NBIII: Újabb sikeres edzőmeccs

2021. febr. 04.  -  NB III.
Ezúttal Dunaújvárosban győztek fiataljaink a felkészülés kellős közepén.

A Szabadszállás (megye I.) elleni győzelem és a Szekszárd (NBIII) elleni döntetlen után tartalékcsapatunk ismét felkészülési mérkőzést játszott. Ezúttal szintén egy bajnoki vetélytárs, egyben egy szomszédvári csapat ellen gyakorolhattak fiataljaink, hisz’ a Dunaújváros volt az ellenfél.

Harmadik felkészülési mérkőzés: Dunaújváros (NBIII.) - PAKSI FC II 0 - 1 (0 - 1) - Debreceni

A Dunaújváros kerete

Kezdők: Pokorni, Barta, Hompót, Vadász, Markovics, Varga, Dorogi, Tóth, Szepessy, Novák, Nagy

Cserék: Orczi, Héjjas, Bottlik, Novák, Áman, Kökény

Kezdők: Holczer, Delea, Görög, Debreceni, Ribár, Varga, Kovács, Szabó B., Bognár B., Gyurkits, Süvöltös

Cserék: Raffael, Lakatos-Lengyel, Túri, Osztermájer, Nagy, Kovács

Jó teljesítményt nyújtottak: Debreceni, Süvöltös, Ribár

Fotók: Dunaújváros PASE - Facebook

„Az első félidőben jól játszottunk. Minden a terveink szerint alakult, amit azonban sajnos Delea korai sérülése (játékosunk részleges bokaszalag-szakadást szenvedett - a szerk.) és az azzal járó átszervezés néhány percig megzavart. A második játékrészben a hazaiak egy kicsivel jobban ránk tudták erőltetni az akaratukat. Játékunk ezáltal töredezetté vált, így a második félidőben inkább a párharcok domináltak. Fiatal játékosaink jól beleálltak ezekbe a kihívásokba, viszont ezzel kizökkentünk az addigi játékunkból, ami az összképre is kihatással bírt. Voltak további lehetőségeink növelni az előnyünket, de adódtak helyzetek sajnos a mi kapunk előtt is, sőt, a kilencvennegyedik percben egyenlíthetett is volna a Dunaújváros. Összességében egy férfias, sok párharcot hozó mérkőzést vívtunk, melyen a fiatalok tovább fejlődhettek. Örömteli, hogy három fiatal játékosunk is első felnőtt mérkőzésén szerepelhetett Osztermájer, Rafael és Turi személyében” - értékelt vezetőedzőnk, Kindl István.

Második számú csapatunk következő felkészülési mérkőzését február 13-án játssza, melyről szurkolóink természetesen szintén tájékozódhatnak majd honlapunkról.