Harminckettedszer találkozunk a Honvéddal

2019. nov. 22.  -  NB I.
Beharangozó rovatunkban felelevenítjük az eddigi találkozásokat.

Szombaton Budapestre utazunk, ahol az Új Hidegkuti Nándor Stadionban (létesítményrekonstrukciója miatt ez most a Budapest Honvéd ideiglenes hazai pályája) a fővárosi piros-feketék fogadnak bennünket. Az összecsapással kapcsolatos szurkolói tájékoztató (jegyvásárlás, utazás és beléptetés) IDE kattintva érhető el!

Mivel már az idény második körét tapossuk, van ehhez a szezonhoz kapcsolódó emlékünk a Kispest ellen, ami ráadásul kellően pozitív is. A második fordulóban, augusztus 11-én Remili egy és Hahn kettő találatával 3-1-re győztük le aktuális ellenfelünket, így most az itthon megszerzett három pont védelmében szállunk harcba.

Múltidéző

Csapatunk először 2006. november 13-án találkozott a Budapest Honvéd gárdájával. A fővárosban rendezett premieren nem esett gól. A 0-0-s nyitányon egy teljes félidőt játszottunk emberhátrányban, hiszen a 46. percben Tamási Gábort második sárga lapja után kiállította Fábián Mihály játékvezető. A visszavágóra 2007. május 12-én, Pakson került sor. Bogdanovic Igor 24. percben szerzett vendég találatára Csehi Tamás 8 perccel később még válaszolni tudott, de az újvidéki csatár a második játékrészben is eredményes tudott lenni. A második gólra már nem volt ellenszerünk, így a Honvéd elvitte otthonunkból a három pontot.

A 2007/08-as szezonban a harmadik összecsapást Pakson, a negyediket Kispesten rendezték, sajnos mindkétszer vereséget szenvedtünk. Itthon Hercegfalvi Zoltán és Abraham Guié Gneki két találatára nem tudtunk válaszolni. Ezen a meccsen Tököli Attila szedett össze két figyelmeztetést a 37. percig, így már az első félidő hajrájára hátrányba kerültünk. Budapesten Zsolnai Róbert találatát Éger László még egalizálta, de 12 perccel a hármas sípszó előtt Genito volt eredményes a piros-feketéktől.

Az ezt követő két szezonban egymás után három 1-1-es döntetlent játszottunk a Honvéd ellen, a csupa egyes sorozatot egy 2-1-es győzelemmel törtük meg. A négyes széria első összecsapásán, Pakson, fél óra elteltével Tököli Attila büntetőből szerezett vezetést, amit Herczegfalvi Zoltán szintén tizenegyesből egalizált a 73. játékrészben. Ezt követően kétszer a Kispest fogadott minket: 2009. március 14-én Hidi Patrik találatára Tököli Attila válaszolt a mérkőzés hosszabbításának utolsó perceiben, ismét 1-1. 2009. november 7-én Kiss Tamás révén nálunk volt az előny, de Palásthy Norbert kiegyenlítette azt, így alakult ki a harmadik 1-1-es végeredmény.

Első sikerünket 2010. május 19-én Kiss Tamás 5. és Böde Dániel 44. percben szerzett góljai után arattuk. Ellenfelünktől Vaccaro Angelo tizenegyesből talált a kapunkba, így alakult ki a 2-1-es végeredmény.

A 2010/11-es szezonban lejátszott mindkét egymás elleni meccsünk alakalmával alulmaradtunk a piros-feketékkel szemben (0-1 és 1-0).

Ahogy mondani szokás, minden rosszat valami jó követ, a 2011/12-es szezonban ugyanis mindkétszer mi hagyhattuk el a pályát győztesen a Budapest Honvéd ellen.

Az első meccsre játékosaink utaztak. A szünet előtt két perccel Böde Dániel szerzett vezetést, majd a még fennmaradó egy percben Akassou Jean-Baptiste szedte össze a hazaiaktól a második sárga lapját, ami így pirosra színeződött. A 62. percben Botis Sorin egyenlített, de tőlünk Vayer Gábor a 66. és a 76. játékrészben is a hálóba juttatta a játékszert. Két találata között, a 70. percben, Torghelle Sándor is eredményes volt, így alakult ki a 2-3-as végeredmény, amellyel elhoztuk a három pontot Kispestről. A visszavágón szintén Böde Dániel kezdte a gólgyártást, a vendégeinktől Horváth Adrián egalizált, de Kiss Tamás találatára nem jött válasz. 2-1-gyel tartottuk itthon az értékes pontokat.

A 2012/13-as szezonban első randevúnk a piros-feketékkel igazán gólgazdag meccsre sikeredett. A 3-3-as végeredmény Kiss Tamás (0-1 ide), Zivanovic Boris (1-1), Simon Attila (1-2 ide), Sipeki István (1-3 ide), Vernes Richárd (2-3) és Délczeg Gergely (3-3) góljaival alakult ki.

A paksi visszavágón a Honvéd tudta tartani a három találatot, tőlünk azonban senki sem volt eredményes, így 0-3-s végeredményt követően dőlt el a három pont sorsa.   A 2013/14-es és a 2014/15-ös szezon négy találkozása négy pontosztozkodást hozott.

2013. augusztus 25-én Simon Attila szerzett gólt legkorábban csapatunk számára. Vendégeinktől Hidi Patrik egyenlített az 51. percben. Több találat nem született, a hármas sípszót követően is 1-1 állt az eredményjelzőn.

2014. március 17-én utaztunk Budapestre, ahol Délczeg Gergely büntetőből szerzett találatára Daud Ayub szintén tizenegyesből válaszolt.

A következő szezonban a két 1-1-es mérkőzésünket két gólnélküli döntetlen követte.

A 2015/16-os évadban már három bajnoki kört rendezett a szövetség. A sorsolás úgy hozta, hogy egyet Pakson, kettőt a főváros 19. kerületében játszottunk. Itthon Szabó János és Balázs Zsolt két találatára a túloldalról csak Ignjatovic Aleksandar válaszolt, így 3-1-es győzelmet arattunk a Honvéd ellen.

Budapesten előbb 0-0-s döntetlennel csíptünk el egy pontot, majd 2-0-val zártunk, amiért egyetlen egységet sem osztanak.

A következő szezonban Kispest - Paks - Kispest volt a sorminta 3-1-es, 1-1-es és 2-0-s végeredménnyel.

A 2017/18-as pontvadászatban a piros-feketék ellen 2-2-vel nyitottunk itthon. Vendégünknek Lanzafame Davide a 40. percben, büntetőt követően szerzett vezetést. Mindösszesen 10 perccel az összecsapás vége előtt Lovric Ivan öngóljának köszönhetően egalizáltuk helyzetünket, de az események még csak ekkor pörögtek fel. Lenzsér Bence második sárga lapja begyűjtése után, a 86. percben indulhatott elsőként zuhanyozni az öltözőbe. Ennek ellenére Papp Kristóf a 90. játékrészben gólt szerzett. Ekkor úgy nézett ki, meglesz a három egység, azonban Kabangu Kadima a ráadás 2. percében egyenlített, így 2-2 lett a vége.

A visszavágón Gazdag Dániel góljával 1-0-ra nyert a Kispest, akiknek a harmadik találkozáshoz ismét utazniuk kellett.

2018. május 12-én Lanzafame Davide már a 3. percben betalált a kapunkba, igaz büntetőből. A 49. percben Szakály Dénes egyenlített, de vendégünk olasz csatára duplázott, amire mi már nem tudtunk reagálni, 1-2 lett a vége.

A tavalyi szezonban a fővárosban kezdtünk, ahol 1-0-s végeredmény után tértünk haza, majd Pakson 0-0-s döntetlent harcoltunk ki, a harmadik meccsen pedig 3-0-ra nyertek a piros-feketék ideiglenes otthonukban, az MTK stadionjában.