Két győzelem és két majdnem győzelem

2019. máj. 14.  -  Utánpótlás
Összegzések a hétvégéről U15-től U19-ig.
U15-ös gárdánk itthon tartotta a három pontot.

II. osztály, Dél-nyugati csoport, 24. forduló: PAKSI FC - Dombóvári FE 3 - 0 (1 - 0)

Kezdők: Tarczal, Váncsa, Lengyel, Oszermájer, Molnár, Kurta, Lajkó, Solt, Gregor, Prantner, Borsi

Cserék: Kovács, Laki, Blága, Heisler

Góljainkat Gregor (24’), Molnár (42’) és Heisler (59’) szerezték.

„Erőlködtünk, fásultak voltunk, de így is megvoltak a helyzeteink, amit rendre kihagytunk. Hogy ne kapjunk itthon gólt, szükségünk volt kapusunk bravúrjaira. Ezt a teljesítményt nagyon kevésnek tartom” - értékelt Jenei Ferenc vezetőedzőnk.

Jó teljesítményt nyújtottak: Tarczal, Gregor, Heisler, Osztermájer

U16-os korosztályunk két góllal is vezetett Fehérváron, de a második félidőben fordítottak a hazaiak.

II. osztály, 27. forduló: MOL Vidi FC - PAKSI FC 3 - 2 (1 - 2)

Kezdők: Fábián, Lakatos-Lengyel, Fuják, Balogh, Tarczal, Ribár, Barabás, Rohoska, Budai, Madár, Paksi

Cserék: Sági, Berger, Lajkó, Vén

Góljainkat Tarczal (3’) és Barabás (16’) szerezték.

A mérkőzés elején sikerült kétgólos előnyre szert tennünk, azonban sajnos ez sem volt elég a pontszerzéshez. A Vidi többet birtokolta a labdát, és a mérkőzés egész részében dominált. Nekünk ezúttal kisebb hibák is elegendőek voltak a kapott gólokhoz, így nem tudtunk meglepetést okozni, ugyanakkor közel álltunk hozzá. A vereségtől függetlenül büszke vagyok a csapatomra” - értékelt Osztermajer Gábor vezetőedzőnk.

U17-es csapatunk szintén győzelemre állt a szünetben Fehérváron, de pont itt sem lett.

II. osztály, 27. forduló: MOL Vidi FC - PAKSI FC 4 - 2 (0 - 1)

Kezdők: Kovács, Nickl, Varga, Túri, Görög, Papp, Bognár, Szendrei, Teffner, Vargyas, Gyurkits

Cserék: Bencze, Sörös, Solt Sz., Solt D., Pál

Góljainkat Szendrei (34’) és Görög (80’) szerezték.

„Érdekes mérkőzés volt. Tartalékos keretünkkel a 94. percig ki-ki meccset játszottunk az éllovas ellen. A hazaiak nem nagyon tudtak mit kezdeni velünk, továbbá kapusunk két büntetőt is hárított. Ugyanakkor teljes egészében nem menthetjük fel magunkat, hiszen a védekezésünk gyenge volt. A hazaiaknak pedig a támadójátékuk volt rossz, így könnyűnek tűnő feladat elé állítottak minket, ennek ellenére nem sikerült megoldanunk azt” - vélekedett Kindl István vezetőedzőnk.

Jó teljesítményt nyújtott: Kovács, Szendrei, Görög, Túri

U19-es együttesünk hazai pályán aratott magabiztos győzelmet.

II. osztály, 27. forduló: PAKSI FC - Kaposvári Rákóczi BFLA 7 - 1 (2 - 0)

Kezdők: Pomozi, Vágó, Szekszárdi, Juhász, Acsádi, Horváth, Budai, Tamás, Jákli, Hornyák, Rodenbücher

Cserék: Prantner, Kósa, Pintér

Góljainkat Jákli (29’), Rodenbücher (45’, 47’, 54’) Tamás (61’) Kósa (70’) és Prantner (87’) szerezték.

„Magabiztos győzelem egy ki-ki mérkőzésen. Csapatom fokozatosan lendült játékba, és végig uralva a meccset, szép gólokat lőve, megérdemelt sikert aratott. A hétközi problémák (érettségi, sérülések) ellenére jól reagáltak a srácok a hiányzásokból eredő edzéshiányra. Végig motiváltan, nagy kedvel, és, ami a legfontosabb, jól játszva futballoztunk, kevés esélyt adtunk ellenfelünknek. A második félidőben, 3-0 után felszabadult örömfocival hoztuk le a mérkőzést. Jól indítottuk a bajnokság hajráját, és, ha megmarad ez a lendület a hátralévő három fordulóra, lépegethetünk előre a tabellán. Az egész csapatomnak gratulálok, hiszen tudjuk, ebben a bajnokságban nincs könnyű ellenfél, ugyanakkor ezen a mérkőzésen most mi voltunk a jobb csapat” - értékelt Nagy Lajos vezetőedzőnk.

Jó teljesítményt nyújtottak: Rodenbücher, Tamás, Vágó, Szekszárdi, Acsádi

Az U14-es csapatunk mérkőzése elmaradt, az U12-es és az U13-as gárdánk pontvadászata pedig már véget ért.