Tizenhetedszer a 'kövesd ellen

2021. márc. 05.  -  NB I.
Visszavághatunk az augusztusi és a december végi vereségért.

Ismét idehaza szállunk harcba a bajnoki pontokért! Csapatunk a huszonötödik bajnoki kanyarban, szombaton 17:00-kor a Mezőkövesdet fogadja. Az egymás elleni statisztika minimális paksi fölényt mutat, hét győzelmünkre három döntetlen és hat vereség jut. A gólarány 31:25 ide, ez 3.5 találat per mérkőzés.

Az idei évad első, egymás elleni találkozása sajnos nem úgy sikerült, ahogy azt mi terveztük, szerettük volna. Berecz Zsombor és Cseri Tamás első félidei góljára tőlünk csak Böde Dániel tudott válaszolni a második játékrészben, így 1-2 lett a vége. Majd Mezőkövesden sem számunkra kedvezően történtek az események. Ádám Martin duplája és Bognár István bombagólja sem volt elég a győzelemhez, bosszantóan végig futottunk az eredmény után, végül a hármas sípszót követően 4-3-at mutatott a sárga-kék stadion eredményjelzője. Van tehát miért visszavágnunk aktuális ellenfelünknek. Gyerünk, srácok! Mindent bele, kell a három pont! A rangadót a koronavírus-járvány miatt zárt kapuk mögött rendezik!

A 'kövesdieket ugyanakkor a tavalyi szezonban viszont mindháromszor sikerült legyőznünk. Augusztusban idegenben 2-0-ra, decemberben itthon 1-0-ra, majd végül újra Mezőkövesden júniusban ismét 2-0-ra tudtunk nyerni a sárga-kékek ellen.

A 19/20-as évad sikerei

Anno

Először 2013. szeptember 27-én találkoztunk a Mezőkövesddel. Az otthonunkban rendezett találkozó 1-1-es végeredményt hozott. A premieren Harsányi Zoltán szerezte meg a vezetést vendégeinknek, amit Simon Attila egalizált büntetőből. A visszavágóra 2014. április 12-én került sor, ahol Bognár István már a negyedik percben vezetést szerzett a Mezőkövesd számára. A házigazdák előnyüket Menougong George révén a huszonkilencedik percben a duplájára növelték. A második játékrész második percében Windecker József talált a kapuba, faragva ezzel a hátrányunkból. Mindösszesen három perccel később Simon Attila egyenlített ki tőlünk. A hátralévő negyven percben gólok helyett a sárga lapokat gyűjtögették a játékosok: vendéglátónktól Szalai VilmosBalajti Ádám és Fótyik Dominik, csapatunkból Éger LászlóKovács Gábor és Windecker József kapott figyelmeztetést, a mérkőzés 2-2-es végeredménnyel zárult.

Az ezt követő két szezonban nem találkoztunk szombati ellenfelünkkel, hiszen kiesésüket követően nem az NBI-es mezőnyt erősítették.

A 2016/17-es évadban, először Mezőkövesdre utaztunk, ahol, bár a vezető találatot Frőhlich Roland szerezte meg a hazaiak számára, válaszként Haraszti ZsoltBartha László és Hahn János talált be csapatunkból, így 1-3-as végeredménnyel hoztuk haza a három pontot.

A paksi visszavágóra 2017. február 25-én került sor, és ekkor arattuk legnagyobb arányú győzelmünket a Mezőkövesdiek ellen. Szabó JánosGévay ZsoltKulcsár DávidPapp Kristóf és Bartha László találataira a vendégeink részéről nem érkezett válasz, így 5-0-ra hengereltünk. Micsoda meccs volt!

Ebben a szezonban egy évadon belül már háromszor találkoztak egymással a csapatok. A harmadik egymás elleni mérkőzést Mezőkövesden rendezték. A harmincnyolcadik percben Bacelic-Grgic Stipe talált a kapunkba, amit a hatvanadik percben Kulcsár Dávid egyenlített ki. nyolc perccel később ismét a házigazdáknál volt az előny, Diallo Ulysse volt eredményes. Csapatunk egy perccel a rendes játékidő vége előtt büntetőhöz jutott, amit Bertus Lajos értékesített is, ekkor úgy nézett ki, pontosztozkodásra kerül sor. Gohér Gergő azonban a 90+2. percben otthon tudta tartani a sárga-kékek számára a három pontot.

A 2017/18-as szezon, annak ellenére sem indult jól számunkra a Mezőkövesd ellen, hogy idegenben Szakály Dénes és Lenzsér Bence góljaival 0-2-re vezettünk a hatvanadik percben. A hazaiaktól Veselinovic Lazar a hatvanhatodik játékrészben szépített, majd két perccel később, Kecskés Tamás kiállítását követően, tíz emberre fogyatkoztunk. Előbb Baracskai Roland egyenlített, majd Strestik Marek büntetőből fordított ellenünk. 3-2 lett a vége.

A visszavágón, Pakson Simon Ádám a tizenhetedik percben szerzett vezetést számunkra, amit Koszt Márk vendégeinktől a huszonkilecedikben egalizált. A második félidőben nem esett gól, 1-1-es döntetlen született.

A szezon harmadik, Mezőkövesd elleni randevújára ismét Borsod-Abaúj-Zemplén megyében került sor. Hahn János a tizenharmadikban, Bertus Lajos a huszonkettedikben és Bartha László a hatvannyolcadik percben talált a hazai kapuba, ezzel tetemes előnyt harcoltunk ki. A Mezőkövesdtől Drazic Stefan a nyolcvanegyedik percben szépített, majd a hosszabbítás negyedik percében még egyszer betalált, ezzel 2-3-ra alakította a végeredményt, de ez sok mindenre nem volt elég, hiszen a három pontot nekünk számolták el. Egy szezonon belül tehát három meccs, három különböző eredménnyel.

A tavaly előtti évadban újfent Mezőkövesden rendeztek két mérkőzést. Az elsőre 2018. július 21-én került sor a sárga-kékek otthonában. Drazic Stefan találatát csapatunkból Kulcsár Dávid egyenlítette ki, de még a pihenő előtt Szalai Attila is betalált a kapunkba, így a hazaiak vonulhattak nyugodtabban az öltözőbe. A második játékrész legvégén Kulcsár Dávid szerzett öngólt, ezzel eldőlt a három pont sorsa is. 3-1 lett a végeredmény. Pakson azonban visszavágtunk a Mezőkövesdnek. Hahn János és Gévay Zsolt találataira csak Molnár Gábor tudott válaszolni a hosszabbításban, így visszaszereztük az első találkozás alkalmával elvesztett három pontunkat.

A harmadik meccs pedig nem úgy sikerült, ahogy azt mi terveztük, hisz’ 2-0-s mezőkövesdi győzelmet hozott.