Harmincharmadszor a DVTK-val szemben

2021. jan. 22.  -  NB I.
Októberben elhoztuk a három pontot Diósgyőrből, most itthon kell tartani!

A téli szünetet követően az OTP Bank Liga 17. fordulójában a DVTK-t fogadjuk. A mérkőzés vasárnap 15:45-kor veszi majd kezdetét, viszont sajnos szurkolók a koronavírus miatt továbbra sem lehetnek a stadionokban, így a mi létesítményünkben sem.

Az egymás elleni összevetésben nálunk az előny: a mi oldalunkról vizsgálva eddig 13 győzelem, 8 döntetlen és 11 vereség született. A gólkülönbség 43-37 ide, ez egy meccsre átlagban 2.5 találatot eredményez. A DVTK ellen egyébként jelenleg egy kétmeccses győzelmi szériában vagyunk, ami azt jelenti, hogy majd’ pontosan egy éve vesztettünk ellenük utoljára, akkor is Miskolcon. Hazai szomorúságért még távolabb kell lapoznunk a történelemkönyvben, egészen 2019. október 26-ig, talán még érdekesebb, hogy döntetlen eredményt utoljára 2018. szeptember 1-jén játszottunk a piros-fehérekkel szemben.

Legutóbb itthon még a 2019/20-as szezon véghajrájában találkoztunk a DVTK-val, mikoris egy fantasztikus 4-2-es győzelemnek örülhettünk. Góljainkat Windecker József, Gévay Zsolt és Hahn János szerezte, középpályásunknak pedig duplázni is sikerült. Az idei szezonban Diósgyőrbe kezdtük aktuális ellenfelünk elleni trilógiánkat, akkor Windecker szintén eredményes tudott lenni, végül a hosszabbítás utolsó perceiben Szakály Dénes nagyszerű találatával arattunk sikert.

Gyerünk, srácok! Most is adjunk bele mindent, kezdjük győzelemmel a 2021-es évet és a szezon tavaszi idényét. Mindent bele!

Anno:

Csapatunk 2006. szeptember 16-án találkozott először a piros-fehér csapattal. Az otthonunkban rendezett premiert 2-1-re behúztuk. Báló Tamás a 12. percben egalizálta Simon Attila korai vendéggólját, majd Belényesi Miklós még az első félidőben a javunkra fordította a párharcot. A fél évvel későbbi visszavágón a Diósgyőr lemásolta az első meccs eredményét, hisz’ szintén 2-1-gyel tartotta otthon a három pontot.

A következő szezonban egy 2-2-es és egy 3-3-as végeredmény alakult ki. Itthon 0-2-ről álltunk fel: Simon Attila és Sipeki István találataira tőlünk Tököli Attila és Kiss Tamás válaszolt, utóbbi az összecsapás utolsó percében. A DVTK stadionjában Böde Dániel és Tököli Attila révén mi szereztünk megnyugtatónak tűnő előnyt a szünetig. A fordulót követően Simon Attila 13 perc alatt egyenlített. A 69. percben Tököli Attila ismét vezetést szerzett számunkra, bízva benne, hogy ez már kitart a végéig, ám 8 perccel a hármas sípszó előtt Simon Attila büntetőt értékesítve egalizált.

A 2008/09-es évadban az egymás elleni versengés 1-1-gyel indult Pakson. A végeredmény már az első játékrészben kialakult. Tököli Attila góljára Kamber Dorde válaszolt. A visszavágó 1-0-val lett a Diósgyőré.

2009/10: A piros-fehér stadionból egy pontot hoztunk haza egy gól nélküli találkozót követően. Itthon azonban Lisztes Krisztián révén nem adtuk ki a kezünk közül a három egységet.

A 2011/12-es szezonban, a saját szemszögünkből szintén egy pontosztozkodás és egy győzelem született. A paksi 1-1 Montvai Tibor büntetője és Budovinszky Krisztián találata után alakult ki. Érdekesség, hogy mindkét gólt egy, az ellenféltől történő kiállítás előzte meg. A DVTK otthonában Éger László és Hrepka Ádám sikerére a hazaiaktól csak Seyi I. ’Imam tudott reagálni. 1-2- lett ide.

2012/13: Mindkét randevúnk során az aktuális házigazda nyert 1-0-ra. Városunkban Tököli Attila volt eredményes.

A következő évadban a DVTK 0-2-vel vitte el a három pontot a Fehérvári úti pályánkról, amiért a visszavágón 0-4-gyel büntettünk. Gólszerzőink: Szabó JánosBartha LászlóSimon Attila (büntetőből) és Könyves Norbert. Ezzel a sikerünkkel egy két és fél éven át tartó veretlenségi periódust indítottunk el. Ebben a szakaszban az egymás ellen játszott 7 meccsből 5-öt nyertünk két döntetlen mellett.

2014. október 22-én Bacsa Patrik gólja miatt elsőként vendégeink örülhettek, de az utolsó 5 perc három paksi gólt is hozott. Gévay Zsolt és Bartha László talált a kapuba a lefújás előtt, utóbbi kétszer is eredményes tudott lenni, így 3-1-et mutatott az eredményjelző a meccs végeztével. Diósgyőrben ismét a DVTK szerzett előnyt, Griffiths Georges volt eredményes a második játékrész derekán, de a lefújás előtt érkezett Könyves Norbert, és a javunkra billentette az összecsapást.

A 2015/16-os szezonban két 1-1-gyel jött a két döntetlen. Idehaza Hahn János gólját Nikházi Márk egalizálta. A piros-fehér stadionban sokáig úgy nézett ki, hogy Balázs Zsolt találata elég lesz a három pont megszerzéséhez, de három perccel a lefújás előtt Griffiths Georges juttatta a játékszert a kapunkba, pontosztozkodásra ítélve ezzel a csapatokat. A harmadik meccsen (ekkor már három fordulót rendeztek egy bajnoki szezonban) Bartha Lászlónak köszönhetően csapatunk vonulhatott nyugodtabban az öltözőbe. A második játékrészben, 20 perccel az összecsapás vége előtt Erdős József játékvezető kiállította Bertus Lajost, így megfogyatkoztunk a hajrára. A kínálkozó lehetőséggel a hazaiak nem tudtak élni, sőt, a hosszabbításban Kecskés Tamás is betalált. 0-2-val hoztuk haza a pontokat.

A következő évad is jól indult számunkra, hiszen itthon Nikházi Márk góljára Bartha László és Bertus Lajos találatával tudtunk válaszolni. 2-1 lett a vége ide. Sikersorozatunkat 2016. november 26-án, egy diósgyőri 2-0-val állította mag szombati ellenfelünk, majd fél évvel később, otthonunkban 1-0-ra tudtak nyerni a piros fehérek.

A 2017/18-as idényben, ami a párosítást illeti, Diósgyőr - Paks - Diósgyőr volt a menetrend.

Az első egymás elleni összecsapásunk alakalmával hat gól is esett. Tőlünk Bartha LászlóBertus LajosDaru Bence és Kulcsár Dávid volt eredményes, míg a hazaiaktól Ugrai Roland és Ioannidis Nikolaos tudott csak gólt szerezni, a vége: 2-4 lett ide. Idehaza Szakály Dénes és Haraszti Zsolt juttatta a játékszert a kapuba, a túloldalról Szarka Ákos, 2-1-es végeredményt követően gyarapodtunk három ponttal. A harmadik párharcot 2-0-val vitte a DVTK.