Paks - Kaposvár 0 - 0

2020. okt. 09.  -  NB I.
Igazán hajtós edzőmérkőzést játszottunk a Somogy megyei zöld-fehérekkel.

Edzőmérkőzés: PAKSI FC - Kaposvári Rákóczi FC 0 - 0 (0 - 0) - 2020.10.09., 13:00

Kezdők: Holczer - Lorentz, Böde, Kulcsár - Osváth, Csősz, Windecker, Bertus, Szakály - Hahn, Ádám

Cserék: Rácz, Vas, Debreceni, Szendrei, Sajbán

Vezetőedző: Bognár György

A Kaposvár kerete

Kezdők: Bonnyai, Nagy J., Hadaró, Erdei, Szakály, Szabó B., Varjas, Andric, Úr, Szarka, Nagy T.

Cserék: Képíró, Godzsajev, Szabó A., Vachtler, Biró, Borbély, Tratnyek

Vezetőedző: Várhidi Péter

Gólszerzők: -

Cserék (nálunk): Sajbán 46’ (Ádám), Vas 46’ (Osváth), Rácz 46’ (Holczer), Szendrei 60’ (Hahn), Debreceni 60’(Bertus)

Helyszín: Paks, PAKSI FC Stadion

Ez történt az első félidőben: Az első percekben a középhátvédként játszó Böde hatástalanított fejjel egy vendég szögletet, majd Holczer gyűjtött be egy távoli próbálkozást. Első támadásunkban Csősz kínálta meg Bonnyait tizennyolc méterről középmagasan, a vendégek hálóőre azonban védeni tudott. Majd jött egy szép Osváth - Kulcsár összjáték a jobb oldalon, azonban sajnos beadásig nem jutottunk el. A tizenegyedik percig kellett várnunk az első nagy helyzetünkre: egy tanítanivaló, jobb oldalon kivitelezett támadás után Windeckernél volt a labda a tizenhatoson belül, majd egy cselt követően középpályásunk centikkel a kapu mellé lőtte a játékszert. Öt perccel később Osváth lódult meg a labdával kiválóan a jobb szélen, beadását blokkolták, de Bertus szögletét középen, szorongatott helyzetből Ádám fejelte csattanósan a kapufára. A tizenkilencedik percben Szarka ugrott ki egy indítással, a visszasprintelő védőink szorongatásában egy emeléssel próbálkozott, de Holczer lefülelte, és könnyedén gyűjtötte be a játékszert. A félidő derekán ismét a pályán végig nagyon élő Osváth alakított ki egymás után három nagyobb lehetőséget is, a középre tett labdákat viszont sajnos mind hatástalanította a Kaposvár. Fél óra elteltével Andric lőtt tisztán húsz méterről a kapunk mellé. Két perccel később Bertus rajzolta középre a labdát a bal oldalról, majd Szakály csúsztatott centikkel a kapu mellé, nagy helyzet volt. Tíz perccel a vége előtt Szakály lőtt kapásból a tizenhatos vonalától, a kapuba igyekvő labdát a vendégek hálóőre csak bravúros reflexének köszöngetően tudta hárítani. Kicsit később Csősz lőtt jó harmincöt méterről, az igazán kellemetlen erővel érkező labda a kaposvári kapusról kipattant, amire Szakály igyekezett, de Bonnyai előbb ért oda, és rá tudott vetődni. A szünetig még két távoli lövés fért bele, egy Szakálytól egy szabadrúgásból, illetve egy Windeckertől egy formás támadást követően, sajnos egyik sem a hálóban kötött ki.

Így alakult a második játékrész: Nem kellett sokat várni, hogy ismét veszélyeztessük a kaput, pár perc elteltével Bertus mértani, jobb oldali beadását Windecker fejelte nemsokkal a felső léc fölé. Az ötvenötödik percben Hahn cselezte középre magát a jobb oldalról, a tizenhatos vonalánál, majd a kapu mellé lőtt. Egy minutum elteltével Sajbánt buktatták a tizenhatoson belül, az egyértelmű büntetőt meg is kaptunk, Szakály azonban sajnos a kapu fölé lőtte a tizenegyest. Kis idő elteltével, a pályára visszatérő Osváth lemásolta Hahn helyzetét, viszont sajnos ballal Ő is a kapu mellé tekert a tizenhatos vonalától. Rácz is megmutatta tudását, előbb egy veszélyesen a kapunk elé érkező sarokrúgást paskolt ki a tizenhatosunkon kívülre, majd a visszalőtt labdát fogta magabiztosan. A hetvenhetedik percben Szakály ívelt veszélyesen középre egy bal oldali szabadrúgást, amiről középen előbb Windecker, majd Szendrei maradt le centikkel. A rendre veszélyeztető Windecker tíz perccel a hármas sípszó előtt fejelt ismét centikkel a felső kapufa fölé. Több nagy helyzetünk már nem volt, maradt tehát a 0-0.

Vezetőedzőnk, Bognár György értékelése: „Tulajdonképpen ennek a mérkőzésnek az volt a fő célja, hogy azok a játékosok, akik eddig kevés szerepet kaptak, valamint a fiatalok játékban legyenek. Ilyen szempontból az összecsapás maximálisan elérte a célját, úgy, hogy senki sem sérült meg. Kevesen voltunk, de ez szintén azoknak kedvezett, akik idáig nem jutottak annyi játéklehetőséghez. Hiányoztak a középpályáról a játékot építő, irányító minőségi játékosaink, így nem a szokott futballomat láttam, de ez most kevésbé fontos.”