A huszonnyolcadik találkozásunk jön a Fradival

2020. szept. 11.  -  NB I.
Érdekes lesz, az biztos…, de hajrá, Paks!

Csapatunk az OTP Bank Liga 4. fordulójában a címvédőhöz látogat. Az pedig egészen biztos, az egyik legérdekesebb mérkőzésünk következik, hiszen az első számú gárdánkat sújtó megannyi pozitív koronavírus-teszt miatt sok alapemberünk hiányzik majd a pályáról, halasztási kérelmünkbe viszont vendéglátónk nem egyezett bele. Kezdés: 20:00

A tavalyi szezon első két meccse igencsak felejthetőre sikeredett számunkra, nem úgy a harmadik összecsapás. A szezon véghajrájában, június 10-én nagyon kellettek a pontok, mikoris a bajnokaspiránst fogadtunk otthonunkban. Csapatunk pedig a szív és a lélek diadalával a találkozó hosszabbításában állt fel 0-2-es hátrányból, és csinált 2-2-es végeredményt. Egy biztos, most is egy hasonló bravúrral lesz majd szükségünk, de mint nem is olyan rég láttuk, semmi sem lehetetlen!

A két csapat először 2009. augusztus 15-én találkozott egymással. A Budapesten rendezett mérkőzés 1-1-es végeredményt hozott. A premier 48. percében Ashmore James szerezte az FTC vezető találatát, amit aztán Lisztes Krisztián egalizált a 69-ben. A paksi visszavágóra 2010. március 20-án került sor 6000(!) szurkoló előtt. Az első félidőben mindkét csapat betalált: a vendégektől Elding Anthony, tőlünk Vayer Gábor volt eredményes. A második játékrész 5. percében Ferenczi István gólja után ismét a Fradinál volt az előny, amire már nem tudtunk válaszol. 1-2 lett a vége.

A 2010/11-es szezon már, ugyan csak a visszavágón, de meghozta az első győzelmünket a fővárosi zöld-fehérek ellen. Az évad első, egymás elleni meccse jól indult, hiszen Bartha László már a 8. percben gólt szerzett. A válasz két perccel később érkezett, Heinz Marek talált a vendégkapunkban. Az első félidő vége előtt Szabó János vétett öngólt, így a hazaiak mehettek nyugodtabban a pihenőre. A második játékrészben nem esett gól, így ezen a találkozón nem tudtunk pontokkal gyarapodni. A Pakson rendezett visszavágón a gólok születését tekintve éppen fordítva történt minden. Az első 45 perc nem hozott sikeres találatot, a másodikban azonban rákapcsoltak a fiúk. Vayer Gábor szerzett vezetést csapatunk számára, amit a túloldalon Maróti Béla egyenlített ki. Böde Dániel a 79. percben volt sikeres, ismét előnyhöz juttatva ezzel bennünket, ez alkalommal azonban Miljkovic Emil tudott válaszolni a Fraditól. Négy perccel a mérkőzés vége előtt Montvai Tibor billentette a mi oldalunkra a találkozót. 3-2-vel hoztuk a meccset.

A 2011/12-es idény első meccse nem hozott ekkora izgalmakat, 0-0-val zárult a 90 perc Budapesten. Pakson ismét örülhettünk. Böde Dániel már a 10. percben betalált, azonban erre vendégeink Klein Martin és Oláh Lóránt találatával válaszoltak a 18. és a 20. percben. Ezt a teljesítményt, miszerint két perc alatt két gólt is lehet lőni, Kiss Tamás egymaga még az első játékrészben bebizonyította. Ő a 35-ben előbb egalizált, majd a 37-ben vezetést szerzett részünkre. Két perccel a szünetet követően Szatmári Lóránd tovább növelte az előnyünket, míg a Fraditól válasz már nem érkezett, így a hármas sípszót követően 4-2-t mutatott az eredményjelző.

A következő szezon egy pesti 2-2-vel indult, ahol az FTC-től Ionescu Andrei és Gyömbér Gábor mellett Jovanovic Aleksandar talált a kapuba, utóbbi a sajátjába, amihez Simon Attilánk találata párosult, így alakult ki a pontosztozkodás. A visszavágón LeonardoBesic Muhamed és Klein Martin találataival tetemes előnyt szerzett vendégünk. Szépíteni csak Lázok Jánosnak sikerült.

A 2013/14-es évad ismét egy 2-2-s egymás elleni végeredménnyel indult, csak ez alkalommal az első randevút mi tartottuk. Böde Dániel, aki ekkor már az FTC játékosa volt, a 43. percben juttatta előnyhöz csapatát. Tőlünk Bartha László és Simon Attila válaszolt, vendéginktől pedig Jenner Julian egalizált. A szezonbéli második találkozáson a Fradi odahaza 2-0-val gyűjtötte be a három pontot.

A 2014-es év második felétől, együttesünk szemszögéből a Ferencváros ellen sajnos egy rossz periódus vette kezdetét, amit két 0-0-s pontosztozkodás foglal keretbe 2014. november 1-től 2016. augusztus 6-ig. E két dátum között négy vesztes meccset (0-1, 2-0, 0-5 és 5-2) játszottunk a budapesti zöld-fehérek ellen.

Ezt az időszakot gyorsan elfeledve ugorjunk is tovább. 2016. november 5-én egy idegenben aratott 1-2-es győzelemmel lett ismét kiegyenlített a két csapat egymás közti versengése. A Groupama Arénában Hahn János a 14. percben volt eredményes, majd az 57-ben Koltai Tamás duplázta előnyünket. A Fradi oldaláról, négy perccel a vége előtt Busai Attila szépített.

A szezonbéli harmadig találkozásunkra 2017. április 12-én került sor Pakson. Bartha László és Haraszti Zsolt góljaival 2-0-ra vezettünk az összecsapás szünetére. Hajdú Ádám a 79. percben szinte bebiztosította a győzelmünket. A végeredményt Böde Dániel 88. percben szerzett szépítő gólja állította fel, ami után az eredményjelző így 3-1-et mutatott egészen a mérkőzés lefújásáig.

A 2017/18-as idényben Ferencváros - Paks - Ferencváros volt az egymás elleni menetrendünk, az eredmények pedig 1-1, 0-2 és 2-2.

Az első mérkőzésen Varga Roland találatát Hahn János egyenlítette ki.

Miután a Fradi otthonunkból elvitte a három pontot, a Groupamában Gévay Zsolt és Papp Kristóf góljaival sokáig úgy nézett ki, vissza is szerezzük az egységeket, hisz’ a túloldalon csak Blazic Miha tudta a kapunkba juttatni a játékszert. Andó-Szabó Sándor azonban a mérkőzés hosszabbításában büntetőt ítélt a hazai csapat javára, amit Varga Roland a 90+5. percben(!) sikeresen értékesített is, így végül döntetlennel zártunk.

Tavaly is a fővárosban kezdtünk, és ott is fejeztük be az egymás elleni viadalokat. 2018. augusztus 18-án Petrjak Iván a 3. percben vezetéshez juttatta vendéglátónkat, de Hahn János még az első félidő hosszabbításában egalizált. A második játékrészben nem esett gól egyik oldalon sem, így 1-1 lett a találkozás vége.

Majd idehaza és a fővárosban is vereséget szenvedtünk…