Huszonötödször találkozunk a Szombathellyel

2019. febr. 07.  -  NB I.
Csapatunk szombaton, 17:00-kor, hazai pályán fogadja Vas megyei ellenfelét.
Az OTP Bank Liga 20. fordulójában a Szombathelyi Haladás együttesét fogadjuk. Belépőjegyekkel kapcsolatos információk IDE kattintva érhetőek el.

Beharangozó cikkünkben mindenekelőtt nézzük a mérleget: csapatunk szemszögéből eddig 13 győzelem és 1 döntetlen mellett 10 vereség született. A gólarány 31:34 a Haladás javára.

A két csapat először 2008. november 8-án találkozott egymással. A Szombathelyen rendezett találkozón Tököli Attila volt eredményes már a 4. percben. Több gól nem esett a mérkőzésen, így a legelső ütközetet - 5000(!) néző előtt - megnyertük. A visszavágó alkalmával azonban a szombathelyiek diadalmaskodtak Kenesei Krisztián és Oross Márton góljaival. 0-2-es végeredménnyel vitték el a három pontot pályánkról.

A következő szezonban ismét felváltva nyertek a csapatok. Az első találkozón - amit Pakson rendeztek - Böde Dániel és Éger László góljaival győztünk. Szombathelyen azonban 4-0-s vereséget szenvedtünk.

Az ezt követő három szezonban jól ment csapatunknak, hiszen a lejátszott hat meccsből egy-egy vereség és döntetlen mellett négyet megnyertünk.

A 2013/14-es szezonban az első összecsapásunkon mi fogadtuk a Vas megyei zöld-fehéreket. A találkozón egy gól esett, a 77. percben Halmosi Péter volt eredményes, így nem tudtuk itthon tartani a pontokat. A visszavágó 23. percében Simon Attila szerezte meg csapatunknak a vezetést, amit a Hali nem tudott egalizálni, így lemásolva az első párharcot, visszaszereztük a Paksról elvitt három egységet.

A 2014/15-ös szezonban szintén egy győzelem és egy vereség született, valamint ezúttal is mindig a vendég csapat örülhetett. Szombathelyen tőlünk Fiola Attila egyszer és Könyves Norbert kétszer volt eredményes, míg a Haladásból csak Gaál Bálint tudta egy alakalommal bevenni a kapunkat. A visszavágón, Pakson 1-2-t mutatott az eredményjelző a hármas sípszót követően.

A 2015/16-os szezonon belül már háromszor találkoztunk szombati ellenfelünkkel. Az első meccsen Németh Márió 29. percben szerzett találatával 1-0-ra nyert vendéglátónk. A második összecsapás alkalmával Lenzsér Bence és Bajner Bálint góljaival 2-0-ra győztünk idehaza. A harmadik találkozásunk ismét Pakson volt. Gévay Zsolt szerzett vezetést számunkra a 18. percben. Játékosunk gólja után hosszas, eseménytelen percek következtek egészen a második játékrész feléig, amikor is találatunk szerzője begyűjtötte második sárgalapját, így megfogyatkoztunk. 10 perccel később Wils Thomas ki is egyenlített vendégeink számára. Papp Kristóf azonban 5 perccel később ismét felénk billentette a mérleg nyelvét. 8 perccel a rendes játékidő vége előtt Rodenbücher István öngólja után 2-2 állt az eredményjelzőn, de az összecsapás itt még nem ért véget. A hosszabbításban tovább fogyatkoztunk, Szabó Jánost állította ki Karakó Ferenc. A döntést követően egy perccel, a 93. percben Gaál Bálint góljával ért véget a találkozó. 2-3

A 2016/17-es szezonban kétszer a Haladás örülhetett. Mindkétszer akkor, amikor otthon fogadták csapatunkat. Az első meccsen 3-1-re, a harmadikon 2-0-ra győztek. A paksi találkozón Koltai Tamás és Szakály Dénes volt eredményes, amire a szombathelyiektől csak Gaál Bálint tudott válaszolni.

A tavalyi idény első meccsén Szabó János és Bartha László talált a vendég kapuba, amire a túloldalról nem jött válasz.

Három hónappal később az első összecsapásunk gólszerzői idegenben is eredményesek voltak, válaszolni csak Tóth Máté tudott. 1-2-es végeredménnyel hoztuk haza a pontokat.

A harmadik összecsapáson már összeszedte magát a Haladás, így sajnos visszaszerzett három egységet az egymás ellen begyűjthető maximális 9-ből.

Az idei szezonban eddig csak egyszer mérkőztünk meg a Vas megyei zöld-fehérekkel. Priskin Tamás az 51. percben talált be, megszerezve ezzel a vezetést a Haladásnak. Simon András azonban 10 perccel később egyenlített, majd a 89. percben Kecskés Tamás döntötte el a pontok sorsát a javunkra.

A párharc két érdekessége, hogy az eddig lejátszott 24 mérkőzés folyamán csak egyszer, 2013.03.30-án született döntetlen végeredmény, akkor 0-0-s pontosztozkodásra került sor. Továbbá leggyakrabban az 1-2-es számpár állt a stadionok kivetítőin, összesen nyolcszor.