Magabiztos győzelem és értékes pontok a zsákban!

OTP Bank Liga 2019/2020, 30. forduló - 2020.06.17. - 16:55

Kezdők: Holczer - Osváth, Szélpál, Gévay, Szabó - Windecker, Szakály, Bertus - Haraszti, Hahn, Könyves

Cserék: Rácz, Báló, Kecskés, Sajbán, Szendrei, Poór, Bartha, Kulcsár, Lenzsér

Sérült: Böde, Rácz, Papp (részletek csütörtökön)

Kezdők: Laky, Fodor, Szabó, Vachtler, Bévárdi, Borbély, Nagy T., Pintér, Hegedűs, Farkas, Keresztes

Cserék: Pogacsics, Csiki, Nagy J., Hadaró, Szakály, Úr, Trebotic, Ádám, Balázs

Vezetőedző: Disztl László

Helyszín: Paks, PAKSI FC Stadion

Játékvezetők: Solymosi Péter (játékvezető), Bornemissza Norbert (tartalékjátékvezető), Szert Balázs (asszisztens), Csatári Tibor (asszisztens), Csonka Bence (alapvonali játékvezető) és Antal Péter (alapvonali játékvezető)

5. perc: Tanítanivaló összejáték a bal oldalon Szakály és Szabó közt, majd utóbbi adta középre a labdát, ahol Könyves vette át egy leheletnyivel hosszabban a kelleténél, így sajnos nem tudott a kapura fordulni. Nagy lehetőség volt. Gyerünk!

7. perc: Bertus vett át kiválóan egy keresztlabdát a tizenhatoson belül a bal oldalon, lapos beadása szögletre vágódott, ami veszélytelenre sikeredett.

9. perc: Gévay tisztázott magabiztosan fejjel egy vendég sarokrúgást.

10. perc: Szép passzolgatás a pálya tengelyében, majd Szakály lőtt nem sokkal a kapu fölé jó 30 méterről.

13. perc: Ezúttal Szabó és Könyves összejáték a bal oldalon, majd csatárunk a betörésnél sajnos elcsúszott, így nem alakult ki helyzet. Jó kezdés.

15. perc: Megint a bal oldal, most Könyves és Haraszti, utóbbi lapos, kapu elé gurítására nem érkezett senki a túloldalon, így újabb nagy lehetőség maradt ki. Kell a gól, srácok!

17. perc: Szabó volt egyedül a bal oldalon, beadásába viszont beleléptek. Egyelőre csak az utolsó passzokon múlik.

18. perc: Veszélyesen érkezett a vendég kapu elé egy sarokrúgás, amit Hahn sarkalt tovább, majd Gévay csatázott a labdáért a kapu torkában, ami végül fölé ment, de a partjelző lest intett. Nagyon nyomunk!

20. perc: Szakály lőtt kapura távolról, de középről egy szabadrúgást, amibe a vendégektől valaki kézzel ért bele a tizenhatoson belül, így büntetőhöz jutottunk.

21. perc: Góóól! Hahn magabiztosan értékesítette a büntetőt. Megvan a vezetééés!

PAKSI FC - Kaposvári Rákóczi FC 1 - 0

23. perc: Hahn indult meg középen tisztán, majd a jobb oldalra tette a labdát, ahol Haraszti érkezett, és a tizenhatos sarkától a kapu fölé tekerte. Nagy helyzet volt! Így tovább, srácok!

26. perc: Holczer ölelt magához magabiztosan egy vendég beadást.

28. perc: Egy szépségdíjas támadás végén Osváth ívelt veszélyesen középre a jobb oldalról, majd Szakály fejelt a kapu mellé.

32. perc: Egy jobb oldali beadás után nagy flipper kezdődött a vendég kapu előterében, sajnos több játékosunk sem tudta a hálóba juttatni a labdát.

34. perc: Góóól! Hahn ugrott ki, de egy kicsit hosszú volt a labda, majd összecsúszott egy védővel és a vendég kapussal is, a róluk kipattanó labdát viszont Haraszti könyörtelenül a kapuba lőtte.

PAKSI FC - Kaposvári Rákóczi FC 2 - 0

35. perc: Borbély kapott sárga lapos figyelmeztetést egy szabálytalan belépőért.

37. perc: Szakály bal oldali beadását középen Könyves elől centikkel fejelték csak el.

39. perc: Haraszti - Windecker - Hahn háromszögelt a pálya tengelyében a tizenhatos vonalánál, azonban az utolsó passzba sajnos belenyúltak, így elhalt a szépségdíjas támadás.

41. perc: Pintér tekert nem sokkal a kapunk fölé egy szabadrúgást a tizenhatosunk sarkától.

45. perc: Könyves indult meg a bal oldalon, majd a középre adott labdát Haraszti készítette le lövésre a középen érkező Windeckernek, akit aztán sajnos blokkoltak.

45+1. perc Haraszti lőtt a jobb oldalról laposan, Laky nagyot nyújtózva mentett.

Véget ért az első félidő. PAKSI FC - Kaposvári Rákóczi FC 2 - 0

46. perc: A Kaposvár kezdte a második játékrészt.

52. perc: Haraszti jobb oldali beadására középen Gévay érkezett, aki két kézzel ellöktek, a síp érthetetlenül néma maradt, majd Hahn fejelt éppen csak a kapu mellé a túloldalról.

55. perc: Osváth indította a jobb oldalon Könyvest, aki laposan és finoman Szakályt játszotta meg középen, de a partjelző lest intett.

58. perc: Bertus próbálkozott laposan távolról, de lövését blokkolták.

60. perc: Kettős cserét eszközöltünk: Könyves és Hahn helyett Sajbán és Bartha lépett a pályára.

68. perc: Holczer szedett fel magabiztosan a földről egy távoli, lapos lövést.

68. perc: Sajbánt buktatták a tizenhatoson belül, tizenegyest kaptunk.

69. perc: Góóól! Haraszti lőtte a hálóba magabiztosan a labdát.

PAKSI FC - Kaposvári Rákóczi FC 3 - 0

70. perc: Kettős csere a vendégeknél is: Nagy T. és Farkas helyett Szakály és Trebotic kapott lehetőséget.

71. perc: Mi is változtattunk: Szabót Poór és Harasztit Kulcsár váltotta.

73. perc: Cserék ideje: Hegedűs helyett Úr lépett a pályára a Kaposvárnál.

74. perc: Holczer-bravúr! Keresztes vitte tisztán és egyedül a kapunkra a labdát, kapusunk lábbal hárított.

78. perc: Ismét cseréltünk: Osváth helyett Szendrei kapott lehetőséget.

80. perc: Szendrei lőtt közelről egy szép lekészítést követően, de Laky jól zárta a rövidet, és hárított.

81. perc: Vendég kettős csere: Vachtler helyett Nagy J. és Fodor helyett Hadaró lépett a pályára.

87. perc: Sajbán indult meg a jobb oldalon, majd laposan középre tette a labdát, ahol Szakály nyújtózott, de sajnos a labda aztán a kapu mellé ment. Szép kontratámadást vezettünk.

90. perc: Bartha is „besárgult”.

Véget ért a mérkőzés. Szép volt, srácok! PAKSI FC - Kaposvári Rákóczi FC 3 - 0