Paks - Budafok 4 - 1

2021. febr. 07.  -  NB I.
Fontos három ponttal gyarapodtunk.

OTP Bank Liga 2020/2021, 20. forduló - 2021.02.07. - 14:10 - MINDENT BELE, FIÚK!

Kezdők: Hegedüs - Szabó, Böde, Lenzsér - Bertus, Nagy, Bognár, Tamás, Osváth - Ádám, Hahn

Cserék: Rácz, Lorentz, Gévay, Szakály, Bognár D., Kulcsrá, Sajbán, Szendrei, Debreceni

Hiányzók: Papp (piros lap), Balogh (combfeszítő gyulladás), Haraszti (beteg), Szélpál (sérült), Windecker (sérült)

Vezetőedző: Bognár György

A Budafok összeállítása

Kezdők: Póser, Margitics, Oláh, Zeke, Ihrig-Farkas, Kovács D., Filkor, Csonka, Jagodics, Zsóri, Szabó

Cserék: Kovács Z., Bese, Nikolic, Fekete, Micsinai, Takács, Huszti, Romic, Kulcsár K., Medgyes, Lőrinczy, Vaszicsku

Vezetőedző: Csizmadia Csaba

Helyszín: Paks, PAKSI FC Stadion

Játékvezetők: Pillók Ádám (játékvezető), Huszár Balázs (tartalékjátékvezető), Georgiou Theodoros (asszisztens), Király Krisztián (asszisztens), Erdős József (alapvonali játékvezető) és Ducsai József (alapvonali játékvezető)

1. perc: A Budafok kezdte a mérkőzést.

3. perc: Góóól! Osváth szerzett labdát a bal oldalon, majd végigrobogott vele az oldalvonal mellett, lapos beadására Hahn érkezett veszélyesen, de Jagodics segített bennünket, hiszen öngólt vétett.

PAKSI FC - Budafok 1 - 0

4. perc: Ádám bombáját kellett nagy bravúrral hárítania Pósernek. Bekezdtünk, ez az!

6. perc: Szabó bal oldali beadása középen centikkel volt hosszú Nagynak, jobbról Bognár emelte vissza a labdát, de egy kicsit magas lett mindenkinek. Uh… ért a második…

11. perc: Bognár tekert veszélyesen középre egy szabadrúgást a bal oldalról, az érkező Hahn elől az utolsó pillanatban mentettek.

14. perc Osváth jobb oldali beadása középen egy leheletnyit volt magas Ádámnak.

19. perc: Góóól! Nagy indult meg a pálya tengelyében, majd zseniálisan tette oldalra Szabónak, aki laposan a kapuba vágta a labdát. Így van, gyerünk tovább!

PAKSI FC - Budafok 2 - 0

21. perc: Szabó veszélyes, lapos bal oldali beadását Hahn próbálta kapura kanalazni, sajnos nem sikerült neki, de egy újabb szép megmozdulás volt.

22. perc: Nagy húzott befelé a labdával a bal oldalról, majd Hahnnal kényszerítőzött, és lőtt. 18 méterről eleresztett próbálkozása nem sokkal ment a kapu mellé. Nagy kedvvel játszunk!

26. perc: Tamás - Bognár - Ádám lett volna a labda útja a kapu felé, de sajnos az utolsó passz túl rövidre sikeredett a tizenhatos vonalánál. Újból szép játék!

30. perc: Ádám ugrott volna ki középen, de egy kicsit hosszan vette át a labdát a tizenhatoson belül, így a visszaigyekvő védő arrébb tudta még lökni, amiért azért még egy büntető is elképzelhető lehetett volna…, de a síp néma maradt, a helyzet pedig elhalt.

32. perc: Tamás kapott sárga lapos figyelmeztetést egy szabálytalan belépőért.

34. perc: Bognár lőtt 18 méterről, a kapuba tartó labdát Póser csak vetődve tudta hárítani. Szép próbálkozás volt!

43. perc: Bognár jobb oldali keresztlabdáját Ádám szelídítette meg a tizenhatoson belül, azonban sajnos kapura már nem tudott fordulni.

Véget ért az első félidő. PAKSI FC - Budafok 2 - 0 Így tovább, srácok!

Hármat is változtattak a vendégek a szünetben: Ihrig-Farkas helyett Takács, Zeke helyett Medgyes és Filkor helyett Romic lépett a pályára.

46. perc: Csapatunk kezdte a második játékrészt.

47. perc: Hahn bújt ki szorongatott helyzetben középen egy pontos labdával, 15 méterről eleresztett lövés nem sokkal ment mellé. Ah…, pedig gyönyörű lett volna.

52. perc Osváth húzta meg a jobb oldalon, majd a lágy, lapos beadását Hahn próbálta kapura irányítani, de sajnos nem találta el jól a labdát.

54. perc: Nagy cselezte be magát a tizenhatoson belülre középen, majd buktatták, a játékvezető pedig tizenegyest ítélt.

55. perc: Góóól! Hahn magabiztosan értékesített a büntetőt.

PAKSI FC - Budafok 3 - 0

58. perc: Lenzsér is „besárgult” egy szabálytalan ütközést követően. Nem baj, kellett!

59. perc: Nagy indult meg a jobb oldalon, majd laposan középre tette az érkező Hahnnak, de egy millimétert hosszúra sikeredett sajnos.

60. perc: Jagodics kapott sárga lapos figyelmeztetést egy csúnya szabálytalanságért.

62. perc: Gól. Takács maradt egyedül, és a jobb oldalról befelé húzva a kapunkba lőtt.

PAKSI FC - Budafok 3 - 1

64. perc: Budafoki csere: Margiticsot Huszti váltotta.

66. perc: Medgyesi kapott sárga lapos figyelmeztetést, miután csúnyán odalépett az induló Osváthnak.

66. perc: Első cserénk: Ádám helyett Szakály kapott lehetőséget.

68. perc: Nagy tört be ismét a tizenhatoson belülre, aki hátulról nemes egyszerűséggel legyalultak, viszont a síp érthetetlen módon néma maradt…

69. perc: Nagy nem is tudta folytatni a mérkőzést, helyett Sajbán lépett a pályára.

74. perc. Szabó indította veszélyesen a bal oldalról középen Hahnt, de a partjelző sajnos lest intett.

78. perc: Szakály maradt üresen a pálya tengelyében, majd 18 méterről nem sokkal lőtt laposan a kapu mellé.

83. perc: Bognár veszélyes szögletét a röviden Sajbán csúsztatta meg, de a kapu előterében így mindenkinek egy kicsit magas volt.

85 perc: Hegedüs fogott vetődve, szépen egy a kapunkba tartó szabadrúgást 17 méterről.

88. perc: Cseréltünk: Hahn és Bertus helyett Bognár D. és Szendrei kapott lehetőséget.

90+2. perc: Góóól! Egy gyönyörű kontra után Szendrei lőtt a kapuba. Szép volt!

Véget ért a mérkőzés. PAKSI FC - Budafok 4 - 1 Szép volt, fiúk!