2019. okt. 04.  -  NB I.
Régi párharc újul meg, hisz’ több mint öt és fél éve találkoztunk utoljára a Somogy megyei gárdával.
Szombaton az OTP Bank Liga 8. fordulójában 17:00-s kezdettel a Kaposvári Rákóczi FC csapatát fogadjuk idehaza.

Jegyinformációk IDE kattintva érhetőek el.

Beharangozó cikkünk elején nézzük a mérleget, ami maximálisan kiegyenlített képet mutat. Öt győzelem itt, öt ott, hat döntetlen. Pályaválasztásunk alkalmaival szombati ellenfelünk ellen háromszor győzelmet ünnepelhettünk, háromszor megosztoztunk a pontokon, kétszer elrabolták az egységeket. Ami a gólokat illeti: az eddigi 22 találatunkra 20 válasz érkezett, párharcaink során pedig átlagosan 2.6 gól esik mérkőzésenként.

A premierre 2006. november 25-én, Pakson került sor, melyet Belényesi Miklós 20. perces találatával sikerült is behúznunk. Szinte napra pontosan fél évvel később a kaposvári mérkőzést 2-0-ra veszítettük el.

A következő szezonban Somogy megyében kezdtünk egymás ellen, sajnos 2-1-gyel a Kaposvár otthon tartotta a három pontot. A hazai összecsapásunk első félideje eseménytelen volt, majd a 72. játékpercben Tököli Attila szerzett előnyt számunkra, aztán mindösszesen négy perc elteltével kettős emberhátrányba kerültünk. Éger László azonnali piros lapot kapott Vad II. Istvántól, míg Tököli Attila második sárga után mehetett az öltözőbe. Vendégeinktől André Alves élt a lehetőséggel, és egalizált  tíz perccel a meccs vége előtt. Az 1-1-gyel már kihúztuk a hármas sípszóig, így megosztoztunk a pontokon.

A 2008/2009-es évadban augusztus 9-én utaztunk Kaposvárra, ahol igencsak gólgazdag összecsapást vívtunk. Báló Tamás indult be kiválóan, hiszen negyed óra alatt kettőt vágott. A 30. percben Zahorecz Krisztián szépített büntetőből a hazaiaknak, Kiss Tamásunk azonban két minutummal később ismét kétgólosra növelte előnyünk, sőt, a pihenőig még Tököli Attila is betalált. A második játékrészben ellenfelünk mindent beleadott, hogy fölzárkózzon, előbb Zahorecz Krisztián értékesített még egy tizenegyest, majd Farkas Krisztián is lőtt egy gólt negyed órával a vége előtt. A 3-4-es eredményről nekünk sikerült elmozdulni, Csehi Tamás szerezte csapatunk ötödig gólját, beállítva ezzel a 3-5-ös végeredményt. Ezek után mintha elfogyott volna a két csapat muníciója, a paksi visszavágó 0-0 lett.

Egy évvel később itthon 2-0-t, Kaposváron 1-1-et játszottunk. Stadionunkban Éger László és Böde Dániel volt eredményes, idegenben Tököli Attila révén vezettünk, amire Zahorecz Krisztián válaszolt, érdekesség, hogy ismételten büntetőből.

2010 szeptemberében az első félidő derekán Oláh Lóránt góljával vezetett stadionjukban a Rákóczi, a változatosság kedvéért büntetőt értékesítettek. A második játékrészben azonban megráztuk magunkat, és négy perc alatt Böde Dániel és Montvai Tibor találatával a javunkra billentettük az összecsapást. 1-2-vel hoztuk haza a pontokat, amiket aztán Pakson visszavett a Kaposvár. Peric Milan duplájára tőlünk Bartha László és Magasföldi József válaszolt, azonban vendégeinktől ezután még Oláh Lóránt is betalált.

A 2012/2013-as idény nem sikerült jól a Somogyiakkal szemben, 1-2 idehaza, 1-0 Kaposvárott.

A 2013/2014-es szezon volt az az idény, mikor utoljára mérettük meg magunkat a zöld-fehér színtársunkkal. Hazai pályán magabiztosan őriztük meg a bajnoki pontokat, hiszen a 41. percben Windecker József, a 78-ban pedig Simon Attila köszönt be a vendég kapuba. Találatainkra a túloldalról nem érkezett válasz, így 2-0-lett a vége.

A 2014. március 29-én rendezett visszavágó nem hozott izgalmakat, 0-0 után mindketten egy ponttal gyarapodtunk. Innen, több mint öt és fél évvel később jön a folytatás 2019 októberének első szombatján.