Egy jóhangulatú meccs krónikája

2019. szept. 06.  -  NB I.
Mindenki mosolygott, viccelődött.
Gálarendezvényünk Bognár Péter szakosztályelnökünk beszédével kezdődött, aki felidézte régi sikereinket, neves játékosainkat. Ezt követte a csapatbemutatás, amit ütemes taps kísért a lelátóról, ahol mintegy félezer szurkolónk várta a meccskezdést. A kezdő sípszó előtt egyperces gyászszünettel emlékeztünk meg mindazokról, akik már sajnos nem lehetnek velünk. Ami a lebonyolítást illette, a magyar öregfiúk-válogatottal szemben háromszor harminc percben egyeztünk meg. Először nosztalgiacsapatunk, majd a kétezres évek csapataiból összeállított két gárdánk rohamozott.

Maga a mérkőzés mondhatni tapogatózósan indult. 5 perc elteltével akadt helyzet mindkét oldalon. Nosztalgiacsapatunk kiugratásokkal próbálkozott, de a játékszer az utolsó passznál mindig elakadt egy válogatott lábban, míg a túloldali kapunál Kun László tartotta 0-n ellenfelünket. Az első 10 percet követően azonban három kontratámadást és további két helyzetet már nem tudtunk megállítani, így hálóőrünk is kiszolgáltatott helyzetbe került. Mátyus János kettő, Vincze István, Sallói István és Pető Tamás egy-egy találatával gyorsan nagy előnyt dolgoztak ki vendégeink. A gólok azonban nem szegték csapatunk kedvét, továbbra is folyamatosan támadásokat építettünk.  Porga István többször is jól indult meg és játszott össze társaival a bal oldalon. A 28. percben Szakter József tört be a tizenhatoson belülre, ahol szabályosan már nem tudták megállítani, buktatták, Makai János játékvezető pedig büntetőt ítélt. A tizenegyest Porga István magabiztosan értékesítette, ezzel megszerezte szépítő találatunkat, a lelátó pedig felharsant. Az első 30 perc 1-5-tel zárult.

A második játékrész már gyorsabb, lendületesebb játékot hozott. Továbbra is a bal oldalon próbálkoztunk, majd egy beadást Sifter Tamás fejelt kapura középen szorongatott helyzetből, Király Gábor azonban magához ölelte a játékszert. Kiss Tamás a következő percekben több nagyszerű cselt is bemutatott a tizenhatos vonalánál, ami nagyon tetszett a közönségnek. Márkus Tibor a 14. percben ugrott ki pontosan, de lövését Király Gábor bravúrral hárította, ezt követően percekig a középpályán folyt a játék. A második etap zárása előtt két perccel felpörögtek az események: előbb Horváth Sándor lőtt egy felső kapufát, amiről sajnos kifelé pattant a játékszer, majd Éger László tekert kapura a tizenhatos sarkától, amit a válogatott hálóőre fogott. A túloldalon Csernyánszki Norbert kapusunknak is akadt dolga, de a lefújás előtt másodpercekkel ismét mi veszélyeztettünk: Kiss Tamás húzta meg a jobb szélen, majd pontosan középre tette a labdát, ahol Márkus Tibor érkezett, de vendégeink legendás kapusa ismét hárított. A második etap 0-0-val ért véget.

A harmadik játékperiódus ott folytatódott, ahol az előző véget ért. A játékképet lendületes támadásépítések jellemezték mindkét oldalon. Az ötödik percben tanítani való beadást láthattunk Wolf Attilától, amit középen Salamon Miklós védhetetlenül fejelt Király Gábor kapujába, ezzel megszereztük a vezetést. Csapatunk ezt követően szépen lassan az elfáradni látszó válogatott fölé kerekedett, egy szép támadást követően Kiss Tamás sarokkal játszotta középre a játékszert, amit Sipeki István vágott a hálóba. Az eredményjelző a harmadik etap felénél 2-0-t mutatott a javunkra. A további és egyúttal a gála utolsó 15 perce már inkább a felezővonal környékén zajlott, de 3 perccel a vége előtt Sipeki István újra betalált, ezzel le is zárta a mérkőzést. A harmadik rész vége tehát 3-0 lett, amit a lelátó vastapssal fogadott.

Összességében a lelátón és a pályán egyaránt egy jó hangulatú rendezvénnyel emlékeztünk meg a kereken harminc éves sikerünkről. Egészen biztos, hogy az egyes játékrészek végeredményei mindenki számára másodlagosak, az viszont mindenkin látszott, jól érezte magát, élvezte, hogy újra focizhat és találkozhat régi csapattársaival, barátaival. Ezúton is köszönjük a MAGYAR ÖREGFIÚK-VÁLOGATOTTJÁNAK a részvételt, valamint minden egykori profi játékosunknak, aki játékával vagy jelenlétével emelte rendezvényünk nívóját. Emellett köszönjük a kilátogató közel 500 nézőnek, hogy részt vett eseményünkön, bízunk benne, hogy mindenki jól érezte magát ezen a péntek délutánon.