Hahn mestermunkájával tartottuk itthon a három pontot, de az egész csapat kiválóan játszott!

OTP Bank Liga 2020/2021, 5. forduló - 2020.09.26. - 14:45 - MINDENT BELE, FIÚK!

Kezdők: Hegedüs - Kulcsár, Szabó, Gévay, Lorentz, Osváth - Bertus, Balogh, Windecker - Sajbán, Hahn

Cserék: Holczer, Szakály, Haraszti, Szendrei, Kővári, Vas, Csősz

Hiányzók: Böde (sérült), Szélpál (eltiltott)

Vezetőedző: Bognár György

Az MTK kerete

Kezdők: Mijatovic. Nagy, Cseke, Schön, Mezei, Bíró, Palincsár, Gera, Herrera, Ikenne-King, Baki

Cserék: Ferreira, Kata, Barna, Prosser, Balázs, Somodi, Miovski

Vezetőedző: Michael Boris

Helyszín: Paks, PAKSI FC Stadion

Játékvezetők: Erdős József (játékvezető), Huszár Balázs (tartalékjátékvezető), Garai Péter (asszisztens), Bornemissza Norbert (asszisztens), Zierkelbach Péter (alapvonali játékvezető) és Takács János (alapvonali játékvezető)

1. perc: Az MTK kezdte a mérkőzést.

4. perc: Kulcsár próbálkozott egy keresztlabda után egy kapáslövéssel a tizenhatos sarkától, földre pattanó lövését Baki blokkolta fejjel. Lendületesen, támadóan kezdtünk. Gyerünk, srácok!

12. perc: Hahn indult volna meg egyedül a pálya tengelye felé a felezővonalnál, sajnos az utolsó csele nem jött be, így elvesztette a labdát.

13. perc: Gévay emelt ki egy gyenge jobb oldali vendég beadást.

16. perc: Osváth indította volna remekül Hahnt a jobb oldalon, de a partjelző lest intett…

18. perc: Bíró kapott sárga lapos figyelmeztetést egy csúnya belépőt követően, amivel Osváthot kaszálta el.

21. perc: Szabó és Lorentz tisztázott fejjel egy a tizenhatosunkon belülre érkező labdát.

23. perc: Bertus sarokrúgása veszélyesen érkezett a vendég kapu előterébe, Szabó feje elől Mijatovic húzta le a levegőből.

24. perc: Kulcsár kapott sárga lapos figyelmeztetést Ikenne-King elleni belépőjét követően.

26. perc: Egy nagy bedobást követően Sajbán fejelt volna a tizenhatoson belül, de a levegőben meglökték, így nem érte el a labdát, viszont a játékvezetői síp néma maradt…

27. perc: Gévay mentett egy nagyon Gera elől a tizenhatosunkon belül. Nagyon kellett!

29. perc: Ismét Bertus tekert be egy szögletet, ismét veszélyesen. Mijatovic nem érte el a labdát, így Windecker került helyzetbe, de középpályásunk már nagyon kisodródott, így nem tudta a hálóba lőni a labdát. Hatalmas lehetőség volt, hogy megszerezzük a vezetést!

30. perc: Mijatovic is „besárgult” reklamálásért.

32. perc: Gévay védekezett hatalmasat, miután saját magunkat hoztuk nehéz helyzetbe a tizenhatosunkon belül. Bravó, Zsolti!

35. perc: Baki buktatta csúnyán a kapu felé törő WIndeckert a gólvonaltól 25 méterre, jutalma egy sárga lap lett.

37. perc: Hahn tört be a tizenhatoson belülre zseniálisan, majd Baki buktatta, amiért a vendégek csapatkapitánya megkapta a második sárga lapját is, így emberelőnybe kerültünk, és büntetőt is lőhettünk.

38. perc: Góóól! Hahn magabiztosan értékesítette a tizenegyest. Megvan a vezetés! Gyerünk, srácok!

PAKSI FC - MTK 1 - 0

40. perc: Windecker lőtt laposan 22 méterről nem sokkal a kapu mellé. Szép próbálkozás volt, el kellett vállalni!

41. perc: Ismét Hahn került helyzetbe, csatáruink most a jobb oldalon tűnt fel, és lőtt laposan keresztbe ne sokkal a kapu mellé.

43. perc: Először változtattak a vendégek: Bíró helyett Ferreira lépett a pályára.

Véget ért az első félidő. Szép volt, fiúk! Így tovább! PAKSI FC - MTK 1 - 0

A szünetben mi is kihasználtunk az első cserelehetőségünket: Kulcsárt Szakály váltotta

46. perc: Csapatunk kezdte a második játékrészt.

47. perc: Sajbán tűzött kapura kapásból, laposan egy bal oldali beadást, Mijatovic azonban sajnos fogta a szép próbálkozást.

A hivatalos nézőszám: 1398 KÖSZÖNJÜK! Hajrá, Paks!

53. perc: Góóól! Szakály szelídített meg egy bal oldali beadást, majd lőtte azt a hálóba! Gyönyörű volt!

PAKSI FC - MTK 2 - 0

56. perc: Ikenne-King buktatta Sajbánt a tizenhatoson belül, amiért ismét jogos büntetőhöz jutottunk.

57. perc: Góóól! Hahn újra magabiztos volt, és nem hibázott!

PAKSI FC - MTK 3 - 0

60. perc: Sajbán vett át tisztán egy jobbról érkező, lapos labdát a tizenhatoson belül, támadónk egy cselt követően laposan próbálkozott, de Mijatovic fogta a lövést.

61. perc: A második MTK-csere: Schön helyett Kata lépett a pályára.

63. perc: Szakály több mint veszélyes szögletét középen Gévay fejelte tiszták kapura, Mijatovic azonban sajnos bravúrral, de védeni tudott. Majdnem itt volt a negyedik gólunk! Szépen, harcosan, nagy akarattal játszunk!

67. perc: Az MTK kihasználta harmadik cseréjét is: Gerát Miovski váltotta.

72. perc: Második változtatásunk: Sajbán helyett Csősz bizonyíthat.

75. perc: Hahn indult meg a bal oldalon Gévay előre küldött labdájával, azonban a partjelző sajnos lest intett.

77. perc: Gévay kapott sárga lapos figyelmeztetést egy buktatásért.

78. perc: Mezei tűzött a kapunkra egy szabadrúgást jó 24 méterről. A sarokba igyekvő labdát Hegedüs hatalmasat vetődve tolta a léc mellé. Szép volt!

79. perc: Harmadik cserénk: Bertus helyett Haraszti lépett a pályára.

80. perc: Góóól! Hahn csapott le Mijatovic tétlenkedésére, és vette el a labdát a vendég kapustól, majd a hálóba lőtt. Gyönyörű volt!

PAKSI FC - MTK 4 - 0

87. perc: Szakály szöglete után Windecker lőtt laposan, sajnos a túlságosan lelassuló labdát Mijatovic fogni tudta.

89. perc: Osváth forgatott át Harasztinak, csatárunknak jó lett volna, csak egy kicsit hosszúra sikeredett az átadás.

90+1. perc: Haraszti kapott sárga lapot.

Véget ért a mérkőzés! Szép volt, fiúk! PAKSI FC - MTK 4 - 0