Tizenötödször a 'kövesd ellen

2020. aug. 28.  -  NB I.
Mérlegünk pozitív, tehát a múlt nekünk kedvez - beharangozó

Újra itthon szállunk harcba a 20/21-es bajnoki pontokért! Csapatunk az OTP Bank Liga 3. fordulójában, szombaton 20:30-kor a Mezőkövesdet fogadja. Az egymás elleni statisztika paksi fölényt mutat, hiszen hét győzelmünkre három döntetlen és négy vereség jut. A gólarány 27:19 ide, ez 3.3 találat per mérkőzés.

Vendégeinket - ahogy azt már írtuk - a tavalyi szezonban mindháromszor sikerült legyőznünk. Augusztusban idegenben 2-0-ra, decemberben itthon 1-0-ra, majd végül újra Mezőkövesden júniusban ismét 2-0-ra tudtunk nyerni a sárga-kékek ellen, ezt a gyönyörű szériát pedig jó lenne folytatni most szombaton is!

Jegyinfó ITT!

A 19/20-as évad sikerei

Anno

Először 2013. szeptember 27-én találkoztunk a Mezőkövesddel. Az otthonunkban rendezett találkozó 1-1-es végeredményt hozott. A premieren Harsányi Zoltán szerezte meg a vezetést vendégeinknek, amit Simon Attila egalizált büntetőből. A visszavágóra 2014. április 12-én került sor, ahol Bognár István már a 4. percben vezetést szerzett a Mezőkövesd számára. A házigazdák előnyüket Menougong George révén a 29. percben a duplájára növelték. A második játékrész 2. percében Windecker József(!) talált a kapuba, faragva ezzel a hátrányunkból. Mindösszesen 3 perccel később Simon Attila egyenlített ki tőlünk. A hátralévő 40 percben gólok helyett a sárga lapokat gyűjtögették a játékosok: vendéglátónktól Szalai VilmosBalajti Ádám és Fótyik Dominik, csapatunkból Éger LászlóKovács Gábor és Windecker József kapott figyelmeztetést, a mérkőzés 2-2-es végeredménnyel zárult.

Az ezt követő két szezonban nem találkoztunk szombati ellenfelünkkel, hiszen kiesésüket követően nem az NBI-es mezőnyt erősítették.

A 2016/17-es évadban, először Mezőkövesdre utaztunk, ahol, bár a vezető találatot Frőhlich Roland szerezte meg a hazaiak számára, válaszként Haraszti ZsoltBartha László és Hahn János talált be csapatunkból, így 1-3-as végeredménnyel hoztuk haza a három pontot.

A paksi visszavágóra 2017. február 25-én került sor, és ekkor arattuk legnagyobb arányú győzelmünket a Mezőkövesdiek ellen. Szabó JánosGévay ZsoltKulcsár DávidPapp Kristóf és Bartha László találataira a vendégeink részéről nem érkezett válasz, így 5-0-ra hengereltünk. Micsoda meccs volt!

Ebben a szezonban egy évadon belül már háromszor találkoztak egymással a csapatok. A harmadik egymás elleni mérkőzést Mezőkövesden rendezték. A 38. percben Bacelic-Grgic Stipe talált a kapunkba, amit a 60. percben Kulcsár Dávid egyenlített ki. 8 perccel később ismét a házigazdáknál volt az előny, Diallo Ulysse volt eredményes. Csapatunk 1 perccel a rendes játékidő vége előtt büntetőhöz jutott, amit Bertus Lajos értékesített is, ekkor úgy nézett ki, pontosztozkodásra kerül sor. Gohér Gergő azonban a 90+2. percben otthon tudta tartani a sárga-kékek számára a három pontot.

A 2017/18-as szezon, annak ellenére sem indult jól számunkra a Mezőkövesd ellen, hogy idegenben Szakály Dénes és Lenzsér Bence góljaival 0-2-re vezettünk a 60. percben. A hazaiaktól Veselinovic Lazar a 66. játékrészben szépített, majd 2 perccel később, Kecskés Tamás kiállítását követően, 10 emberre fogyatkoztunk. Előbb Baracskai Roland egyenlített, majd Strestik Marek büntetőből fordított ellenünk. 3-2 lett a vége.

A visszavágón, Pakson Simon Ádám a 17. percben szerzett vezetést számunkra, amit Koszt Márk vendégeinktől a 29-ben egalizált. A második félidőben nem esett gól, 1-1-es döntetlen született.

A szezon harmadik, Mezőkövesd elleni randevújára ismét Borsod-Abaúj-Zemplén megyében került sor. Hahn János a 13-ban, Bertus Lajos a 22-ben és Bartha László a 68. percben talált a hazai kapuba, ezzel tetemes előnyt harcoltunk ki. A Mezőkövesdtől Drazic Stefan a 81. percben szépített, majd a hosszabbítás 4. percében még egyszer betalált, ezzel 2-3-ra alakította a végeredményt, de ez sok mindenre nem volt elég, hiszen a három pontot nekünk számolták el. Egy szezonon belül tehát három meccs, három különböző eredménnyel.

A tavaly előtti évadban újfent Mezőkövesden rendeztek két mérkőzést. Az elsőre 2018. július 21-én került sor a sárga-kékek otthonában. Drazic Stefan találatát csapatunkból Kulcsár Dávid egyenlítette ki, de még a pihenő előtt Szalai Attila is betalált a kapunkba, így a hazaiak vonulhattak nyugodtabban az öltözőbe. A második játékrész legvégén Kulcsár Dávid szerzett öngólt, ezzel eldőlt a három pont sorsa is. 3-1 lett a végeredmény. Pakson azonban visszavágtunk a Mezőkövesdnek. Hahn János és Gévay Zsolt találataira csak Molnár Gábor tudott válaszolni a hosszabbításban, így visszaszereztük az első találkozás alkalmával elvesztett három pontunkat.

A harmadik meccs pedig nem úgy sikerült, ahogy azt mi terveztük, hisz’ 2-0-s mezőkövesdi győzelmet hozott.