MK: Salgótarjáni BTC - PAKSI FC 1 - 7

2019. okt. 29.  -  NB I.
Magabiztosan, több mint fél tucat gólt lőve jutottunk a legjobb 32 közé a Magyar Kupában.
Magyar Kupa 2019/2020, 7. FORDULÓ - 2019.10.30.

A Salgótarjáni BTC kerete

Kezdők: Végh, Bakos, Illés, Szeles, Sárközi, Tarlósi P., Simó A., Tóth, Grajzel, Novák, Gazdag

Cserék: Kanyó, Czutor, Bata, Tarlósi M., Simó L., Boros, Fülöp

Vezetőedző: Rubint Richárd

Kezdők: Rácz, Báló, Kecskés, Böde, Fejes, Bor, Balogh, Windecker, Kelemen, Fejős, Lenzsér

Cserék: Holczer, Gévay, Hahn, Poór, Könyves, Kulcsár

Sérültek: Bartha, Haraszti

Vezetőedző: Tomiszlav Szivics

Helyszín: Salgótarján, Szojka Ferenc Stadion

Játékvezetők: Szigetvári Márk (játékvezető), Punyi Gyula (asszisztens), Deme Rajmund (asszisztens)

2. perc: Bor lőtt kapura egy szabadrúgást 24 méterről, Végh hárította a kapu jobb felső sarkába igyekvő labdát. Szép próbálkozás volt!

5. perc: Báló próbálkozott a tizenhatos vonalától laposan, blokkoltak a hazaiak.

10. perc: Böde tört be a tizenhatoson belülre egy szép szólót követően, majd védője, Sárközi hátulról fellökte, de Szigetvári Márk játékvezető sípja néma maradt, így egy büntetőtől fosztott meg minket.

12. perc: Góóól! Báló tette középre tanítani való módon a bal oldalról, Böde pedig menetrendszerűen érkezett, és a kapuba pofozta a játékszert.

Salgótarjáni BTC - PAKSI FC 0 - 1

20. perc: Kecskés indult meg középen, majd két védőt lerázva szorongatott helyzetből, a tizenhatos vonalától lőtt a hazai mellé. Rutinos játékosunk szép szólót mutatott be.

23. perc: Fejős kapott egy pontos kiugratást középen, majd egy védővel a nyakán 6 méterről próbálkozott, a labda a felső kapufa felett hagyta el a játékteret. Érik a második találatunk.

27. perc: Kelemen kapott sárga lapos figyelmeztetést Novák lerántásáért.

30. perc: Kecskés forgatta ügyesen középen a játékot, majd Kelement ugratta ki a jobb szélen, aki azonnal középre próbálta tenni a játékszert, de a laposan a kapu elé igyekvő labdát az utolsó pillanatban hatástalanították a hazaiak.

32. perc: Először változtattak a hazaiak: Novák helyett Tarlósi M. kapott lehetőséget.

35. perc: Góóól! Windecker tekert védhetetlenül a kapuba egy szabadrúgást 20 méterről. Gyönyörűen eltalált pontrúgás volt!

Salgótarjáni BTC - PAKSI FC 0 - 2

44. perc: Báló lőtt 18 méterről pár centivel a kapu mellé.

45. perc: Szemet gyönyörködtető játékot mutattunk be: Balogh sarokkal továbbított egy bal oldalról, laposan érkező labdát Böde elé, aki kapásból a felső kapufát lőtte telibe. Szépségdíjas gól lehetett volna.

Véget ért az első félidő. Salgótarjáni BTC - PAKSI FC 0 - 2

Vezetőedzőnk változtatott a szünetben: Kelemen helyett Kulcsár kapott lehetőséget, aki márciusi komoly sérüléséből felépülve, 214 nap után tért vissza a pályára.

46. perc: A Salgótarján kezdte a második játékrészt.

49. perc: Gól. Gazdag lépett meg egy pontos kiugratással a bal oldalon, majd a kapujából kirontó Ráczon átemelte a játékszert.

Salgótarjáni BTC - PAKSI FC 1 - 2

52. perc: Windecker tekert a kapura egy szabadrúgást a tizenhatos oldalsó vonalától, Végh csak öklözve tudott hárítani.

56. perc: Góóól! Balogh fejelt a kapuba gyönyörűen egy bal oldali beadást.

Salgótarjáni BTC - PAKSI FC 1 - 3

59. perc Fejős kapta vissza középen a labdát a bal oldalról Bálótól, majd az ötös vonaláról pofozta volna a hazai kapuba a játékszert, de Végh bravúrral hárított.

64. perc: Góóól! Böde kapott egy pontos labdát elől, majd egy tizenhatoson belüli cselt követően védhetetlenül lőtt a kapuba.

Salgótarjáni BTC - PAKSI FC 1 - 4

65. perc: Mesterünk cserélt: Fejes helyett Poór és Lenzsér helyett Gévay lépett a pályára.

69. perc: Második cseréjével élt a hazai tréner: Tóth helyett Bata kapott lehetőséget.

71. perc: Bor húzta meg kiválóan a bal oldalon, majd kemény beadását Végh csak öklözni tudta a kapu mellé.

71. perc: Végh kapott sárga lapos figyelmeztetést reklamálásért.

73. perc: Windecker indult volna meg tisztán középen, azonban a hátra igyekvő hazai védő vitatott körülmények között szerelni tudta, a síp pedig néma maradt.

75. perc: Góóól! Böde talált ismét a kapuba ezzel mesterhármast szerezve!

Salgótarjáni BTC - PAKSI FC 1 - 5

79. perc: Fejős kapott sárga lapos figyelmeztetést Végh elleni szabálytalanságáért.

82. perc: Harmadik változtatási lehetőségével élt a hazai vezetőedző: Gazdag helyett Boros kapott lehetőséget.

84. perc: Góóól! Fejős mértani pontosságú szögletét Bor fejelte a kapuba közvetlen közelről.

Salgótarjáni BTC - PAKSI FC 1 - 6

89. perc: Góóól! Fejős újbóli mértani pontosságú szögletét ez alkalommal Poór fejelte a kapuba közvetlen közelről.

Salgótarjáni BTC - PAKSI FC 1 - 7

Véget ért a mérkőzés. Salgótarjáni BTC - PAKSI FC 1 - 7

Fotók: Ladóczki Balázs