Semmi sem dőlt el a negyeddöntő első mérkőzésén.

Magyar Kupa 2019/2020, negyeddöntő, első mérkőzés - 2020.03.04. - 18:00

Kezdők: Rácz - Szabó, Gévay, Lenzsér, Osváth - Bor, Windecker, Kecskés - Haraszti, Hahn, Sajbán

Cserék: Holczer, Báló, Poór, Bertus, Süvöltös, Debreceni, Könyves

Kezdők: Tujvel, Uzoma, Gazdag, Batik, Ugrai, Lovric, Ngwa, Kesztyűs, Moutari, Nagy, Ikenne-King

Cserék: Berla, George, Banó-Szabó, Kamber, Aliji, Kukoc, László

Vezetőedző: Pisont István

Helyszín: Paks, Paksi FC Stadion

Játékvezetők: Iványi Zoltán (játékvezető), Bornemissza Norbert (tartalékjátékvezető), Vígh-Taronyi Gergő (asszisztens), Lémon Oszkár (asszisztens), Vad II. István (alapvonali játékvezető) és Szilasi Szabolcs (alapvonali játékvezető)

1. perc: A Honvéd kezdte a mérkőzést.

2. perc: Szabó indított pontosan a bal oldalon, majd Bor, Kecskés és Haraszti háromszögelt jól az oldalvonalnál, de sajnos csatárunk elcsúszott a tizenhatoson belül, így nem sikerült a kapu elé tenni a labdát. Szép és mutatós akció volt.

6. perc: Osváth kapott egy pontos keresztlabdát a jobb oldalon, majd cselezni próbált a tizenhatos oldalvonalánál, de útját állták. Kár érte, ha összejön, ziccer.

9. perc: Batik fejelt a kapunk mellé Uzoma beadását követően.

10. perc: Moutari kapott sárga lapos figyelmeztetést Lenzsér lekönyökléséért.

12. perc: Bor tűzte kapura a szabadrúgást jó 30 méterről, a kapuba tartó labdát Tujvel vetődve tudta csak begyűjteni. Szép és pontos lövés volt!

19. perc: Haraszti kapott sárga lapos figyelmeztetést egy becsúszást követően, bár tisztán a labdát találta el...

20. perc: Haraszti kapott egy leheletnyivel hosszabb indítást középen, így végül a Tujvel gyűjtötte be a labdát támadónk elől.

25. perc: Haraszti tekert a kapu elé veszélyesen egy szögletet, az érkező Hahn elől Batik tisztázott fejjel. Veszélyes sarokrúgás volt!

29. perc: Szabó segítette ki zseniálisan a bal oldalon Bort hátul, és szerzett labdát, mellyen egyúttal egy veszélyes vendég támadást akadályozott meg.

39. perc: Kecskés ívelt előre egy labdát a saját térfelünk feléről, de sajnos az elől Sajbánnak és Hahnnak is túl hosszúra sikeredett.

43. perc: Pontos támadást vezettünk a jobb oldalon, majd szépen középre csaltuk a labdát, azonban Sajbánt már sajnos túl sokan vették körül, így csatárunk nem tudott lőni a tizenhatos vonalánál.

Véget ért az első félidő. PAKSI FC - Budapest Honvéd FC 0 - 0

46. perc: Csapatunk kezdte a második játékrészt.

52. perc: Gévay is „besárgult” és rossz ütemű becsúszás után.

55. perc: Kecskés próbálkozott laposan 28 méterről, nem sokkal lőtt a kapu mellé. Szép próbálkozás volt!

56. perc: Haraszti fülelt le zseniálisan egy vendég átadást a Honvéd térfelének a közepén, majd Kecskésnek passzolt, aki ismét távolról és laposan lőtt, próbálkozása egy kispesti védőn változtatott irányt, és ment a kapu mellé.

57. perc: A veszélyesen középre érkező szögletünket Hahn csúsztatta meg, majd Szabó fejelt a kapu mellé. Ismét ígéretes sarokrúgást végeztünk el.

58. perc: Első cserénk: Harasztit Könyves váltotta.

61. perc: Ngwa lőtt a félpálya felétől messze a kapunk fölé.

62. perc: Hahn lőtt kapura szintén a támadó térfél felétől, próbálkozását Tujvel gyűjtötte be.

68. perc: Windecker ívelt előre egy keresztlabdát, amit aztán Bor sajnos nem talált el jól, így nem tudtuk veszélyeztetni a vendég kaput.

69. perc: Kihasználtuk második változtatási lehetőségünket is: Sajbán helyett Bertus lépett a pályára.

71. perc: Könyves húzta meg a jobb oldalon, akit senki nem ért utol, így a tizenhatoson belülre is becselezte magát, majd laposan középre tette a labdát, ahol Kecskés érkezett, aki lövés helyett cselezett, majd a kapu torkában álló Hahnhoz került a játékszer, aki Tujvelbe lőtte azt. A mérkőzés eddigi legnagyobb helyzetét alakítottuk ki. Be kellett volna lőni...

72. perc: Cseréltek a vendégek is: Mutari helyett László kapott lehetőséget.

76. perc: Bor indult meg egy kiváló háromszögelés után a bal oldalon, majd középre tette a labdát, ahol Windecker érkezett, középpályásunk sajnos nem találta el jól a labdát, így az nem volt veszélyes a vendég kapura. Ismét egy szép támadást vezettünk.

79. perc: Másodszorra cserél a Honvéd: Ikenne-Kinget Kukoc váltotta.

82. perc: Kihasználtuk az utolsó változtatási lehetőségünk is: Bor helyett Báló lépett a pályára.

A hivatalos nézőszám: 1031

86. perc: A harmadik Honvéd-csere: Ugrai helyett Banó-Szabó lépett a pályára.

89. perc: Kukoc ívelt kapura egy szabadrúgást a jobb oldalról, jó 30 méterről, de Rácz magabiztosan húzta le a levegőből a labdát.

Véget ért a mérkőzés. PAKSI FC - Budapest Honvéd FC 0 - 0