Harmincadszor az Újpest ellen

2019. márc. 29.  -  NB I.
Beharangozó rovatunkból kiderül, a statisztika számunkra kedvező.
Az OTP Bank Liga 26. fordulójában csapatunk szombaton, 17:00-kor az Újpest gárdáját fogadja. Jegyvásárlási információk IDE kattintva olvashatóak.

Ahogy azt megszokhattuk, cikkünk legelején nézzük a mérleget, ami bizony számunkra pozitív: csapatunk szemszögéből eddig 11 győzelem és 12 döntetlen mellett mindösszesen 6 vereség született. Saját pályaválasztói oldalunkról még kecsegtetőbbek az statisztikák: 6 sikeren és 7 pontosztozkodáson túl csak egyszer (2013. november 30-án) kellett szurkolóinknak bosszankodva hazaindulniuk lelátóinkról.

Csapatunk először 2006. szeptember 30-án találkozott a budapesti lila-fehérek együttesével. A városunkban rendezett premierre 5000(!) szurkoló volt kíváncsi a helyszínen, és láthatta, hogy Rajczi Péter 27. percben szerzett góljára csapatunkból Varga László válaszolt 4 perccel a hármas sípszó előtt. Több gól nem esett, így 1-1-es döntetlen végeredmény született a nyitányon. A visszavágóra 2007. április 9-én, Újpesten került sor. Vaskó Tamás szerezte a találkozó első gólját, amire tőlünk Heffler Tibor válaszolt, azonban a hazaiaktól Vaskó újbóli találatán felül Tisza Tibor is a hálónkba juttatta a játékszert. Heffler is tudott még egy találatot szerezni a hosszabbítás első percében (érdekesség, hogy mindkét gólját büntetőből lőtte), de ez már csak a szépítésre volt sajnos elég. 3-2-vel tartotta otthon szombati ellenfelünk a három pontot.

A 2007/08-as szezonban a harmadik összecsapást szintén a fővárosban rendezték, ahol Dourandi Dennis, Kovács Zoltán és Sándor György góljára tőlünk csak Kiss Tamás tudott válaszolni a 80. játékrészben, 3-1-lett a vége. A negyedik egymás elleni meccs után azonban már örülhettünk, 2008. május 12-én, Pakson szereztük meg első győzelmünket az Újpest ellen. Tököli Attila a 44-ben, míg Heffler Tibor a 60. percben volt eredményes, amire a túloldalról nem érkezett válasz, 2-0.

Az ezt követő két szezonban a hazai pálya dominált, hiszen a legjátszott 4 összecsapásból minden alkalommal az otthon focizó csapat örülhetett a három pontnak.

A 2008/09-es évadban mind a két találkozónak 3-1-lett a végeredménye. A fővárosi negyedik kerületben Kis Tamás révén szereztünk vezetést a második játékrész elején, azonban gólunkra Kabát Péter két, Korcsmár Zsolt egy találattal válaszolt. A Pakson játszott visszavágó kísértetiesen hasonlóan alakult: Tisza Tibor szerzett vezetést az Újpestnek, amire Éger László, Horváth Levente és Vári Barnabás reagált sikeresen. 3-1 után mi is 3-1-gyel vettük vissza a Budapesten hagyott pontokat.

2009. szeptember 27-én Kiss Tamás 62. percben szerzett góljával 1-0-ra győztünk itthon. A visszavágón Rajczi Péter és Barczi Dávid 13. és 18. percben szerzett találatával hamar kétgólos hátrányba kerültünk. Az első félidő végén Tököli Attila szépített, majd 10 perccel a meccs vége előtt még egyszer betalált. Ekkor úgy nézett ki, hogy másodszor ér majd véget döntetlennel a találkozásunk, sajnos azonban Simek Péter 6 perccel a vége előtt eredményes tudott lenni, amire válaszolni már nem volt időnk, és 3-2-es hazai győzelem született.

A 2010/11-es szezonnal egy gyönyörű sorozat vette kezdetét az Újpest elleni parharcainkban. Egymás után négyszer tudtuk legyőzni a lila-fehéreket, majd egy pontosztozkodást követően ismét további két meccsen gyűjtöttük be a három pontot velük szemben.

2010. október 31-én, idegenben Éger László és Böde Dániel góljaival húztunk el az első félidőben, de Tisza Tibor még a szünet előtt faragni tudta vendéglátónk hátrányát. A második játékrészben Böőr Zoltán egyenlített 5 perccel a kezdés után. 10 perccel az egyenlítő találat után Bartha László szerzett ismét vezetést számunkra, amit a meccs végéig már nem adtunk ki a kezünkből.

2011. május 7-én Vayer Gábor vezető találatát vendégeinktől Lázár Bence egalizálta. A három pont sorsáról Böde Dániel döntött, a 85. percben juttatta a hálóba a játékszert, itthon tartva ezzel a három egységet.

A következő évad menetrendje hasonló volt, előbb Újpestre látogattunk, ahol Éger László és Vayer Gábor góljait követően 0-2 lett a vége. Pakson Hrepka Ádám már a 4. játékpercben vezetést szerzett számunkra, majd a 26-ban duplázott, a túloldalnak a fennmaradó 64 perc sem volt elegendő a gólszerzéshez, így ismét 2-0-s győzelmet arattunk.

A 2012/13-as szezonban augusztus 12-én fogadtuk az Újpestet. Zarus Yadin találatára tőlünk Simon Attila válaszolt, majd Éger László góljával már mi vezettünk, de a mérkőzés végén csak egy ponttal lettünk gazdagabbak, hiszen az akkor még lila-fehérben futballozó Remili Mohamed az 55. percben egalizált. Több gól nem esett, 2-2-lett a vége.

A március 2-án, a Megyeri úton(!) rendezett visszavágó azonban csapatunk számára örökké emlékezetessé sikerült. Negyed órát követően a hazai gárda megfogyatkozott, miután Antón Chema azonnali piros lapot kapott Becséri Dániel játékvezetőtől. Egy perccel később Lázok János értékesítette az ellene elkövetett szabálytalanságért megítélt büntetőt, majd fél óra elteltével ismét betalált. Előnyünket a szünetig Tököli Attila növelte. 0-3-as vezetéssel mehettünk a pihenőre. A gólgyártásunk a második játékrészben sem állt meg: Lázok János 70. és 81. percben szerzett találata között a 78-ban Tököli Attila is újból betalált. Se válasz, se szépítés nem érkezett a hazaiaktól, így 90 percet követően 0-6-ot mutatott a lila-fehér stadion kijelzője.

A következő idényt is jól indítottuk a budapesti csapat ellen. Kabát Péter gólját Báló Tamás egyenlítette ki, majd a mérkőzés hosszabbításában, a 93. percben büntetőhöz jutottunk, amit Simon Attila vágott a kapuba, 1-2-es eredménnyel hoztuk ismét haza a három pontot.

A paksi visszavágón sikerült ellenfelünknek visszavágnia, tőlünk Könyves Norbert és Bartha László volt eredményes, míg a túloldalról Tshibuabua Bavon, Nego Loic, Vasiljevic Dusan és Lázár Bence is betalált zöld-fehér hálónkba. 2-4-es győzelmével az Újpest három és fél év után tudott nyerni ellenünk.

A 2014/15-ös szezonban az első egymás elleni megmérettetésünkön egyik oldalon sem esett találat, így gólnélküli pontosztozkodásra került sor. A visszavágón ismét idegen csentük el a három egységet. Haraszti Zsolt és Bertus Lajos találatára csak Enis Bardhi válaszolt a túloldalról. Mindegyik gól az első félidőben esett, a másodikban csak a sárga lapok gyűltek. Tamási Zsolt 5 perc alatt kettőt is begyűjtött, így idő előtt mehetett zuhanyozni.

A 2015/16-os évadban már három fordulót rendeztek az OTP Bank Ligában. Egymás elleni randevúsorozatunk Újpest - Paks - Újpest helyszíneken folytatódott. Az első meccs úgy végződött, ahogy kezdődött, 0-0-lett. Pakson Bertus Lajos 70. percben szerzett találatával 1-0-ra nyertünk és gyarapodtunk három ponttal.

A harmadik meccsnek ismét van egy kis pikantériája. Hahn János góljával korán, a 18. játékpercben megszereztük a vezetést, majd úgy nézett ki, a hármas sípszóig meg is tudjuk tartani azt. Ám a hosszabbításban az akkor még Újpesten futballozó Windecker József osztotta szét a pontokat 1:1 arányban.

A 2016/17-es szezonnal kettőnk párviadalában egy, a sportág történetében ritkán látott sorozat vette kezdetét, ami a mai napig tart.

2016. július 30-án az Újpest 1-0-ra nyert odahaza ellenünk, viszont a következő 7(!) mérkőzés kivétel nélkül mind döntetlen eredménnyel zárult. A regnáló széria 2016. október 29-én egy paksi 1-1-gyel vette kezdetét. Akkor Balázs Benjámin korai találatára Szakály Dénes válaszolt a lefújást megelőző percekben.

A szezonbéli harmadik párharcra Budapest 4. kerületében került sor. Bartha László a 23. percben tizenegyest értékesített, amit Heris Jonathan egalizált.

A tavalyi évad egy 2-2-es döntetlennel indult Pakson. A mi oldalunkról Szakály Dénes és Papp Kristóf, míg ellenfelünktől Pauljevic Branko, valamint Windecker József volt eredményes.

A további két találkozó egyikén sem született egyetlen gól sem.

Az idei szezonban, mivel már a harmadik kört tapossuk, szombati ellenfelünkkel is kétszer találkoztunk eddig. Mind a két alkalmat követően 1-1 lett a végeredmény, beállítva ezzel a sorozatban 6. és 7. pontosztozkodást.

Azon túl tehát, hogy szombaton fontos három egységgel tudnánk növelni pontjaink számát, üdítő lenne tehát a hosszú döntetlen sorozatot a saját győzelmünkkel megtörni, amivel a statisztikát tovább billentenénk a saját irányunkba.