lajos szerezte, aki akkor még a KTE gárdáját erősítette.

2013-ban Nagy Olivér révén a hetedik percben már vezettünk a Széktói Stadionban, ám végül a hazaiak három góljára nem volt ellenszerünk, így ott maradt a három pont. Pakson azonban már nem kegyelmeztünk, és Könyves Norbert, valamint Simon Attila találatával magabiztos győzelmet arattunk.