Huszonkilencedszer találkozunk a Diósgyőrrel

2019. okt. 25.  -  NB I.
Górcső alatt az eddigi, piros-fehérek elleni párharcaink - beharangozó szombatra.
Az OTP Bank Liga 10. fordulójában, a hétvége első napján a DVTK együttese érkezik hozzánk. A mérkőzés 17:00-kor veszi kezdetét, jegyvásárlással kapcsolatos információk IDE kattintva olvashatóak.

Vendégeink 2-1-6-os eddigi mutatót produkálva jelen pillanatban a tabella utolsó előtti, tizenegyedik helyén tanyáznak. Utoljára szeptember közepén nyertek, akkor hazai pályán a ZTE gárdáját tudták legyőzni. Rátérve az egymás elleni mérlegünkre, a számok bizony csapatunkra nézve pozitívak: a mi oldalunkról vizsgálva eddig 11 győzelem, 8 döntetlen és 9 vereség született. A gólkülönbség 36-30 ide, ez egy meccsre átlagban 2.4 találatot eredményez. Pályaválasztásunk 6 sikert, 4 pontosztozkodást és 3 bosszankodást eredményezett mostanáig.

Csapatunk 2006. szeptember 16-án találkozott először a piros-fehér csapattal. Az otthonunkban rendezett premiert 2-1-re behúztuk. Báló Tamás a 12. percben egalizálta Simon Attila korai vendéggólját, majd Belényesi Miklós még az első félidőben a javunkra fordította a párharcot. A fél évvel későbbi visszavágón a Diósgyőr lemásolta az első meccs eredményét, hisz’ szintén 2-1-gyel tartotta otthon a három pontot.

A következő szezonban egy 2-2-es és egy 3-3-as végeredmény alakult ki. Itthon 0-2-ről álltunk fel: Simon Attila és Sipeki István találataira tőlünk Tököli Attila és Kiss Tamás válaszolt, utóbbi az összecsapás utolsó percében. A DVTK stadionjában Böde Dániel és Tököli Attila révén mi szereztünk megnyugtatónak tűnő előnyt a szünetig. A fordulót követően Simon Attila 13 perc alatt egyenlített. A 69. percben Tököli Attila ismét vezetést szerzett számunkra, bízva benne, hogy ez már kitart a végéig, ám 8 perccel a hármas sípszó előtt Simon Attila büntetőt értékesítve egalizált.

A 2008/09-es évadban az egymás elleni versengés 1-1-gyel indult Pakson. A végeredmény már az első játékrészben kialakult. Tököli Attila góljára Kamber Dorde válaszolt. A visszavágó 1-0-val lett a Diósgyőré.

2009/10: A piros-fehér stadionból egy pontot hoztunk haza egy gól nélküli találkozót követően. Itthon azonban Lisztes Krisztián révén nem adtuk ki a kezünk közül a három egységet.

A 2011/12-es szezonban, a saját szemszögünkből szintén egy pontosztozkodás és egy győzelem született. A paksi 1-1 Montvai Tibor büntetője és Budovinszky Krisztián találata után alakult ki. Érdekesség, hogy mindkét gólt egy, az ellenféltől történő kiállítás előzte meg. A DVTK otthonában Éger László és Hrepka Ádám sikerére a hazaiaktól csak Seyi I. ’Imam tudott reagálni. 1-2- lett ide.

2012/13: Mindkét randevúnk során az aktuális házigazda nyert 1-0-ra. Városunkban Tököli Attila volt eredményes.

A következő évadban a DVTK 0-2-vel vitte el a három pontot a Fehérvári úti pályánkról, amiért a visszavágón 0-4-gyel büntettünk. Gólszerzőink: Szabó JánosBartha LászlóSimon Attila (büntetőből) és Könyves Norbert. Ezzel a sikerünkkel egy két és fél éven át tartó veretlenségi periódust indítottunk el. Ebben a szakaszban az egymás ellen játszott 7 meccsből 5-öt nyertünk két döntetlen mellett.

2014. október 22-én Bacsa Patrik gólja miatt elsőként vendégeink örülhettek, de az utolsó 5 perc három paksi gólt is hozott. Gévay Zsolt és Bartha László talált a kapuba a lefújás előtt, utóbbi kétszer is eredményes tudott lenni, így 3-1-et mutatott az eredményjelző a meccs végeztével. Diósgyőrben ismét a DVTK szerzett előnyt, Griffiths Georges volt eredményes a második játékrész derekán, de a lefújás előtt érkezett Könyves Norbert, és a javunkra billentette az összecsapást.

A 2015/16-os szezonban két 1-1-gyel jött a két döntetlen. Idehaza Hahn János gólját Nikházi Márk egalizálta. A piros-fehér stadionban sokáig úgy nézett ki, hogy Balázs Zsolt találata elég lesz a három pont megszerzéséhez, de három perccel a lefújás előtt Griffiths Georges juttatta a játékszert a kapunkba, pontosztozkodásra ítélve ezzel a csapatokat. A harmadik meccsen (ekkor már három fordulót rendeztek egy bajnoki szezonban) Bartha Lászlónak köszönhetően csapatunk vonulhatott nyugodtabban az öltözőbe. A második játékrészben, 20 perccel az összecsapás vége előtt Erdős József játékvezető kiállította Bertus Lajost, így megfogyatkoztunk a hajrára. A kínálkozó lehetőséggel a hazaiak nem tudtak élni, sőt, a hosszabbításban Kecskés Tamás is betalált. 0-2-val hoztuk haza a pontokat.

A következő évad is jól indult számunkra, hiszen itthon Nikházi Márk góljára Bartha László és Bertus Lajos találatával tudtunk válaszolni. 2-1 lett a vége ide. Sikersorozatunkat 2016. november 26-án, egy diósgyőri 2-0-val állította mag szombati ellenfelünk, majd fél évvel később, otthonunkban 1-0-ra tudtak nyerni a piros fehérek.

A 2017/18-as idényben, ami a párosítást illeti, Diósgyőr - Paks - Diósgyőr volt a menetrend.

Az első egymás elleni összecsapásunk alakalmával 6 gól is esett. Tőlünk Bartha LászlóBertus LajosDaru Bence és Kulcsár Dávid volt eredményes, míg a hazaiaktól Ugrai Roland és Ioannidis Nikolaos tudott csak gólt szerezni, a vége: 2-4 lett ide. Idehaza Szakály Dénes és Haraszti Zsolt juttatta a játékszert a kapuba, a túloldalról Szarka Ákos, 2-1-es végeredményt követően gyarapodtunk három ponttal. A harmadik párharcot 2-0-val vitte a DVTK.

Elérkeztünk a tavalyi szezonhoz. Az első meccsen 0-0-val osztoztunk meg a pontokon, míg a második körben, az őszi szezonzárón Tajti Mátyás gólját Papp Kristóf egyenlítette ki. A gólváltás az első félidőben történt, a második játékrészben vendégeink Hasani Florent révén a 63. percben ismét betaláltak. A hátralévő időben sajnos már nem futotta több találatra csapatunk erejéből, így a DVTK elvitte a pontokat. Diósgyőrben Prosser Dániel talált a kapunkba fél óra elteltével, majd pár perccel később Könyves Norbert második sárga lappal bőven idő előtt mehetett zuhanyozni, így sajnos tíz emberrel már nem tudtunk egyenlíteni…

A mögöttünk hagyott idény után itt az ideje tehát, hogy újra győzelmi szériába fogjunk a piros-fehérek ellen. Hajrá, Paks!