Paks - Újpest 1 - 3

2021. febr. 28.  -  NB I.
Hiába vezettünk, továbbra sem tudtunk nyerni az Újpest ellen idehaza.

OTP Bank Liga 2020/2021, 23. forduló - 2021.02.28. - 14:30 - MINDENT BELE, FIÚK!

Kezdők: Rácz - Gévay, Böde, Tamás - Bertus, Bognár, Papp, Osváth - Haraszti, Ádám, Hahn

Cserék: Hegedüs, Vági, Szakály, Kulcsár, Sajbán, Lenzsér, Szabó B., Nagy

Hiányzók: Szabó (öt sárga), Balogh (sérült), Windecker (sérült), Szélpál (sérült)

Vezetőedző: Bognár György

Az Újpest összeállítása

Kezdők: Banai, Ristevski, Stieber, Koutroumpis, Beridze, Antonov, Mitrovic, Croizet, Onovo, Pauljevic, Kastrati

Cserék: Pajovic, Baosic, Máté, Bacsa, Csongvai, Bjelos, Katona, Szakály, Perosevic

Vezetőedző: Michael Oenning

Helyszín: Paks, PAKSI FC Stadion

Játékvezetők: Andó-Szabó Sándor (játékvezető), Kóbor Péter (tartalékjátékvezető), Buzás Balázs (asszisztens), Vígh-Tarsonyi Gergő (asszisztens), Erdős József (alapvonali játékvezető) és Németh Ádám (alapvonali játékvezető)

4. perc: Beridze ugrott volna ki középen, de Rácz nagyszerűen jött ki a kapujából, és magabiztosan begyűjtötte a labdát.

7. perc: Hahn harcolt a tizenhatoson belül a jobb oldalon, majd középre tette volna a labdát, ami elsőre egy újpesti kezét érte, de a játékvezető sípja néma maradt…

11. perc: Böde húzta meg a jobb oldalon, majd Bognár tette veszélyesen középre, ahol Ádám érkezett, de sajnos centikkel lemaradt. Szép támadás volt!

13. perc: Osváth indította egy kicsit hossza a k9zépen igyekvő Hahnt, végül Banaié lett a labda.

22. perc: Beridze kapott sárga lapos figyelmeztetést, miután a tizenhatoson belül színészkedett. Jogos volt!

24. perc: Két Rácz-bravúr! Kapusunk előbb Mitrovic éles szögből kapunkra tűzött szabadrúgását öklözte ki, majd egy ziccert hárított egy remek kijövetellel. Nagyon kellett, szép volt!

26. perc: Góóól! Bognár tett középre a bal oldalról egy szabadrúgást, amit Böde csúsztatott meg, majd Gévay tette a hálóba a labdát. Ez az, vezetünk!

PAKSI FC - Újpest FC 1 - 0

27. perc: Ádám szerzett labdát egy egészpályás letámadást követően, majd a bal oldalon érkező Harasztinak passzolt, aki befelé cselezett, majd nem sokkal a kapu mellé lőtt. Ahh… Nagy lehetőség volt, kicsin múlt!

34. perc: Bognár tett ismét veszélyesen a kapu elé egy távoli szabadrúgást, amire Ádám érkezett, de miközben fejelni próbált elsodorta Banait, a játékvezető pedig kifelé ítélt szabadrúgást.

39. perc: Croizet kapott sárga lapos figyelmeztetést, miután nyújtott lábba elkaszálta Osváthot.

43. perc: Koutroumpis fejelt messze a kapu fölé egy vendég szöglet után.

Véget ért az első félidő. PAKSI FC - Újpest FC 1 - 0 Így tovább, srácok!

46. perc: Az Újpest kezdte a második játékrészt.

47. perc: Gól. Antonov maradt egyedül a tizenhatosunk vonalánál, így tisztán a kapunkba lőhetett. Ahh… rossz kezdés. Gyerünk, srácok!

PAKSI FC - Újpest FC 1 - 1

53. perc: Rácz jött ki magabiztosan és gyűjtötte be a játékszert egy vendék kiugratást követően a pálya tengelyében.

55. perc: Papp emelt lágyan a védők mögé egy labdát Ádámnak, csatásunk ugyan kicsit kisodródva, de lőtt, próbálkozása nem sokkal ment a kapu mellé. Ah….

56. perc: Cseréltünk: Harasztit Nagy, Ádámot Lenzsér váltotta.

60. perc: Gól. Megint elaludtunk középen. Beridze lőhetett tisztán tizenöt méterről. Ez hihetetlen!

PAKSI FC - Újpest FC 1 - 2

67. perc: Osváth mentett meg egy veszélyesnek ígérkező újpesti kontrát. Kellett!

68. perc: Újra változtatunk: Bognár helyett Sajbán lépett a pályára.

68. perc: Rácz védett nagyot, miután Beridze lőtt a kapunkra egy szabadrúgást 17 méterről. Szép volt!

70. perc: Vendég csere: Croizet helyett Csongvai kapott lehetőséget.

71. perc: Csongvai kapott sárga lapos figyelmeztetést egy elkésett belépő után.

82. perc: Nagy bal oldali beadása magas lett a túloldalon igyekvő Bödének.

84. perc: Böde cselezte be magát a tizenhatoson belülre a bal oldalon, passzolni azonban más nem tudott, ketten lógtak a nyakán.

85. perc: Böde fejelt a felső kapufára egy tökéletes jobb oldali beadást, de mindegy is, mert a partjelző már lest intett. Ah…

88. perc: Harmadik újpesti csere: Beridze helyett Szakály lépett a pályára.

89. perc: Gévay is „besárgult”.

90+2. perc: Gól. Szakály ugrott ki egyedül, és nem hibázott.

Véget ért a mérkőzés. PAKSI FC - Újpest FC 1 - 3