Magyar Kupa 2019/2020, nyolcaddöntő, visszavágó mérkőzés - 2020.02.19.

Kezdők: Holczer - Osváth, Kelemen, Gévay, Bor - Kecskés, Windecker, Báló - Könyves, Böde, Hahn

Cserék: Kovács, Haraszti, Balogh, Sajbán, Szendrei, Poór, Szabó

Sérültek: Rácz, Bartha, Papp

Vezetőedző: Osztermájer Gábor

A PMFC kerete

Kezdők: Helesfay, Sági, Rácz, Németh, Futó, Kónya, Grabant, Gajág, Geiger, Nikic, Hegedűs

Cserék: Egyed, Katona, Szabó, Koller, Bohata, Godzsajev-Telmán, Ayrton

Vezetőedző: Vas László

Helyszín: Paks, PAKSI FC Stadion

Játékvezetők: Rúsz Márton (játékvezető), Káprály Mihály (tartalékjátékvezető), Becséri Gergely (asszisztens), Rózsa Dávid (asszisztens)

1. perc: Windecker csapott le egy szabad labdára kiválóan a Pécs térfelének a közepén, majd jó hosszan, de pontosan indította Könyvest a bal oldalon, aki meghúzta, majd középre tette volna a labdát, de azt már sajnos Nikic megakadályozta.

5. perc: Hegedűs indult meg szinte fékezhetetlenül a jobb oldalon, viszont a beadására csapattársa leshelyzetből mozdult, így mi folytathattuk a játékot.

10. perc: Futó távoli lövését Gévay blokkolta a tizenhatosunkon belül, előtte ismét Hegedűs húzta meg a jobb oldalon. Lassan felébredhetnénk.

18. perc: Miután az elmúlt percekbe kicsit beszorultunk a saját térfelünkre, Windecker kapott egy pontos és ígéretes indítást a jobb oldalon, azonban Németh mellett sajnos nem tudta középre tenni a labdát.

23. perc: Gajág fejelt a kapunk fölé középen egy óriás bedobás után.

27. perc: Könyves kapott egy pontos és igencsak ígéretes kiugratást középen, a felezővonalnál, de a partjelző lest intett, így a ziccer elmaradt.

31. perc: Báló jobb oldali beadása után középen Böde harcolt a labdáért, majd csatárunk átesett egy vendég védőn, de a játékvezető ma ezért nem adatott büntetőt...

32. perc: Bor lőtt a kapu fölé a tizenhatos vonalától, lövőhelyzet volt, meg kellett próbálni.

37. perc: Sági próbálkozott jó 30 méterről, Holczer pedig vetődött, mert bizony a labda nem sokkal ment a kapunk mellé.

40. perc: Hahn ugratta ki a jobb oldalról középen Könyvest, de a partjelző ismét lengette a zászlaját, millimétereken múlt.

40. perc: Könyves kapott sárga lapos figyelmeztetést, miután a bírói sípot követően elrúgta a labdát. Benne volt még a mozdulat…

42. perc: Kecskés ívelt középre egy szabadrúgást a bal oldalról, ami előbb Bödének volt pár centit magas, majd az érkező Bor előtt suhant el a labda. Nagy lehetőség volt.

43. perc: Bor is „besárgult”, miután nem engedett gyorsan elvégezni egy vendég szabadrúgást.

Véget ért az első félidő. PAKSI FC - PMFC 0 - 0

46. perc: A PMFC kezdte a második játékrészt.

47. perc: Nikic kapott sárgalapot egy szabálytalan belépőért.

A hivatalos nézőszám: 1198

50. perc: Kecskés ívet előre egy szabadrúgás a felezővonaltól, amire Bor érkezett és lőtt szorongatott helyzetből a kapu mellé.

56. perc: Könyves cselezte be magát a tizenhatoson belülre, ahol még egy cselt eszközölt volna, de felvágták, a játékvezető pedig befújta a tizenegyest.

57. perc: Góóól! Hahn magabiztosan értékesítette a büntetőt.

58. perc: Windecker kapott sárga lapos figyelmezetést egy kései becsúszásért.

62. perc: Első cserénk: Hahn helyett Haraszti lépett a pályára.

67. perc: Haraszti kapott egy labdát a tizenhatoson belül, a jobb oldalon, lövését azonban sajnos blokkolták a vendég védők.

69. perc: Kihasználtuk második cserelehetőségünket is: Bödét Sajbán váltotta.

70. perc: Hegedűs lőtt messze a kapunk fölé egy szabadrúgást 20 méterről.

71. perc: Először változtattak a vendégek: Grabant helyett Bohata lépett a pályára.

79. perc: Kelemen próbálkozott egy kapáslövéssel a tizenhatos vonalától egy előre ívelt, jobb oldali szabadrúgást követően. Hátvédünk kísérletét blokkolták a pécsi védők.

80. perc: Másodszorra cserélt a Pécs: Nikic helyett Szabó kapott lehetőséget.

81. perc: Vendégeinktől Rácz is „besárgult”.

82. perc: Kihasználtuk az utolsó cserelehetőségünket is: Windeckert Szendrei váltotta.

83. perc: Ezek most a változtatás momentumai: Németh helyett Katona lépett a pályára a Pécsnél.

88. perc: Szabó kapott sárga lapos figyelmeztetést.

90. perc: Futó is sárga lapot kapott, ő Könyvest rántotta le csúnyán.

Véget ért a mérkőzés. PAKSI FC - PMFC 1 - 0

Összesítésben 3-1-gyel jutottunk a Magyar Kupa negyeddöntőjébe!