Nagy harcot hozott az újabb edzőmeccsünk

2020. máj. 15.  -  NB I.
A Kaposvárral játszottuk a második felkészülési találkozónkat.

Felkészülési mérkőzés: PAKSI FC - Kaposvári Rákóczi FC 1 - 1 (1 - 1) - 2020.05.15.

Kezdők: Rácz - Kulcsár, Poór, Gévay, Szabó - Kecskés, Bertus, Bartha - Hahn, Böde, Könyves

Cserék: Holczer, Osváth, Szélpál, Kelemen, Baló, Windecker, Balogh, Szakály, Haraszti, Sajbán, Bor, Debreceni, Szendrei

Vezetőedző: Osztermájer Gábor

A Kaposvár kerete

Kezdők: Pogacsics, Vachtler, Ur, Fodor, Hadaró, Szakály, Trebotic, Balázs, Pintér, Nagy R., Ádám

Cserék: Laky, Szabó Nagy J., Bévárdi, Nagy T., Farkas, Keresztes, Yakimiv

Vezetőedző: Disztl László

Gólszerzők: Szabó 15', Nagy 16'

Helyszín: Paks, PAKSI FC Stadion

Kifejezetten harcosan indult a találkozó. Tőlünk Szabótól Könyvesen át Bödéig nagyon élt a bal oldal, de a túloldalon Bartha is maximálisan együtt élt a játékkal. A hosszú sérüléséből nemrég felépülő játékosunk mutatta magát, kérte a labdát és többször is veszélyesen vezette a kaposvári védőkre a támadásainkat. A tizenötödik percben Bertus tekert veszélyesen középre egy sarokrúgást, melyet a kapu előterében Szabó bólintott a hálóba. Sajnos azonban nem sokáig örülhettünk, egy perccel később Nagy lőtte a labdát 20 méterről védhetetlenül a kapunk sarkába, egalizálva ezzel az eredményt. A következő percekben kicsit szétszakadt a pálya, mindkét tizenhatos előterében alakultak ki veszélyes szituációk. Vezetőedzőnk fél óra elteltével változtatott először, Bartha helyett Szendrei lépett a pályára. Öt perccel a szünet előtt Kecskés ívelt pontosan a vendég kapu elé egy szabadrúgást a bal oldalról, majd Gévay fejelt tisztán, de vendégeink hálóőre bravúrral hárított. Ezt követően feljebb toltuk a védekezésünk, megnehezítve így a Kaposvár labdakihozatalát. A szünetig több helyzet már egyik oldalon sem adódott, így 1-1-gyel ért véget az első negyvenöt perc.

Trénerünk a második játékrészt a Holczer, Osváth, Szélpál, Kelemen, Báló, Windecker, Balogh, Szakály, Haraszti felállással kezdte, akiket a pályán maradt Hahn és Szendrei egészített ki tizenegyre. Tíz percet kellett várni az első veszélyes helyzetünkre, mikor Haraszti tett mértani pontossággal középre egy szabadrúgást a jobb oldalról, Windecker fejes próbálkozása azonban sajnos a kapu fölé vágódott. Ezt követően percekig beszorítottuk a Kaposvárt, Balogh több ígéretes szögletet is elvégezhetett. Vezetőedzőnk a hatvanadik minutumban Hahn és Szendrei helyett Bort és Sajbánt küldte a pályára. A hatvanhatodik percben Windecker, Szakály és Haraszti kényszerítőzött gyönyörűen a jobb oldalon, azonban csatárunk veszélyes beadására középen sajnos senki sem érkezett pontosan. Tíz perccel később Balogh indult meg megállíthatatlanul középen, majd a jobb oldalt választotta, ahonnan Haraszti ívelt át a túloldalra, és Szakály lekészítése után Sajbán lőhetett. A túlságosan középre tartó és lelassuló labdát a vendég kapus könnyendén fogta. Ekkor nemcsak reményteli, de szép támadásokkal is operáltunk. Negyed órával a találkozó vége előtt Bálót Debreceni váltotta a pályán, ezzel Osztermájer minden nevezett játékosunknak lehetőséget biztosított. A nyolcvanadik perchez közeledve újabb szépségdíjas akciót mutattunk. Előbb a bal oldalon rejtettük el a labdát, majd pontosan forgattunk a jobb szélre, ahol Osváth kezelte le a játékszert, és tette be középre, Sajbán menetrendszerűen érkezett, de a labda sajnos a kapu felett hagyta el a játékteret. Az mérkőzés véghajrájában nagy energiákat mozgósítottunk a győzelem megszerzésének érdekében, Sajbánnak és Bornak is adódtak lehetőségei, de egyik sem talált kaput, így maradt az 1-1.

„A Ferencváros és a Kaposvár felfogásbeli különbsége miatt most egy teljesen más jellegű mérkőzést játszottunk, mint szerdán. Az első félidőben mindkét oldalon adódtak lehetőségek, a csapatok egymás hibáiból éltek. A második játékrészben már feljebb toltuk a védekezésünket, így nagy labdabirtoklási fölényt alakítottunk ki. Ellenfelünk azonban nagyon szervezetten játszott, melynek következtében csak helyzeteket és lehetőségeket tudtunk kialakítani, a győztes gólt sajnos nem sikerült abszolválnunk. Az eredmény még csak másodlagos, sokkal inkább a játékosok kapcsolatait figyeltem. Az összes nevezett labdarúgónknak adtunk lehetőséget, köztük a tizenhét éves fiataloknak is. Még nem tudnék szűkíteni, de a jövő héten már biztos eljön az az időszak is. Jelenleg az a fontos, hogy kiegyenlített terhelést kapjanak a srácok, hiszen a harmadik hetet zártuk. Az elmúlt napok jól sikerültek, de igazán megmutatkozott, mennyire is nehéz a bajnokság. A listavezető és az utolsó helyen álló csapattal is döntetlent játszottunk. Egészen biztos tehát, hogy az éles meccseken minden mozzanatnak és apró momentumnak döntő szerepe lesz, senki ellen nem mehetünk biztos három pontra” - értékelte felkészülési mérkőzésünket vezetőedzőnk, Osztermájer Gábor.