Felkészülési mérkőzés: Ferencvárosi TC - PAKSI FC 1 - 4 - 2019.11.16.

Kezdők: Gróf - Botka, Frimpong, Leandro, Wilmots - Haratin, Ihnatenko - Bőle, Isael, Skvarka - Priskin

Kezdők: Holczer - Osváth, Lenzsét, Gévay, Fejes, Szabó - Kecskés, Simon, Windecker - Böde, Hahn

Cserék: Rácz, Papp, Kulcsár, Poór, Bor, Kelemen, Szendrei, Balogh, Fejős

Megbízott vezetőedző: Osztermájer Gábor

Helyszín: Budapest, Népliget

Gólszerzők: Gévay (18’), Hahn (bü.) (22’), Böde (28’), Papp (50’), ill. Ihnatenko (87’)

Ahogy arra számítani lehetett, az első perctől kezdve a hazaiak birtokolták többet a labdát, ugyanakkor a védekezésünk a kezdő sípszótól stabilnak mutatkozott. A 14. percben Gévay mentett hatalmasat, a tizenhatosunkon belül Isael lövésébe vetődött bele. Három perccel később Hahnt rántották le a tizenhatos vonalánál, a szabadrúgást Szabó tűzte kapura, a labda egy ferencvárosi kézről pattant a kapu mellé, a síp azonban néma maradt. Ezt követően Hahn végezte el a sarokrúgást, ami veszélyesen érkezett a kapu előterébe, ahol Szabó csúsztatott, a játékszer pedig a kapufán csattant. Helyzetünk nem apadt el ennyivel, a kipattanó labdát Gévay vágta a hálóba, 0-1. A 22. percben, Szabó beadásánál Bödét rántották le, a játékvezető ekkor már megítélte a jogos tizenegyest, amit Hahn magabiztosan értékesített, 0-2. A következő percekben a stabilan működő védekezésünk állta a nyomást. A 28. percben Hahn szerzett labdát a támadó térfelünk felénél, majd Bödét ugratta ki pontosan, aki szorongatott helyzetből vágta a játékszert a kapuba, 0-3. Az első negyvenöt perc végéig a Fradi maximalizálta a labdabirtoklását, mi viszont gyönyörűen védekeztünk.

A szünetben tőlünk Kecskés, Böde, Hahn és Fejes maradt a pályán, a padról pedig Rácz, Kulcsár, Poór, Kelemen, Bor, Papp és Balogh szállt be.

Az 50. percben Kecskés ívelt középre lágyan egy labdát a jobb oldalról, amit a túloldalt Papp fejelt a kapuba, 0-4. Fél órával a mérkőzés vége előtt Szendrei kapott lehetősége Hahn helyett. Három perccel később Balogh lőtt kapura a tizenhatos vonalától, a hálóba tartó labdát Szécsinek kellett hárítania. A 67. percben Böde helyett Fejős lépett a pályára, ezzel megbízott vezetőedzőnk, Osztermájer Gábor minden nevezett játékosunknak lehetőséget adott. A következő percekben harcos mezőnyjáték folyt a pálya középén, melyben maximális partnere voltunk a tavalyi címvédőnek. A 81. percben Balogh és Windecker révén egy gyönyörű kontratámadást vezettünk a jobb oldalon, a középre tett labdát Bor lőtte kapásból kapura, Szécsinek pedig bravúrt kellett bemutatnia, hogy ne szerezzünk újabb találatot. Három perccel a vége előtt Ihnatenko szépített egy bal oldali beadást követően, 1-4.

„Nagyon örülök, hogy létrejött ez az edzőmérkőzés a Ferencváros ellen. Végig stabil védekezést mutattunk be, melyből többször jól jöttünk ki. Így felépített támadásainkat már az első félidőben több góllal is megkoronáztuk. A második játékrészben is több lehetőséget dolgoztunk ki. Számítottunk rá, hogy a hazaiak többet fogják birtokolni a labdát, hisz’ a Fradi még ilyenkor is jó játékosokból áll. Gratulálok a csapatnak, többet kaptam, mint amire számítottam jelen helyzetünkben” - értékelte felkészülési mérkőzésünket megbízott vezetőedzőnk, Osztermájer Gábor