2020. febr. 11.  -  NB I.
Hátrányból fordítottunk Mecsekalján, de nálunk az előny a párharcban.

Magyar Kupa 2019/2020, nyolcaddöntő, első mérkőzés - 2020.02.12.

A PMFC kerete

Kezdők: Kovács, Sági, Rácz, Németh, Futó, Grabant, Gajág, Tihanyi, Geiger, Nikic, Hegedűs

Cserék: Egyed, Katona, Kónya, Szabó, Bohata, Godzsajev, Ayrton

Vezetőedző: Vas László

Kezdők: Holczer - Kulcsár, Gévay, Poór, Osváth - Báló, Kecskés, Windecker - Könyves, Böde, Sajbán

Cserék: Rácz, Hahn, Haraszti, Bor, Bertus, Szakály, Lenzsér

Sérültek: Bartha, Papp

Vezetőedző: Osztermájer Gábor

Helyszín: Pécs, PMFC Stadion

Játékvezetők: Antal Péter (játékvezető), Barna Gábor (tartalékjátékvezető), Garai Péter (asszisztens), Bornemissza Norbert (asszisztens)

Fotók: Kurdi József / pfmc.hu

4. perc: Geiger indult volna meg középen, de Báló állta útját zseniálisan.

6. perc: Könyves ugrott ki középen, Kulcsár adta neki a labdát a bal oldalról, de a partjelző lest intett, így sajnos nem alakulhatott ki helyzet.

7. perc: Most Kecskés ugratta ki a bal oldalról, egy szabadrúgásból Bödét, de a partjelző ismét lengette a zászlaját.

10. perc: Osváth indított a jobb oldalról, a saját térfelünkről Könyvest, aki mellel maga elé vette a labdát, majd 16 méterről próbálkozott, lövés azonban sajnos a kapu fölé ment.

13. perc: Hegedűs ívelt a tizenhatosunkon belülre egy szabadrúgást a jobb oldalról, azonban középen Böde fejjel magabiztosan tisztázott.

17. perc: Sajbán Könyves összjáték a pálya tengelyén, majd Kulcsár robogott el a bal oldalon, azonban a labda sajnos túl rövidre sikerült számára.

19. perc: Könyves kapott egy pontos labdát a tizenhatos vonalánál, majd megpróbálta átemelni védőjét, aki közben elkaszálta csatárunkat, azonban a síp néma maradt, nem jutottunk büntetőhöz...

24. perc: Grabant lőtt messze a kapunk fölé 22 méterről.

29. perc: Gévay zárt vissza tanítani való módon, ezzel megakadályozott egy pécsi lehetőséget a bal oldalról.

37. perc: Futó 20 méterről eresztett lövését Holczernek kellett a kapunk fölé tolnia.

37. perc: Gól. A szöglet utáni kavarodás után Rácz lőtt laposan a kapunkba 15 méterről, középről.

PMFC - PAKSI FC 1 - 0

Véget ért az első félidő.

46. perc: A PMFC kezdte a második játékrészt.

48. perc: Gévay lábában akadt el egy hazai játékos a tizenhatoson belül, a játékvezető pedig azonnal büntetőt fújt.

49. perc: Tihanyi a kapunk fölé bombázta a tizenegyest. Köszönjük! Lassan fel kellene ébrednünk!

51. perc: Sajbán indult meg a bal oldalon a labdával, majd középre tette Bödének, aki szorongatott helyzetből csak háttal a kapunak tudta lekezelni azt, és lövésre készítette a második hullámnak, de ezt már olvasták a pécsi támadók, így a helyzet sajnos elhalt.

54. perc: Hatalmas góóól! Kecskés tekert tanítani való módon a kapuba a bal oldalvonaltól egy szabadrúgást. Zseniális lövés volt!

PMFC - PAKSI FC 1 - 1

56. perc: Könyves lőtte ki az oldalhálót a jobb oldalról, az ötös sarkától. Szorongatták.

57. perc: Góóól! Báló bal oldali zseniális beadását középen Sajbán fejelte tisztán a hálóba. Pontos labda, pontos érkezés.

59. perc: Poór akasztott a tizenhatoson belül, ismét büntetőhöz jutottak a hazaiak. Egyébként - akárcsak az előző -, azért ez is minimum véleményes volt...

59. perc: Rácz telibe lőtte a felső lécet. Ez is kimaradt!

62. perc: Mindkét tréner változtatott: a pécsieknél Grabant helyett Kónya lépett a pályára, nálunk Sajbánt Haraszti váltotta, aki ezzel sérülését követően, 424 nap után tért vissza a pályára.

65. perc: Báló veszélyes szöglete Poór fejét centikkel kerülte el, pedig védőnk tisztán fejelhetett volna a kapuba, hiszen Kovács csúnyán aláfutott a labdának.

A hivatalos nézőszám: 1800

68. perc: Másodszorra változtattunk: Osváth helyett Bor kapott lehetőséget.

68. perc: Hegedűs kapott sárga lapos figyelmez miután csúnyán, hátulról lerántotta a tisztán meginduló Harasztit.

71. perc: A Pécs második cseréje: Geiger helyett Szabó kapott lehetőséget.

72. perc: Holczer-bravúr! Kónya vezette egyedül a kapunkra a labdát, de hálóőrünk jól rontott ki, és 14 méterre a gólvonaltól hárította a próbálkozást.

76. perc: Báló kapott egy pontos keresztlabdát, majd befelé cselezett a bal oldalról, a lövés nem sokkal ment a kapu mellé. Szép megmozdulás volt.

80. perc: Mindkét vezetőedző kihasználta utolsó cserelehetőségét: a Pécsnél Némethet Katona váltotta, nálunk Kecskés helyett Szakály lépett a pályára.

82. perc: Rácz kapott sárga lapos figyelmezetést reklamálásért.

83. perc: Szakály ugratta ki Harasztit a jobb oldalon, aki aztán visszatette a labdát középre, majd Szakály átemelte a túloldalon érkező Könyvesnek, akit Kovács centikkel előzött meg, így begyűjtötte a játékszert.

83. perc: Bor ugratta ki Könyvest a bal oldalon, aki előtt már csak a hazai kapus állt, de a partjelző lest intett.

89. perc: Kovács kapott reklamálásért sárga lapos figyelmeztetést.

90+1. perc: Könyves és Haraszti is „besárgult”.

Véget ért a mérkőzés. PMFC - PAKSI FC 1 - 2