Az elődöntő a tét

2020. márc. 10.  -  NB I.
Szerdán újabb szintet léphetünk a Magyar Kupában.

A múlt hét közepén lejátszottuk klubtörténelmünk első Magyar Kupa-negyeddöntőjét, hiszen ilyen messze még nem jutottunk a sorozatban, mint az idei kiírásban. A Budapest Honvéd ellen vívott oda-visszavágós rendszer első találkozóján 0-0-s végeredmény született városunkban, melyről vezetőedzőnk, Osztermájer Gábor akkor többek között így nyilatkozott:A Honvéd és mi is jól megszerveztük a védekezést, és a döntetlen eredmények közül a leghálásabb született, hisz’ nincs idegenben szerzett gól.”

Az bizonyára mindenki által jól tudott, a fővárosi piros-feketékkel egyfajta trilógiát írunk éppen, hiszen a két kupameccs között a hétvégén a bajnokságban is megmérkőztünk. A két 0-0 után ez alkalommal azonban mindenképpen döntésnek kell születnie. Ha kilencven percet követően ismételten gólnélküli döntetlen az állás, hosszabbításra, majd, ha a kétszer tizenöt perces túlórában sem talál egyik fél sem a kapuba, tizenegyesrúgásokra kerül sor. Kedvezőbb helyzetünk talán az idegenben szerezhető gólban rejlik.

A harmadik felvonással folytatjuk tehát szerdán, és csapatunk a szegedi Szent Gellért Fórumban lehet elődöntős a kupasorozatban. „Egy idegenben szerzett gól sokat érhet számunkra! Tehát, ha betalálunk a Honvéd kapujába, nagy lépést tudunk tenni a továbbjutás felé. A múlt hétvégi bajnoki, zsinórban a második egymás elleni meccsünk jó alap lehet a következőre. Arra a játékunkra kell még egy kicsit rátenni, hogy ne csak helyzeteink, lehetőségink legyenek, hanem gólunk is. Úgy vélem, a Kispest elleni játékunk a harmadik találkozónkon csúcsosodhat ki, és bízom benne, hogy ez így is lesz, tehát mi megyünk tovább” - fogalmazott Sajbán Máté honlapunknak a keddi tréninget követően.

Jegyvásárlással kapcsolatos információk IDE kattintva olvashatóak.

Magyar Kupa-negyeddöntő, második mérkőzés
2020. március 11., 18:00
Budapest Honvéd FC - PAKSI FC
Szeged, Szent Gellért Fórum

Magyar Kupa 2019/2020

2019.09.21. Putnok FC - PAKSI FC 0 - 5 (Hahn 17’, 22’, Poór 26’, 86’, Balogh 30’)
2019.10.30. Salgótarjáni BTC - PAKSI FC 1 - 7 (Böde 12’, 65’, 75’, Windecker 36’, Balogh 56’, Bor 85’, Poór 90’)
2019.12.04. Credobus Mosonmagyaróvár - PAKSI FC 0 - 4 (Kecskés 5’, Böde 8’, Báló 13’, Könyves 23’)
2020.02.12. PMFC - PAKSI FC 1 - 2 (Kecskés 55’, Sajbán 57’)
2020.02.19. PAKSI FC - PMFC 1 - 0 (Hahn 57’)
2020.03.04. PAKSI FC - Budapest Honvéd FC 0 - 0

Házi góllövőlistánk: Böde Dániel (4), Poór Patrik (3), Hahn János (3), Balogh Balázs (2), Kecskés Tamás (2), Bor Dávid (1), Windecker József (1), Báló Tamás (1), Könyves Norbert (1), Sajbán Máté (1)