OTP Bank Liga 2019/2020, 29. forduló - 2020.06.13. - 21:05

Kezdők: Demjén, Lesjak, Radó, Böle, Bobál, Szépe, Mitrovic, Tamás, Barczi, Katanec, Bolla

Cserék: Szemerédi, Bobál, Katelaris, Mcwoods, Babati, Kocsis, Ikoba, Bedi, Ostrek

Kezdők: Rácz - Osváth, Szélpál, Kelemen, Szabó - Bertus, Balogh - Hahn, Szakály, Könyves - Böde

Cserék: Holczer, Gévay, Kecskés, Haraszti, Bor, Sajbán, Bartha, Kulcsár, Lenzsér

Öt sárga lap miatt eltiltott: Windecker

Vezetőedző: Osztermájer Gábor

Helyszín: Zalaegerszeg, Zalaegerszegi Városi Stadion (ZTE Aréna)

Játékvezetők: Andó-Szabó Sándor (játékvezető), Aradi József (tartalékjátékvezető), Kóbor Péter (asszisztens), Huszár Balázs (asszisztens), Farkas Ádám (alapvonali játékvezető) és Káprály Mihály (alapvonali játékvezető)

3. perc: Radó rúgott a kapunk fölé egy szabadrúgást 24 méterről.

4. perc: Bartus szögletét középen Szabó fejelte a kapu fölé, nagy lehetőség volt. Kicsivel több pontosság kell. Gyerünk, fiúk!

7. perc: Szabó ívelt kicsit mélyen középre egy labdát a bal oldalról, középen Böde és Hahn maradt le.

9. perc: Böde ziccere. Csatárunk többször is próbálkozhatott a tizenhatoson belülről, hiszen mindig visszapattant hozzá a labda a kapu torkában védekező hazai játékosoktól, végül az utolsó próbálkozása a kapu mellé ment. Kifejezetten veszélyesen játszunk. Így tovább!

12. perc: Góóóól! Tanítanivaló Könyves - Hahn összjáték keresztbe a pályán, majd a jobb oldalon, végül házi gólkirályunk könyörtelenül a kapuba vágta a labdát. Ez az gyerekek! Gyerünk!

ZTE - PAKSI FC 0 - 1

16. perc: Balogh kapott sárgalapos figyelmeztetést reklamálásért.

24. perc: Szabó veszélyes bal oldali beadását Szakály tette nem sokkal a kapu mellé zeccerből, miután pontosan érkezett. Nagyon lehetőség maradt ki.

34. perc: Gól. Bobál fordult tisztán kapura a tizenhatosunkon belül, majd laposan a kapunkba gurította a labdát.

ZTE - PAKSI FC 1 - 1

36. perc: Könyves ugrott volna ki középen, de egy leheletnyivel hosszabb labdát kapott a kelleténél, így azt aztán Demjén gyűjtötte be.

37. perc: Böde és Hahn került ziccerbe, végül aztán nem tudtuk a kapuba juttatni a labdát. Ahh…, de kellett volna. Majd egy egyértelmű büntető maradt el érthetetlen módon, Hahnt buktatták...

39. perc: Osváth kapott sárga lapos figyelmeztetést egy elkésett belépőért.

43. perc: Szélpál is „besárgult” egy elkésett becsúszás miatt.

45+1. perc: Könyves lőtt laposan éppenhogy a kapu mellé 20 méterről.

Véget ért az első félidő. ZTE - PAKSI FC 1 - 1

46. perc: A Zalaegerszeg kezdte a második játékrészt.

47. perc: Bolla kapott sárga lapos figyelmeztetést egy elkésett belépőért.

48. perc: Könyves kapott egy indítást a bal oldalon, majd középre tette a labdát, ahol előbb Szakály érkezet, akik két kézzel a kapuba löktek(!), a síp néma maradt ismét…, majd Hahn fejelt a kapu fölé.

49. perc: Szabó kapott sárga lapos figyelmeztetést.

50. perc: Gól. Bobál fejelt a kapunkba egy beadást követően. Ébresztő, srácok!

ZTE - PAKSI FC 2 - 1

56. perc: Bertus tekert nem sokkal a hazai kapu mellé a bal oldalról.

60. perc: Böde indult meg középen, majd a jobb oldalra forgatott, ahol Szakály jött, beadása azonban középen mindenkinek hosszú lett.

62. perc: Gól. Bobál talált közvetlen közelről a kapunkba egy kontratámadást követően.

ZTE - PAKSI FC 3 - 1

63. perc: Cseréltünk: Szakály és Hahn helyett Haraszti és Sajbán lépett a pályára.

72. perc: Rácz fogott magabiztosan egy gyenge hazai lövést.

76. perc: Ismét változtattunk: Könyves helyett Kecskés, Bertus helyett Kulcsár lépett a pályára.

77. perc: Cseréltek a hazaiak is: Katenec helyett Bobál kapott lehetőséget.

78. perc: Haraszti jobb oldali beadása egy hazai játékos kezéről vágódott le a tizenhatoson belül, így büntetőt kaptunk.

79. perc: Góóól! Böde magabiztosan értékesítette a büntetőt. Gyerünk, fiúk!

ZTE - PAKSI FC 3 - 2

80. perc: Haraszti tekert kapura egy szabadrúgást a bal oldalról, Demjén nehezen, de védett sajnos.

81. perc: Reklamálásért Demjén kapott sárga lapos figyelmeztetést.

84. perc: Mindkét csapat cserélt: Nálunk Kelement Bartha váltotta, a hazaiaknál Tamás helyett Katelaris folytatta.

87. perc: Rácz mutatott be egy bravúrt miután középen Bobál pöccintett egy bal oldali beadást a kapunkra, de, ha be is ment volna, a partjelző lest intett.

90. perc: Kecskés is „besárgult”.

90+3. perc: Góóól! Balogh talált a kapuba egy távoli, lapos lövéssel. Ez hihetetlen, micsoda kitartás ismét!!!

Véget ért a mérkőzés. ZTE - PAKSI FC 3 - 3