NBIII: Szomszédvári rangadó felkészülésként

2021. febr. 01.  -  NB III.
Ismét egy hasznos meccs négy héttel a rajt előtt.

Ahogy arról már írtunk, NBIII-as csapatunk első felkészülési mérkőzését sikerrel vette a Szabadszállás (megye I.) gárdája ellen. A múlt hétvégén azonban újabb edzőmeccset játszottak fiataljaink. Ez alakalommal azonban már a szintén harmadosztályú vetélytárssal, a Szekszárddal készült tartalékcsapatunk a hónap utolsó napján újrainduló pontvadászatra.

„Számunkra roppant hasznos mérkőzést játszottunk. Létszámban ugyan egy kicsit kevesen voltunk, de ez nem hatott ki a minőségi játékunkra. A teljes kilencven perc alatt intenzíven, dinamikusan és kiválóan futballoztunk. Annak ellenére, hogy igazi belső védők nélkül játszottunk, a védelmünk megfelelő volt, a hazaiaknak a találatukon kívül talán nem is volt a kapunkig eljutó próbálkozása. Hiányérzetem egyedül a befejezésekkel kapcsolatosan van, az utolsó passzaink, technikai megoldásaink nem nagyon sikeredtek. Ennek ellenére a szekszárdi kapusnak a második játékrészben két nagy bravúrt is be kellett mutatnia, hogy ne lőjünk további gólokat” - fogalmazott vezetőedzőnk, Kindl István a szomszédváriakkal vívott barátságos találkozót követően honlapunknak.

(Képek: Szekszárdi UFC - Facebook)

Második felkészülési mérkőzés: Szekszárdi UFC (NBIII.) - PAKSI FC II. 1 - 1 (1 - 0) - Péter, ill. Debreceni

A Szekszárd kerete:

Kezdők: Pomozi, Fekete, Tratnyek, Aréna, Béla, Borbély, Rácz, Lékó, Németh, Péter, Mayer

Cserék: Bognár, Horog, Budai, Prantner, Gellér, Rafael, Wirth

Kezdők: Bencze - Delea, Görög, Debreceni, Ribár - Varga, Kovács, Gyurkits - Bognrá B., Szendrei, Sövültös

Cserék: Nagy (Gyurkits), Tamás B. (Bognár B.)

Jó teljesítményt nyújtottak:: Delea, Görög, Debreceni, Varga, Nagy, Kovács, Süvöltös

Trénerünk végül ismét érintette az edzésmunkát is, hisz’ szélvész tempóban robogunk a tavaszi idény kezdése felé. „A hétköznapokban nem változtatunk, ugyanazt a kemény munkát visszük tovább, amit elkezdtünk. A múlt héten ráálltunk egy bajnoki ritmusra, amit egészen a szezon végéig viszünk majd” - így Kindl.

Második számú csapatunk február első hetében újabb felkészülési mérkőzést játszik. Harmadikán, szerdán a Dunaújváros otthonában lépnek majd pályára, melyről természetesen szintén beszámolunk majd.