Két meccs alatt majd’ egy tucat gólig jutottunk

Lejátszottuk a harmadik és a negyedik edzőmérkőzésünket is.

Harmadik felkészülési mérkőzés: PAKSI FC - Budaörs 8 - 0 (4 - 0)

Kezdők: Rácz (70'), Osváth (72'), Böde, Szabó, Forgács D., Papp (60'), Bognár, Bertus, Haraszti, Ádám, Szendrei Á. (60')

Cserék: Hegedüs (70'), Gyurkits G. (60'), Ribár M. (60'), Görög G. (72')

Budaörs

Kezdők: Kovács, Molnár T., Puskás, Gyurácz, Marques, Petneházi, Molnár Cs., Petro, Pető, Horváth, Csiki

Cserék: Szabó, Jász, Gula, Menyhárt, Halácsi, Lefler, Váradi, Végh, Zsidai

Gólszerzők: Ádám (12’, 13’, 22’, 34’, 60’, 85’), Bognár (55’, 82’)

Gólok története: 1-0: Papp szerzett labdát a támadótérfél közepén, majd Ádámot indított a pálya tengelyében laposan, aki a budaörsi kapus mellett gurított a kapuba. 2-0: Haraszti jobb oldali beadását Bognár készítette le Ádámnak, aki átemelte kapust. 3-0: Ádám csapott le egy szabad labdára, és vihette tisztán a vendégek kapujára azt, nem hibázott. 4-0: Rácz vágott pontosan előre egy labdát Harasztinak, aki levette, majd a budafoki kapu felé indult vele, csatárunk a kellő időben, önzetlenül lepasszolta a mellett igyekvő Ádámnak, így lett sakk-matt. 5-0: Bognár kapott labdát a pálya tengelyében, és egy cselt követően 18 méterről a kapuba lőtt. 6-0: Ismét Ádám ugrott ki pontosan, aki újfent nem hibázott. 7-0: Bognár emelte át gyönyörűen Kovácsot. 8-0: Ádám támadta meg sikerrel a tétlenkedő budaörsi kapust, majd a megszerzett labdát már csak a kapuba kellett gurítani.

Vezetőedzőnk, Bognár György értékelése: „A sérült belső védői miatt a Budaörs védelme ezúttal nem volt olyan stabil, mint az lenni szokott, ez is hozzájárult ahhoz, hogy ekkora fölénnyel tudtunk győzni ellenük. Úgy gondolom, mezőnyjátékban jó teljesítményt nyújtottunk. Az egyéni teljesítmények is rendben voltak, jól pörögtek a játékosok.”

Negyedik felkészülési mérkőzés: PAKSI FC - Nyíregyháza Spartacus FC 3 - 4 (2 - 1)

PAKSI FC

Kezdők: Holczer (70'), Kulcsár (65'), Lorentz, Gévay, Lenzsér, Debreceni Á. (55'), Szabó B., Szakály, Bognár D., Sajbán, Hahn (szünetben)

Cserék: Hegedüs (70'), Gyurkits G. (szünetben), Görög G. (65'), Ribár M. (55'), Szendrei Á.

Nyíregyháza

Kezdők: Fejér, Svedyuk, Szokol, Fodor, Jánvári, Galambos, Farkas A., Márkus, Paku, Hamed (Tangel 30.), Gresó

Második félidő: Fadgyas, Trencsényi, Végső, Papucsek, Papp, Szabó, Starosta, Györgyi, Kovács, Tangel, Pataki

Gólszerzők: Hamed (24’), Szakály (27’), Hahn (38’, bü.), Lenzsér (71'), Papp M. (80'), Tangel (85', Györgyi (88')

Gólok története: 0-1: Egy hosszú keresztlabda után a jobb oldalon Hamed húzta meg, és lőtt a kapunkba. 1-1: Szép kontrát vezettünk, mely végén Szakály vágott a kapuba egy bal oldali beadást. 2-1: Vendégeink szabálytalankodta a tizenhatoson belül, amiért büntetőt kaptunk, Hahn magabiztosan értékesítette a tizenegyest. 3-1: Szakály tekert középre egy kis szögletet követően, ahol Lenzsér fejelte tisztán a hálóba a labdát. 3-2: Papp szépített egy sarokrúgást követően. 3-3: Egy pontos fordítás után Tangel egyenlített. 3-4: Györgyi lőtt a kapunkba egy szabadrúgást a tizenhatosunk sarkától.

Vezetőedzőnk, Bognár György értékelése: „Rendben kezdtük a mérkőzést, jó felfogásban játszottunk. Ilyenkor viszont lehetőségünk van igazán megismerni a fiatalokat, akik egyénileg semmiképpen sem okoztak csalódást. Az utolsó fél órában három ifijátékosunkat is becseréltünk, akiknek egytől egyig megvannak a maga értékei, viszont, amikor összeadódtak a más ritmusú megoldások és a helyezkedési problémák, abból gondjaink adódtak. Ettől függetlenül mindegyik srácunk tehetséges.”