Parádés szezonkezdet az utánpótlásban!

2019. okt. 09.  -  Utánpótlás
Korosztályos csapataink hétről hétre kiváló eredményeket szállítanak.
Klubunk nagy gonddal, törődéssel és odafigyeléssel kezeli utánpótlásbázisát, melyet folyamatosan fejleszt. Ezen erőfeszítések eredményei pedig nemcsak fordulóról fordulóra látszanak, hanem hónapról hónapra, szezonról szezonra és évről évre egyaránt. A fiatalok idei pontvadászata augusztus végén, valamint szeptember elején kezdődött, és nem árt feleleveníteni: U12-től U15-ig NBI-es résztvevők vagyunk, U16-tól U19-ig pedig a másodosztályban hajtjuk az egységeket. Több mint egy hónap elteltével nyugodtan írhatjuk, a 2019/2020-as évad eddig álomszerűen kezdődött, így merüljünk el egy kicsit a tabellák és az eddigi sikerek világában.

U12-es csapatunk öt fordulót követően mindösszesen egyszer talált legyőzőre, pedig játszott már a PVSK-val (0-4), a Puskás Akadémiával (5-1) és a Fehérvárral (2-1) is. És, ha ez nem lenne elég, huszonkét lőtt gólja mellett mindösszesen négyet kapott. Nem kérdés, a harmadik PMFC és a második Siófok előtt vezetik a tabellát. Azt a tabellát, ahol a MOL Fehérvár az ötödik, a Veszprém a negyedik, a Puskás Akadémia pedig a kilencedik.

Egy korosztályt ugorva, U13-as gárdánkat a középmezőnyben találjuk. Ugyanakkor egy hétvégi sikerrel, és a további eredmények kedvező alakulásával a harmadik, tehát dobogós helyre is bármikor felugorhatnak. Ha egy igazán kiváló eredményt szeretnénk kiragadni az eddigiekből, akkor az a nyitófordulóban aratott 1-6-os győzelmünk lenne a PVSK otthonában.

U14-es együttesünk először tagja az első osztálynak, mivel tavaly emlékezetes, de magabiztos meccseket követően vívta ki a feljutást a legjobbak közé. Az igen kemény, tizenhat csapatos pontvadászatban hét forduló elteltével a középmezőnyben kapaszkodnak, de egy esteleges győzelem itt is sok pozíciót érhet felfelé. Szép eredmény eddig, hogy az első összecsapásuk 4-2-s sikert hozott az Illés Akadémia-Haladással szemben, valamint megosztoztak a pontokon a DVTK-val, a DVSC-vel és a MTK-val is.

U15-ös csapatunk szintén az új mezőny tagja, hiszen U14-es gárdánk „magával vitte” a legjobbak közé. Azonban akárcsak az eggyel fiatalabb társaik, Ők sem rémültek meg az osztályváltástól, sőt… Az első fordulóban rögtön parádés, 8-2-es győzelmet arattak az Illés Akadémia-Haladás ellen, legutóbb, a múlt hétvégén pedig az FTC-t verték óriási bravúrral 3-0-ra. Hét mérkőzést követően a biztos középmezőnyben, a nyolcadik helyen találhatók, mögöttük pedig többek között olyan csapatok vannak, mint a Vasas, a Ferencváros, a Győr vagy a Fehérvár.

Az eggyel idősebb, U16-os játékosaink zöld-fehér színeinket három győzelemmel, két döntetlennel és két vereséggel az ötödik helyen hozzák eddig. A harmadik hely csak két pontra előttük, mögöttük található többek között az Újpest és a PMFC is. Utóbbinál két góllal is jobbnak bizonyultak szeptember közepén.

U17-eseink eddig veretlenek, öt győzelemmel és két döntetlennel listavezetők bajnokságukban. Tizenhét pontjukhoz huszonhét lőtt és csak tizenegy kapott találat segítette őket. Eddig két nagy rangadót játszottak: a PMFC-t 5-2-re győzték le, az Újpesttel 2-2-t játszottak.

U19-es gárdánk eddig 5-1-1-es mutatóval, plusz tizenhetes gólaránnyal szintén az első helyet bitorolja. A hét forduló alatt az egyik legnagyobb bravúrjuk az Újpestről 0-3-mal elhozott három egység, valamint a múlt hétvégén, a DVTK ellen aratott 3-1-es sikerük.

Jól indult tehát az utánpótlásősz, és a meccsről meccsre mutatott bravúrokból kiindulva bizakodunk, lendületünk kitart egészen jövő év nyaráig. Így tovább, srácok! Hajrá, Paks!