PAFC - Paks 1 - 4

2023. febr. 24.  -  NB I.
2023 február 24 - péntek, 23:12 -- NB I. Varga és Böde duplával hoztuk el a három pontot Felcsútról.

Banner Magy1

OTP Bank Liga 2022/2023, 21. forduló - 2023.02.25. - 17:00

Puskás Akadémia FC - PAKSI FC 1 - 4 (1 - 2)

Helyszín: Felcsút, Puskás Akadémia Pancho Aréna

Nézőszám: 1120

Játékvezetők: Zierkelbach Péter (játékvezető), Bognár Tamás (tartalékjátékvezető), Berényi Ákos (asszisztens), Horváth Róbert (asszisztens)

A PAFC összeállítása

Kezdők: Markek, Levi, Slagveer (Dusinszki 72'), Golla, Stronati, Corbu, Favorov (Baluta 46'), Bartolec (Mezghrani 55'), Spandler (Van Nieff 46'), Gruber (Shahab 66'), Brandon

Cserék: Tóth, Mezghrani, Van Nieff, Colley, Baluta, Shahab, Plsek, Puljic, Dusinszki, Kern

Vezetőedző: Hornyák Zsolt

Kezdők: Simon, Kinyik, Osváth, Vas, Kádár, Skribek (Sajbán 70'), Kovács (Hahn 46'), Papp, Windecker (Szabó 46'), Varga (Böde 83'), Haris (Bőle 46')

Cserék: Nagy, Tamás, Hahn, Sajbán, Bőle, Böde, Gyurkits, Nyári, Szabó

Vezetőedző: Bognár György

Gólszerzők: Spandler 8', ill. Varga 35', 37', Böde 85', 87'
Pafclive23feb2

4. perc: Jól indultunk meg a bal oldalon, majd Osváth tette középre a labdát, ami egy kicsit mélyre sikerült, így sajnos a hazai portásé lett.

8. perc: Gól. Levi tekert veszélyesen a kapunk elé egy szabadrúgást a bal oldalról, amire Spandler jött pontosan, és a kapunkba fejelt.

Puskás Akadémia FC - PAKSI FC 1 - 0

11. perc: Simon bravúr egy jobb oldali beadást követően. Nagyon kellett!

12. perc: Papp maradt egyedül a pálya tengelyében, jó 18 méterre a kaputól, ígéretes próbálkozását sajnos blokkolták.

15. perc: Kádár mentett hatalmasat egy jobb oldali beadást követően.

20. perc: Kovács jobb oldali beadásával középen Windecker fejét kereste, de középpályásunk sajnos szorongatott helyzetben nem tudta a kapura irányítani a labdát.

21. perc: Windeckeré a mérkőzés első sárgalapja.

22. perc: Bartolec kapott sárga lapos figyelmeztetést Osváth elleni durva faltjáért.

32. perc: Skirbek pontos, bal oldali beadását középet bevetődve Windecker fejelte meg, Markek sajnos bravúrral hárított. Ahh…, nagy lehetőség volt. Közben azonban a Varhát lerántották a tizenhatoson belül, amit hosszas VAR-ozás után büntetőnek ítéltek meg. Stronati tettéért pedig sárga lapot kapott.

35. perc: Góóól! Markek ugyan kivédte Varga büntetőjét, de a kipattanóval már nem hibázott csatárunk.

Puskás Akadémia FC - PAKSI FC 1 - 1

37. perc: Góóól! Varga fejelt a kapuba egy balról érkező szabadrúgást követően.

Puskás Akadémia FC - PAKSI FC 1 - 2

45+1. perc: Kovács is „besárgult”.

Véget ért az első félidő. Gyerünk, srácok!
Pafclive23feb4
Változtattak a hazaiak a szünetben: Favorov és Spandler helyett Baluta és Van Nieff lépett a pályára. Mi is cseréltünk a szünetben: Windecker, Haris és Kovács helyett Szabó, Bőle és Hahn folytatta a játékot.

46. perc: A PAFC kezdte a második játékrészt.

50. perc: Hahn tekert nem sokkal a felső léc felé. Ahh…, jól nézett ki.

55. perc: PAFC-csere: Bartolec helyett Mezghrani folytatta.

64. perc: Bőle indított a pálya tengelyében, amit Vas kezelt le, majd egy csel után, a tizenhatos vonalától laposan lőtt, a labda megpattant azonban, és nem sokkal a kapu mellé. A szögletből nem tudtunk veszélyeztetni.

66. perc: Hazai változtatás: Gruber helyett Shahab lépett a pályára.

67. perc: Skribek húzta meg a jobb oldalon, majd laposan próbálkozott, a túlságosan lelassuló labdát a hazai hálóőr így védeni tudta.

70. perc: Módosítottunk: Skribeket Sajbán váltotta.

72. perc: PAFC-csere: Slagveer helyett Dusinszki lépett a pályára.

73. perc: Szabó ugratta ki a bal szélen Bőlét, akinek a beadását az utolsó pillanatban tisztázták a hazaiak az érkező Varga elől.

74. perc: Varga elé pattant a kapu torkában a labda, kicsit megpöccintette, ám a kirontó Markek az utolsó pillanatban bele tudott kotorni, ezzel nagy bravúrral hárított. Ah…

79. perc: Van Nieff kapott sárga lapos figyelmeztetést Sajbán buktatásáért.

83. perc: Kihasználtuk az utolsó cserénket is: Varga helyett Böde lépett a pályára.

85. perc: Góóól! Bödének érkezett tűpontosan a lábára egy labda, aki aztán tizenhatról védhetetlenül a kapuba bombázott. Ez az!

Puskás Akadémia FC - PAKSI FC 1 - 3

86. perc: Papp kapott sárga lapos figyelmeztetést.

87. perc: Góóól! Ismét Böde!!!

Puskás Akadémia FC - PAKSI FC 1 - 4

Véget ért a mérkőzés. Szép volt, srácok!