NBIII: Tisztes helytállás az utolsó edzőmeccsen

2021. febr. 22.  -  NB III.
Második számú csapatunk nem akármilyen Fradi ellen készült a bajnoki rajtra.

NBIII-as gárdánk vasárnap a Ferencváros ellen lejátszotta hatodik, egyben utolsó felkészülési mérkőzését is. Az eddigi sikerszériába, mely négy győzelmet és egy döntetlent tartalmazott, most ugyan egy kis hiba csúszott, ugyanakkor egészen biztos, fiataljaink ettől a találkozótól is csak gyarapodni tudtak. A budapesti zöld-fehérek ugyanis nem akármilyen keretet vonultattak fel.

Hatodik felkészülési mérkőzés (1X45 és 2X30 perc): Ferencvárosi TC (NBI és NBIII) - PAKSI FC II 2 - 0 (0 - 0, 2 - 0) - Redzic, Arday

Az FTC kerete

Kezdők: Bogdán, Gera, Samy, Dvali, Nagy, Skvarka, Vécsei, Kharaishvili, Zubkov, Baturina, Mak

Cserék: Leandro, Pócsik, Könczey, Redzic, Mazzonetto, Molnár, Orosz, Vida, Arday

Kezdők: Kovács F., Görög, Vas, Szekszárdi, Debreceni, Gyurkits, Kovács L., Bognár D., Süvöltös, Szendrei, Ribár

Cserék: Budai, Máthé, Tamás B., Varga, Raffael, Nagy, Lakatos-Lengyel, Bencze

„A főpróbánk egy igazán komplikált mérkőzésre sikeredett, ugyanis játszottunk negyvenöt percet a Ferencváros első csapatának szűkített keretével, majd kétszer harminc percet az Fradi II ellen. Az első háromnegyed órában kiválóan helytálltunk, mezőnyben még néha kezdeményezni is sikerült, védekezésünk pedig kiváló volt. Az első húsz perc kiegyenlített játékot hozott, majd fölénybe került ellenfelünk, de az sem úgy nézett ki, hogy védekeztünk volna folyamatosan. Voltak helyzeteik, de az utolsó percekben mi is elrontottunk egy százszázalékos ziccert. Negyvenöt percig erőn felül teljesítettünk tehát. Az FTC II ellen az első fél órában elégedetlen voltam a srácokkal, de az az én saram is. Cserélgettünk, hogy a fiatalok bírják a tempót, valamint a felállást is többször átvariáltuk. Sok egyéni hiba is akadt, de aztán az utolsó harminc percre feljavultunk, és ismét helyzeteket dolgoztunk ki. Ez már ismét nagyon tetszett” - értékelte a találkozót vezetőedzőnk, Kindl István

Jó teljesítményt nyújtottak: Kovács F., Vas, Szekszárdi, Debreceni, Ribár, Lakatos-Lengyel, Raffael

Ezzel a találkozóval azonban lezárult az edzőmeccseink sora, és a hétvégén már az NBIII-ban is megkezdődik a bajnoki pontvadászat. Az első tavaszi fordulóban csapatunk a listavezető Kecskeméti TE csapatát fogadja városunkban február 28-án, vasárnap. Fontos megjegyezni, hogy a pandémiás helyzetre való tekintettel tartalékcsapatunk összecsapásai is zárt kapuk mögött rendeződnek, de szurkolóink természetesen honlapunkról továbbra is mindenről tájékozódhatnak majd.