Harmadszorra is győztünk a Mezőkövesd ellen.

OTP Bank Liga 2019/2020, 27. forduló - 2020.06.06. - 16:55

Kezdők: Szappanos, Eperjesi, Nesterov, Besirovic, Pekár, Zivzivadze, Pillár, Vadnai, Cseri, Szeles, Meskhi

Cserék: Danylo, Farkas, Nagy, Silye, Dragoner, Tóth, Vajda, Takács, Jurina

Kezdők: Rácz - Osváth, Szélpál, Kelemen, Szabó - Szakály, Windecker, Balogh - Könyves, Böde, Haraszti

Cserék: Holczer, Gévay, Kecskés, Hahn, Sajbán, Poór, Bertus, Bartha, Kulcsár

Vezetőedző: Osztermájer Gábor

Helyszín: Mezőkövesd, Mezőkövesd Városi Stadion

Játékvezetők: Solymosi Péter (játékvezető), Medovarszki János (tartalékjátékvezető), Szert Balázs (asszisztens), Szalai Balázs (asszisztens), Erdős József (alapvonali játékvezető) és Takács János (alapvonali játékvezető)

Fotók: mezokovesdzsoryfc.hu

1. perc: Balogh bal oldali beívelését Szappanos húzta le a lebegőből a kapu előterében.

5. perc: Zivzivadze ugrotti ki középen, majd Rácz mellett gurította el a labdát, ami szerencsére a kapufánkon csattant. Huh, köszönjük!

7. perc: Rácz jött ki messze a kapujából egy rövid hazaadásra, ezzel megakadályozva egy újabb hazai nagy helyzetet. Ébresztő, srácok!

13. perc: Osváth jobb oldali beadása középen Bödének magasra sikeredett.

13. perc: Haraszti húzta keresztbe a pályán a labdát, majd a jobb oldalról veszélyesen középre ívelt, ahol Böde érkezett, majd több mint érdekes módon tűnt el a levegőből, de a játékvezető sípja néma maradt…

14. perc: Könyves lépett ki középen, érkezett is labda, csatárunk azonban sajnos mellel csak hosszan tudta átvenni a játékszert, így azt utána már nem tudta elérni, és a lövés elmaradt. Ébredezünk!

17. perc: Szakály veszélyes sarokrúgását középen Windecker fejelte tisztán kapura, a felső léc alá tartó labdát Szappanos bravúrral tolta a hazai kapu fölé. Nagyon lehetőség marad ki, de így tovább!

22. perc: Egy jobb oldali beadásról középen Windecker és Szabó is csak centikkel maradtak le.

26. perc: Szélpál akadályozott meg kemény munkával egy bal oldali elfutást, és egy egy az egyes helyzetet. Nagyon kellett!

27. perc: Szabó bal oldali beadásár Könyves érkezett, a labda azonban sajnos a kapu felett hagyta el a játékteret.

28. perc: Haraszti ugrott volna ki egy labdával, de a mezőkövesdi védő bevetődve csatárunk elé kézzel sodorta el a labdát a kaputól mintegy 25 méterrel, a játékvezetői síp ismét néma maradt…

28. perc: Szakály kapott sárga lapos figyelmeztetést egy elkésett belépőért.

35. perc: Haraszti jobb oldali beadását Szappanos ragadta magához a kapu előterében.

37. perc: Szabó pontos beadását az ütemben érkező Böde elől Pillár tisztázta fejjel. Ez jó lett volna!

38. perc: Haraszti veszélyes jobb oldali beadása után középen Windecker és Szabó is gyanúsan került földre, persze a változatosság kedvéért, nincs játékmegszakítás…

40. perc: Szélpál blokkolta középen Besirovic lövését. Szép munka, ismét!

40. perc: Böde cselezte be magát a bal oldalon a tizenhatoson belülre, majd gyanúsa a földre esett… Semmi...

44. perc: Újabb érdekes szituáció… Egy jobb oldali beadást követően a labdáért igyekvő Harasztit húzták vissza látványos módon a kapu előterében, nincs tizenegyes… Döbbenet!

45. perc: Pillár kapott sárga lapos figyelmeztetést Windecker buktatásáért.

45+1. perc: Szabó mentett egy hazai ziccerhelyzetet, mint utolsó lehetőségünk. Nagyon kellett!

Véget ért az első félidő. Mezőkövesd Zsóry FC - PAKSI FC 0 - 0

A pihenőben változtattak a hazaiak: Szelest Jurina váltotta.

46. perc: A Mezőkövesd kezdte a második játékrészt.

50. perc: Góóól! Böde ugratta ki zseniálisan Könyvest középen, aki aztán a hálóba vágta a labdát.

Mezőkövesd Zsóry FC - PAKSI FC 0 - 1

53. perc: Kettőscsere a Mezőkövesdnél: Eperjesi helyett Farkas, Cseri helyett Vajda lépett pályára.

54. perc: Rácz fogott egy veszélyes, laposan meglőtt szabadrúgást a tizenhatosunk vonalától. Bravó!

60. perc: Először változtattunk: Haraszti helyett Hahn lépett a pályára.

61. perc: Osváth indult meg a jobb oldalon szélvészen, majd Hahnt ugratta ki, aki egy zseniális visszahúzás után lőtt, a labda viszont nem sokkal a kapu mellé ment. Nagy lehetőség volt a második gólunk megszerzésére. Gyerünk!

64. perc: Góóól! Hahn húzott mindenkit magára középen, majd tanítanivaló módon szolgálta ki Könyvesest a bal oldalon, aki egy visszahúzás után a kapuba csavarta a labdát.

Mezőkövesd Zsóry FC - PAKSI FC 0 - 2

67. perc: Újra cseréltek a hazaiak: Pekár és helyett Nagy és Takács lépett a pályára.

72. perc: Mi is újra cseréltünk: Baloghot Bertus váltotta.

76. perc: Rácz kapott sárga lapos figyelmeztetést időhúzásért.

78. perc: Kettőt változtattunk: Szakályt és Bödét Sajbán és Kecskés váltotta.

82. perc: Rácz védett két hatalmasat. Kiváló munka hálóőrünktől, bravó!

85. perc: Most előbb Kelemen, majd Szélpál tisztázott egy veszélyes, lapos lövést.

89. perc: Vajda rúgott messze a kapunk mellé egy szabad labdát 15 méterről.

90+3. perc: Vadnai lőtt csúnyán a kapunk fölé a tizenhatosunk sarkától.

Véget ért a mérkőzés! Fontos győzelem volt, szép volt, fiúk!