Nullán tartottuk a listavezetőt!

2020. máj. 13.  -  NB I.
Első félkészülési mérkőzésünket a Ferencváros ellen vívtuk.

Felkészülési mérkőzés: Ferencvárosi TC - PAKSI FC 0 - 0 (0 - 0) - 2020.05.13. - Népliget

A Ferencváros kerete

Gróf (Varga Á., 62.) - Lovrencsics (Botka, 62.), Frimpong, Otigba, Heister - Sigér (Haratin, 62.), Vécsei - Ramadan, Lodico, Tokmac - Sihnevich

Vezetőedző: Sergii Rebrov

Csapatunk összeállítása

Kezdők: Holczer - Poór, Kelemen, Gévay, Szabó - Kecskés, Bertus, Könyves, Szakály - Hahn, Böde

Második félidő: Rácz - Báló, Szélpál, Lenzsér, Osváth - Balogh, Windecker, Bor, Papp - Haraszti, Sajbán

Vezetőedző: Osztermájer Gábor

Helyszín: Budapest, Népliget

A mérkőzést a hazaiak kezdték jobban, az első negyedórában többször veszélyeztettek, de Holczer bravúrokkal hárítani tudott. Ezt követően csapatunk is felébredt, és Könyves, Böde, valamint Hahn révén többször is veszélyes szituációkat teremtettünk az FTC kapuja előtt. Újabb tizenöt perc elteltével kiegyenlítődött a játék, a pálya közepén folyt nagy csata a labdáért. Öt minutummal a szünet előtt Böde ugratta ki középen Könyvest laposan, aki egyedül vihette a hazai hálóőrre a labdát, majd egy cselt követően a kapuba talált, de a játékvezető les miatt nem adata meg a találatot. A hármas sípszóig Holczer mutatott be még egy szép védést.

A második játékrész elején Osváth indult meg kiválóan a jobb oldalon, majd pontos beadására középen Sajbán érkezett, aki sarokkal nem sokkal a hazai kapu mellé pofozta a labdát. Igazán szép támadás volt. Öt perccel később a Fradi is felpörgött, Otigba fejelt nem sokkal a kapunk fölé egy bal oldali beadást. A hatvanötödik percben Rácz is bemutatott egy bravúrt, Tokmac 16 méterről megeresztett lövését hárította vetődve. Az ezt követő percekben a hazaiak irányították a mérkőzést, de a stabil és harcos védekezésünk rendre állta a sarat, sőt, többször is jól indultunk meg, formás ellentámadásokat vezettünk, melyek végén csak a beadásokkal akadtak gondjaink. A találkozó utolsó öt perce mindkét oldalon izgalmas játékot hozott, de a beívelések ismét veszélytelenek voltak, így végül gólnélküli döntetlennel zárult a kilencven perc.

„A mérkőzés számunkra elérte a célját, egy igazán jó iramú találkozót játszottunk. Mindkét oldalon voltak helyzetek, talán a Fradinak kicsit több, de mi is tudtunk veszélyeztetni, ami örvendetes. A labdabirtoklásban óriásit léptünk előre, olyan helyekre is bemertük passzolni a labdákat, ahová eddig nem, ebből adódóan jobban játszottunk. A második játékrészben voltak periódusaink, mikor többet birtokoltuk a labdát, mint a hazaiak, de a Ferencváron egy gyors csapat, így nehéz volt ellenük játszani” - értékelte felkészülési mérkőzésünket vezetőedzőnk, Osztermájer Gábor.