Paks - Fehérvár 1 - 0

2020. dec. 06.  -  NB I.
Igazán harcosan és keményen játszottunk!
Igazán harcosan és keményen játszottunk! Bravó, gyerekek!

OTP Bank Liga 2020/2021, 13. forduló - 2020.12.06. - 17:30 - MINDENT BELE, FIÚK!

Kezdők: Hegedüs - Osváth, Szélpál, Böde, Szabó, Kulcsár - Bognár, Balogh, Bertus - Haraszti, Sajbán

Cserék: Holczer, Lorentz, Szakály, Ádám, Sipos, Szendrei, Lenzsér, Nagy, Csősz

Vezetőedző: Bognár György

A Fehérvár összeállítása

Kezdők: Rockov, Fiola, Musliu, Nikolov, Zivzivadze, Nego, Stopira, Funsho, Nikolic, Bolla, Houri

Cserék: Kovács, Rus, Petrjak, Pinto, Szabó, Géresi, Hangya

Vezetőedző: Márton Gábor

Helyszín: Paks, PAKSI FC Stadion

Játékvezetők: Solymosi Péter (játékvezető), Medovarszki János (tartalékjátékvezető), Tóth II. Vencel (asszisztens), Vígh-Tarsonyi Gergő (asszisztens), Szilasi Szabolcs (alapvonali játékvezető) és Takács János (alapvonali játékvezető)

5. perc: Bognár indult meg a pálya tengelyében, majd a bal oldalon igyekvő Harasztit választotta. Csatárunk lövését sajnos blokkolták. Harcosan kezdtünk!

7. perc: Egy fehérvári hátsó hiba után Haraszti került teljesen tisztán ziccerbe, de a Rockov mellett ellőtt labda sajnos a kapu mellé ment. Hatalmas helyzet volt, nagy kár érte.

11. perc: Kulcsár szerzett labdát harcosan még a saját térfelünkön, majd Haraszti kezdett egy szép szolóba a bal oldalon, végül befelé cselezett, és lőtt, Rockov csak vetődve tudott hárítani. Kiváló játék!

14. perc: Ismét Haraszti veszélyeztetett a bal oldalon, lapos lövése nem sokkal ment a kapu mellé. Nagyszerűen, játszunk eddig!

15. perc: Szabó tisztázott egy veszélyes vendég kontrát. Nagyon kellett, szép és higgadt volt!

16. perc: Osváth jobb oldali beadásáról középen Sajbán centikkel maradt le. Újra veszélyeztettünk.

23. perc: Hegedüs védett nagyot egy jobbról érkező lövést követően. Bravó, Hege!

25. perc: Balogh húzta befelé a jobb oldalról, majd Bognárnak passzolt, aki 18 méterről nemsokkal csavart a kapu fölé. Szép játék volt!

29. perc: Nikolic lőtt kapásból nem sokkal a kapunk mellé egy keresztlabdát a jobb oldalon. Köszönjük!

32. perc: Haraszti szerzett labdát zseniálisan a felezővonalnál, de aztán a támadásunk sajnos lövésig nem jutott el.

33. perc: Haraszti húzta meg a jobb oldalon, majd a középre tett labdát Bognár lőtte kapásból kapura, de próbálkozását blokkolták.

36. perc: Balogh, Bognár és Sajbán játszott össze a pálya tengelyében egészen a tizenhatoson belülig, majd Haraszti lőhetett kicsit jobb oldalról. Támadónk próbálkozását blokkolták, de ott tudtunk tartani a vendég kapu előtt a labdát, és Haraszti újból lőhetett, azt Rockov fogta.

40. perc: Osváth ugrott ki a jobb oldalon, lapos beadására Balogh érkezet, de sajnos nem találta el jól a labdát…

45. perc: Nikolic lőtt 5 méterről messze a kapunk fölé egy jobbról érkező labdát. Köszönjük!

Véget ért az első félidő. PAKSI FC - MOL Fehérvár FC 0 - 0

46. perc: A Fehérvár kezdte a második játékrészt.

52. perc: Hegedüs jött ki tanítanivaló módon a kapujából, és gyűjtött be egy veszélyes bal oldali vendég beadást.

59. perc: Egy veszélyes szögletünk után Böde elé pattant a labda a kaputól 11 méterre, csapatkapitányunk szorongatott helyzetből azonban a kapu fölé lőtt. Ah…

63. perc: Nego kapott sárga lapos figyelmeztetést, miután az előre törő Baloghot hátulról, csúnyán buktatta.

64. perc: Bognár tűzte kapura a szabadrúgást jó 25 méterről, Rockov csak bravúrral tudott hárítani. Nagyszerű lövés volt!

66. perc: Kettőscsere a vendégeknél: Nikolic helyett Petrjak és Bamgboye helyett Hangya kapott lehetőséget.

68. perc: Szabó kapott sárga lapos figyelmeztetést Petrjak buktatásáért.

70. perc: Mi is változtattunk: Sajbánt Nagy, Harasztit Ádám váltotta.

71. perc: Balogh indult meg a bal oldalon, majd laposan középre tette a labdát az érkező Bognár elé, aki lapos lövéssel próbálkozott, de Rockov vetődve sajnos be tudta gyűjteni a játékszert.

73. perc: Osváth tüzelt a tizenhatos sarkától, a jobb oldalról, a lapos próbálkozást Rockov fogta.

80. perc: Szélpál akasztott meg egy veszélyesnek ígérkező vendég kontrát. Kellett, szép volt!

83. perc: Még egy kettős csere a Fehérvárnál: Houri helyett Géresi és Zivzivadze helyet Pinto lépett a pályára.

85. perc: Csere nálunk is: Bognárt Szakály váltotta.

89. perc: Góóól! Bertus tekert középre egy szabadrúgást a jobb oldalról, amit Ádám fejelt a kapuba. Gyönyörű volt!

90+1. perc: Hangya is „besárgult”.

90+3. perc: Cseréltünk: Kulcsár helyett Csősz, Bertus helyett Szendrei kapott lehetőséget.

Véget ért a mérkőzés! PAKSI FC - MOL Fehérvár FC 1 - 0 Szép volt, srácok!